Kraglin Obfonteri

Kraglin Obfonteri

Kraglin byl Plenitel a nejvěrnější stoupenec Yondu Udonty.

Sezóny 2
2014 - 2017

Informace

Celé jméno: Kraglin Obfonteri
Barva očí: zelená
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Ernest Hart, Don Heck
Představitel: Sean Gunn
Poprvé se objevil v:
Tales to Astonish #46 (srpen 1963)

Filmy

O Kraglinovi

Komiksový Kraglin se od toho filmového podstatně liší. V komiksech se jedná o zástupce rasy A-Chiltarian, která má modrou kůži a velké hmyzí oči. V šedesátých letech se navíc objevil pouze v jednom příběhu a svého druhého výskytu se dočkal až v roce 2017, kdy jeho vizáž krapánek namixovali s verzí zahranou Sean Gunnem. Z obtloustlého modráka se tak stal jeden z Plenitelů Yondu Udonty, který přestal chodit nahý a zaměřil se na šviháckou vizáž.

Mezi jeho nepřátele patří Hank Pym a Janet Van Dyne v komiksech a Taserface nebo Ronan ve filmu.

Filmy, seriály a další média

S lidskou podobou Kraglina jste se mohli setkat v animovaném seriálu Strážci Galaxie, kde jej namluvil James Arnold Taylor. Za lidského Plenitele jste si pak mohli zahrát v LEGO Marvel Super Heroes 2, kam jej přidali v rámci DLC zaměřeného na Strážce Galaxie Vol. 2.

Marvel Cinematic Universe

Kraglin vyrostl na Xandaru, kde se přidal k Plenitelům a vypracoval se až na prvního důstojníka v klanu Yondu Udonty. Mezi ním a Yonduovým svěřencem Quillem vznikla rivalita, která přetrvala až do Yonduovy smrti. Ještě před ní se však Kraglin vypravil se svým kapitánem na Morag, kde zjistili, že předmět, který měli zajistit, již odnesl Quill. Plenitelé po něm několik dní pátrali, až jen nalezli na Kdovíkde, kde se spojili, aby zastavili Ronana, který chtěl zničit Xandar.

O pár měsíců později se Plenitelé vypravili do nevěstinců na Contraxii, kde je navštívila Ayesha, která si je najala, aby lapili Quilla a jeho partu. Yondu na to kývl, ale se Strážci Galaxie uzavřel jinou dohodu. To se samozřejmě nelíbilo jeho mužům, kteří vyvolali vzpouru a kapitána sesadili. Kraglin zprvu nic neřekl, ale poté Yondu osvobodil, jelikož Plenitelé zabili všechny jeho přátele. Zběhové nakonec vyrazili zničit Quillova otce, ze kterého se vyklubal padouch. Během této akce Yondu zemřel a Kraglin se ujal jeho létajícího šípu.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama