Edward Herrmann

Edward Herrmann

Celé jméno: Edward Kirk Herrmann
Místo narození: Washington, DC, USA
Známé projekty: Gilmore Girls, Oz, Lost Boys

Datum narození: 21.7.1943Datum úmrtí: 31.12.2014 (71 let)

Americký herec Edward Herrmann zdědil od matky Jean Eleanor (rozené O'Connorové) a otce Johna Anthonyho Herrmana irsko-německé kořeny. Malý Edward vyrostl v Michiganu a vystudoval na umělecké školy Bucknell University v Pennsylvánii. Herectví se učil na londýnské Academy of Music and Dramatic Art. V divadle také začala jeho kariéra, jednou z jeho prvních velkých rolí byla ve hře Moonchildren od Michaela Wellera. Je také držitelem ceny Tony (získal ji stejný rok, co Kelly Bishop, jeho seriálová manželka z Gilmore Girls) a jedné ceny Emmy za roli v seriálu The Practice.

Mezi jeho velké filmové role patří například snímky jako The Great Gatsby z roku 1974 nebo The Lost Boys. V televizi se proslavil v seriálu The Practice, později v Gilmore Girls a hrál také v dramatu Oz, právnickém seriálu The Good Wife a namluvil řadu dokumentů.

Edward Herrmann byl dvakrát ženatý, poprvé s herečkou Leigh Curranovou (1978–1991) a až do své smrti v roce 2014 byl od roku 1992 ženatý s další herečkou Star Herrmannovou, která se s ním nejdříve chtěla soudit. S ní měl dvě děti, dcery Ryen a Emmu. Rád sbíral a opravoval stará auta,

Edward Herrmann zemřel v nemocnici. Zabila ho rakovina – nádory na mozku. Rok po jeho smrti vyšel dokument o rakovině, který stihl namluvit jako vypravěč.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Gilmore Girls Richard Gilmore 2000 2007 7

Filtr seriálů