Kraglin Obfonteri

Kraglin Obfonteri

Kraglin byl Plenitel a nejvěrnější stoupenec Yondu Udonty.

Sezóny 2
2014 - 2017

Informace

Celé jméno: Kraglin Obfonteri
Barva očí: zelená
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Ernest Hart, Don Heck
Představitel: Sean Gunn
Poprvé se objevil v:
Tales to Astonish #46 (srpen 1963)

Filmy

O Kraglinovi

Komiksový Kraglin se od toho filmového podstatně liší. V komiksech se jedná o zástupce rasy A-Chiltarian, která má modrou kůži a velké hmyzí oči. V šedesátých letech se navíc objevil pouze v jednom příběhu a svého druhého výskytu se dočkal až v roce 2017, kdy jeho vizáž krapánek namixovali s verzí zahranou Sean Gunnem. Z obtloustlého modráka se tak stal jeden z Plenitelů Yondu Udonty, který přestal chodit nahý a zaměřil se na šviháckou vizáž.


Mezi jeho nepřátele patří Hank Pym a Janet Van Dyne v komiksech a Taserface nebo Ronan ve filmu.

Filmy, seriály a další média

S lidskou podobou Kraglina jste se mohli setkat v animovaném seriálu Strážci Galaxie, kde jej namluvil James Arnold Taylor. Za lidského Plenitele jste si pak mohli zahrát v LEGO Marvel Super Heroes 2, kam jej přidali v rámci DLC zaměřeného na Strážce Galaxie Vol. 2.

Marvel Cinematic Universe

Kraglin vyrostl na Xandaru, kde se přidal k Plenitelům a vypracoval se až na prvního důstojníka v klanu Yondu Udonty. Mezi ním a Yonduovým svěřencem Quillem vznikla rivalita, která přetrvala až do Yonduovy smrti. Ještě před ní se však Kraglin vypravil se svým kapitánem na Morag, kde zjistili, že předmět, který měli zajistit, již odnesl Quill. Plenitelé po něm několik dní pátrali, až jen nalezli na Kdovíkde, kde se spojili, aby zastavili Ronana, který chtěl zničit Xandar.

O pár měsíců později se Plenitelé vypravili do nevěstinců na Contraxii, kde je navštívila Ayesha, která si je najala, aby lapili Quilla a jeho partu. Yondu na to kývl, ale se Strážci Galaxie uzavřel jinou dohodu. To se samozřejmě nelíbilo jeho mužům, kteří vyvolali vzpouru a kapitána sesadili. Kraglin zprvu nic neřekl, ale poté Yondu osvobodil, jelikož Plenitelé zabili všechny jeho přátele. Zběhové nakonec vyrazili zničit Quillova otce, ze kterého se vyklubal padouch. Během této akce Yondu zemřel a Kraglin se ujal jeho létajícího šípu.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy: Ant-Man

Reklama

Předchozí film

Black Panther: Wakanda Forever


Premiéra: 10.11.2022
Režie: Ryan Coogler
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett, Danai Gurira, Martin Freeman, Tenoch Huerta Mejía, Michaela Coel, Florence Kasumba, Dominique Thorne, Curtis Bannister, Daniel Kaluuya, Isaach De Bankolé, Mabel Cadena, Hari Nef, Rebecca Quin, Gigi Bermingham, Grace Junot, Kamaru Usman a dalšíí 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Důležité články k filmu:

Tenoch Huerta neuměl před rolí Namora plavat
Rihanna nazpívala singl k filmu
První ohlasy na film Wakanda Forever
Jaký časový skok nás čeká ve filmu?
Jak dlouhý bude film?

Zajímavosti

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Ne každý herec chce zůstat v jedné roli do konce života. Zvlášť ten, co nemá o nabídky nouze. Chris Hemsowrth patří k áčkovým hvězdám Hollywoodu. A i když ho role Thora nesmírně baví, nyní sám přiznává, že jeho další výprava může být ta poslední. Proč tak najednou?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama