Avengers Popis

Avengers

Avengers

Vše ze světa seriálů, komiksů, ale především filmů superhrdinské týmovky Avengers ze stáje Marvel Studios.

Ještě před několika lety nikdo nečekal, že na filmovém plátně bude možné uvést jakýkoliv superhrdinský tým a už vůbec ne Avengers. Stejně tak nikdo nedoufal v tak rozsáhlý filmový vesmír.

V roce 2008 tento fenomén odstartovali Iron Man a Neuvěřitelný Hulk, na které poté navázali Thor a Kapitán Amerika. Spolu se tito hrdinové a jejich parťáci postavili mimozemské hrozbě a spojili se v odvetný tým zvaný Avengers (Mstitelé). Film Avengers uzavřel první fázi této série a bylo možné vystavět půdu pro druhý díl. Hrdinové opět čelili svým problémům samostatně a v nejhorším se opět dali dohromady. Pozadí všeho dění mapují seriály zaměřující se na organizaci SHIELD, Kapitánovu lásku Peggy Carterovou a pouliční hrdiny, kteří bojují proti mafii a stínovým organizacím.


A zatímco hrdinové brání svět před armádami zla nebo sebou samými, ve stínu se skrývá něco mnohem většího. Šílený titán Thanos pátrá po Kamenech nekonečna, aby mohl vyhubit půlku vesmíru kvůli své zvrácené představě.

FOTO: Marvel Studios

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
mirako

Frajerům z Marvelu se podařilo natočit parádně provázaný MCU plný skvělých filmů.

27.10.2021 | 22:21:55
DC Expert

Nejvíc mě zklamalo Endgame byla to prostě blbost!

20.5.2021 | 21:13:36
Kerneas

Hodnotím po shlédnutí všech filmů až po Endgame včetně, jen kromě Hulka

MCU je laciná podívaná – hodně akčních sekvencí, silný důraz na velké CGI bitvy, postavy jsou často upozaděny. Je to celé dost povrchní, žádné hlubší sdělení ty filmy nemají. S logikou si tvůrci taky moc hlavu nelámou. Evidentní cílovka jsou děti (5–13 let), díky čemuž je to celé takové sluníčkové – nedej bůh aby někde bylo víc než pár kapek krve atd. Nicméně MCU je skvělá v tom, že je to snadná vstupní brána do světa Marvelu. Malé diváky to naláká ke čtení komiksů a lásce k celému univerzu.

Proto je dobře, že se MCU drží obsahu pro děti a zároveň nemá monopol na Marvel produkci, a tak mohou vznikat i projekty pro dospělejší publikum (jako např. Daredevil či Legion)

16.5.2021 | 11:45:54
Stark87

100% srdcová záležitost :)

3.5.2021 | 21:46:40
KarlCZ

Srdcovka :)

25.4.2021 | 22:45:31
sábahi

Uplně si pamatuju jak jsem v televizi viděla Iron mana 3 a říkala si co to sakra je. Kdybych věděla jak to semnou dopadne :D :D

18.2.2021 | 8:12:32
akashko12

MARVEL a hlavne MCU je proste TOOP.

redaktor
9.1.2021 | 13:09:52
Kalam

MCU je jediný důvod proč žít… Marvel>>>>>>>>>­>>>>>>>>>DC p*ssies everyday

28.11.2017 | 15:33:41
Kubaskou

Míň než 100% dát nemůžu.

10.6.2017 | 10:44:17
TheDarkKnight

Hodnocení pouze Avengers: Joss Whedon prokázal svůj filmařský um například v seriálu Firefly nebo filmu Serenity, čekal jsem tedy od Avangerů něco úžasného, o to víc jsem byl po zhlédnutí překvapen. Takže, co se stalo? První problém přichází již z pohledu vyrovnanosti. V první půlce filmu můžeme totiž vidět pouze dialogy a pošťuchování mezi superhrdiny. Takto tomu bývalo ve starých filmech (například Masakr na Svatého Valentýna), nyní je tento způsob však zastaralý a již se nepoužívá. V akčních filmech samozřejmě bývá závěrečná scéna zpravidla největší a nejlepší, ale to neznamená, že se již v průběhu nemůžeme navnadit a užít si také trochu napětí a nečeket jen hodinu a půl na závěrečných dvacet minut. Mimo to nedojde při akci k žádnému posunu v ději jako například v Temném rytíři od Christophera Nolana nebo Muže z oceli od Zacka Snydera, kde má každá scéna i jistý smysl a poslání, nejde zde pouze o bezduché mlácení a rvačky jako v Avangerech. Všechna jmenovaná úskalí filmu jsou od Josse Wheadona velice překvapující, protože ve svých starších počinech (například Serenity nebo Firefly) s ničím z toho problém neměl. Co se tedy stalo? Nejpravděpodob­nějším scénářem je jeho pohlcení „MARVEL" stylem. Ten znamená jedno: velká a skvělá akce nad pořádným příběhem. Toto je právě přesný popis Wheadnova výplodu – akce je skvěla, ale příběh není skoro žádný. Jde zkrátka o takový „rodinný akčňák", který nikomu neublíží, nezkazí mu večer, ale taky nepřinese nic nového a superhrdiny stále drží v stereotypním vidění světa – lidé to mohou být jacíkoliv, ale superschopnosti mají, a tak zachraňují svět před mimozemskými nereálnými stvořeními, které jim dají zabrat pouze po fyzické stránce. Je velká škoda, že se takto nadějný autor rozhodl pro tento typ zpracování a vzhlédl se v „MARVEL" stylu, místo v zcela inovativním, vizionářském a kvalitním způsobu vyprávění, který používá Chrisotpher Nolan (například v již zmiňovaném Temném rytíři), kde hlavní záporák (Joker) nepůsobí Batmanovi velké fyzické problémy, ale zahrává si s jeho psychikou. A film má přesto daleko větší šťávu a spád. Ale všem dnům není konec. Od Josse Wheadona nás čekají ještě dva filmy z Avangerovské trilogie, a tak doufejme, že si za tu dobu pustí Temného rytíře (Muže z oceli nebo podobné filmy) a něco z něj převezme i do své tvorby.

TheDarkKnight
20.6.2015 | 21:00:31

Aktuální film

Eternals


Premiéra: 4.11.2021
Režie: Chloé Zhao
Scénář: Chloé Zhao, Patrick Burleigh, Ryan Firpo, Kaz Firpo
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Gemma Chan, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lia McHugh, Brian Tyree Henry, Lauren Ridloff, Barry Keoghan, Dong-seok Lee, Kit Harington, Salma Hayek, Angelina Jolie, Harry Styles, Harish Patel, Haaz Sleiman a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Nejlepší postavy - Eternals

Reklama

Zajímavosti

První ohlasy na Eternals: Zřejmě se jedná o film, který bude rozdělovat publikum

První ohlasy na Eternals: Zřejmě se jedná o film, který bude rozdělovat publikum

Již příští týden si můžete moci zajít na film Eternals. Pokud stále váháte, zda do kina zajít, přečtěte si první ohlasy na film, které nejsou až tak pozitivní jako v případě jiných MCU filmů. Na druhou stranu se stoprocentně nejedná o žádnou katastrofu a je na co se těšit.

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Předchozí film

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings


Premiéra: 2.9.2021
Režie: Destin Daniel Cretton
Scénář: Dave Callaham, Destin Daniel Cretton, Andrew Lanham
Hudba: Joel P. West
Hrají: Simu Liu, Awkwafina, Tony Chiu-Wai Leung, Fala Chen, Florian Munteanu, Ronny Chieng, Michelle Yeoh, Meng'er Zhang, Benedict Wong, Andy Le a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU