Tony Curran

Tony Curran

Celé jméno: Anthony Curran
Místo narození: Glasgow, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: Liga výjimečných, The Pillars of the Earth, Defiance

Datum narození: 13.12.1969 (54 let)

Tony Curran je skotský herec, který má na svém kontě více jak sto televizních a filmových rolí dohromady. Narodil se roku 1969 ve Skotsku, ale vystupuje v britských i amerických projektech. Vždy, když se v nějakém projektu objeví, dokáže na sebe řádně upozornit.

Herectví se vyučil na Royal Scottish Academy of Music and Drama. Jakmile se tak stalo, začal vystupovat v britské televizi. Zpočátku byl obsazován především do epizodních roliček, řádně na sebe dokázal upozornit až rolí Seana Devinea, kterého si zahrál v minisérii The Magical Legend of the Leprechauns.

Poté se dokázal probojovat i do hollywoodských filmů, objevil se totiž například ve snímcích Gladiátor, Pearl Harbor či Blade 2. Roku 2003 se objevil ve fantasy snímku Liga výjimečných, kde si zahrál Neviditelného muže. V průběhu natáčení tedy nosil buď výraznou vrstvu make-upu (aby byl vidět jeho obličej), nebo modré plátno (aby nebyl vidět jeho obličej).

Dále jsme ho mohli zaznamenat v seriálu Ultimate Force či filmech Let Fénixe, Underworld: Evolution a Projekt LAZAR. Epizodně se objevil například ve 24, The Mentalist a Doctor Who. Roku 2010 se objevil v historické minisérii The Pillars of the Earth, kde ztvárnil krále Štěpána.

V průběhu nadcházejících let střídal jednu roli za druhou, a dokonce i namluvil několik animovaných a herních postav. V letech 2013–2015 patřil mezi hlavní obsazení seriálu Defiance, kde ztvárnil Dataka Tarra.

Dále se objevil ve filmu Král psanec a seriálech Crazyhead, The Looming Tower, Ray Donovan a SEAL Team. Roku 2020 byl obsazen do seriálu Your Honor, kde si zahrál Frankieho. Této postavě se věnoval až do roku 2023. Během toho si zahrál i v několika dílech seriálů The Flash a The Calling.

Roku 2012 se stala jeho manželkou Mai Nguyen, se kterou má dceru. Když se ještě nevěnoval herectví, živil se jako pošťák. Vyrůstal společně se svým bratrem Paulem a dodnes fandí fotbalovému klubu Glasgow Celtic.

Foto CC BY-SA 2.0 Ronald Woan, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Mary & George James I. 2024 2024 1
The Flash Despero 2021 2021 1
Defiance Datak Tarr 2013 2015 3
Avengers Bor 2013 2013 1

Filtr seriálů