Sean Gunn

Sean Gunn

Celé jméno: Sean Gunn
Místo narození: St. Louis, Missouri, USA
Známé projekty: Gilmore Girls, Strážci Galaxie, H+, Bunheads

Datum narození: 22.5.1974 (50 let)

Sean Gunn pochází z katolické rodiny, má pět sourozenců – čtyři bratry a jednu sestru. Studoval a žil střídavě v St. Louis a Manchesteru ve státu Missouri. Po škole (studoval herectví) si s přáteli založil divadelní společnost, kamarádi mu přezdívají Judge (Soudce). Na vysoké bydlel a studoval s Judy Greer (Archer) a Johnem Cabrerou, se kterým později hrál v seriálu Gilmore Girls a hrál v Cabrerově webovém seriálu H+.

Seanova herecká kariéra začala oficiálně v béčkových filmech, jeho průlom přišel v roce 2000, kdy se objevil v Gilmorových děvčatech, nejprve v menších rolích, později se ale dostal mezi pravidelně se vracející vedlejší herce. Tvůrkyně seriálu Amy Sherman-Palladino ho také obsadila do jejího seriálu o baletkách Bunheads.

Seanovi sourozenci jsou podobně úspěšní jako on. Nejslavnější je jeho bratr James, scenárista a režisér, který se proslavil hlavně filmy Guardians of the Galaxy anebo předělávkou Dawn of the Dead. Ve Strážcích Galaxie si Sean Gunn navíc také zahrál. Seanův další bratr Matt je herec a také scenárista, který se podílí například na show Real Time with Bill Maher. Seanův bratranec je fotbalista Mark a jeho bývalá nevlastní sestra je herečka Jenna Fischer.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
What If...? Kraglin Obfonteri 2021 1
Avengers Kraglin Obfonteri 2014 2017 2
Gilmore Girls Kirk Gleason 2000 2016 8

Filtr seriálů