Gilmore Girls (Gilmorova děvčata)
92/100 - 211×

Gilmore Girls(Gilmorova děvčata)

Příběh svobodné matky a její dcery, ale zároveň příběh dvou nejlepších kamarádek, odehrávající se v trochu bláznivém městečku Stars Hollow. Skvělé dialogy, ulítlé nápady, komplikované vztahy a spousta kofeinu, to jsou Lorelai a Rory.

USA | 2000 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW, The WB, Netflix | 42 minut
žánr
Komedie, Rodinný, Romantický
hrají
Lauren Graham (Lorelai Gilmore), Alexis Bledel (Rory Gilmore), Kelly Bishop (Emily Gilmore), Edward Herrmann (Richard Gilmore), Scott Patterson (Luke Danes), Matt Czuchry (Logan Huntzberger), Melissa McCarthy (Sookie St. James), David Sutcliffe (Christopher Hayden), Sean Gunn (Kirk Gleason), Keiko Agena (Lane Kim), Liza Weil (Paris Geller),

Richard Gilmore

Richard Gilmore

Richard Gilmore je ženatý s Emily Gilmorovou a má s ní dceru Lorelai. Důsledně dodržuje tradiční život vyšší společnosti se všemi jejími pravidly. Často se chová jako staromódní manžel, který si s chutí libuje v doutnících, golfu a kvalitní brandy. Ale přesto, že je to vytříbený požitkář, dokáže být natolik pracovitý, až to zavání workoholismem. Ovšem narozdíl od své ženy Emily si dokáže v určitých situacích zachovat nadhled. Pravda, Lorelai ho svým útěkem z domu zklamala, ale on jí to dokázal odpustit daleko snáz než její matka, protože chová k Lorelai hlubokou náklonnost a obdiv.

Sezóny 7
2000 - 2007

První série

Richard si žije svůj komfortní život po boku své ženy Emily. Sice jeho věk je značně pokročilý, tomu ovšem nebrání v tom, aby nemohl být aktivní. Stále pracuje, vede svoji společnost a uzavírá výnosné obchody. Když se však jednoho dne do jejich životů navrátí dcera Lorelai i s vnučkou Rory, je to pro něj vítáná změna. Páteční večeře sice moc šťastně nedopadají, ale to se může změnit třeba na výletě, který mu vnutí jeho drahá choť Emily.

Richard je sice zpočátku silně proti tomu, aby s ním Rory šla do golfového klubu, brzy však sám pozná, že tenhle výlet bude pro oba velmi obohacující. Nejenže stráví příjemný den se svojí vnučkou, ale především ji lépe pozná a sblíží se s ní. Podobného okamžiku spříznění se dočká i u své dcery, i když za trochu dramatičtějších okolností. Když se v nemocnici po zdravotní příhodě probudí ze spánku, jako prvního člověka spatří svoji dceru Lorelai, a jen stěží se ubrání dojetí. Rodina je pro něj to nejdůležitější. A Richard má Lorelai víc rád, než jí kdy byl schopen říct.

Když se však vyjeví dávná minulost, staré křivdy opět vyplují na povrch. Richard se ostře pohádá s Lorelai a vyčte jí všechny dávné chyby, kterých se jako 16letá dopustila. Stále si myslí, že jeho dcera měla na víc, a že lehkomyslně zahodila svoji zářnou budoucnost. Ani s odstupem času není schopen jí odpustit. I když jisté pochopení projeví a Lorelai poskytne krytí ve chvíli, kdy to nejvíce potřebuje, aby mohla uniknout ze spárů zákeřné Emily.

Foto: CW, The WB, Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Richard je v pohodě, vtipné je to že s Emily se nedokažou shodnout na jistých věcech a jak je u toho vidi Lorelai tak se dobře baví.

redaktor
25.3.2018 | 20:07:21
brhefst

Měl jsem ho rád, ale to co provedl Jasonovi mu nikdy neodpustím :P

26.11.2016 | 16:22:16
EmmaSparks

Občas dost tvrdohlavý, ale kdo není…:)

30.10.2016 | 9:57:53

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama