Arnim Zola

Arnim Zola

Věrný následovník Hydry, jenž svou víru dostal až do samotné americké společnosti.

Sezóny 2
2011 - 2014

Informace

Skutečné jméno: Arnim Zola
Výška: 99 cm
Váha: 45,8 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Jack Kirby
Představitel: Toby Jones
Poprvé se objevil v:
Captain America #208 (duben, 1977)

Filmy

Captain America: První Avenger (2011)
Captain America: Návrat prvního Avengers (2014)

O Zolovi

Není lepšího vědce ze Švýcarskan než je Arnim Zola. Za druhé světové války vyráběl pro nacisty smrtící zbraně, poté přesunul své vědomí do jednoho ze strojů. Jeho inteligence je na velmi vysoké úrovni. Zola je skvělým robotikem a biochemikem. V komiksech vytvořil také vlastní dimenzi plnou mutantů nebo několik superlidí.

Mezi jeho nepřátele patří Beast, Kapitán Amerika, Falcon, Deadpool, Mr. Fantastic nebo Wasp.

Komiksy

Zola se narodil a vyrostl ve Švýcarsku. Později byl přijat na nejlepší školy v Evropě a studoval pod Wladyslavem Shinskym. Byl také prvním vědcem, který založil svou práci na papírech od mimozemských Deviantů. Nakonec začal pracovat pro nacisty, kteří chtěli jeho znalosti využít k tvorbě superčlověka. Své znalosti předal Heinrichu Zemovi, který vytvořil několik androidů.

Red Skullovi představil pilule, které uvedou člověka do umělého spánku, a Hitlerovi ukázal tělo, do kterého může přenést svou mysl před smrtí. Strucker následně pozval Zolu do Hydry. Zde se přesunul do umělého těla, ve kterém vynalezl většinu svých šílených výtvorů. Spolu s Doctorem Faustusem například zmanipuloval Sharon Carterovou, aby zabila Kapitána Ameriku. Kapitán však přežil a vrátil se zpět do světa. Jistý čas se zajímal o kopí osudu a stále pokračoval s klonováním Hitlera.

Později vybudoval Dimenzi Z, kterou zaplnil svými výtvory. Zde jej vystopoval Kapitán Amerika, který zde pobyl jistý čas, jelikož mu to Zolovy monstra znepříjemňovaly. Nejhorší ze všech byl Kapitán Zoolandia, zmutovaný klon Steva Rogerse se všemi jeho vzpomínkami.

Filmy, seriály a další média

První filmová verze Zoly se objevila ve filmu Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D.. Později se vyskytl v The Super Hero Squad Show nebo Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa. Roli má také v Disneyho animovaném univerzu. Jako nepřítel se vyskytuje ve videohrách Captain America: Super Solider a Marvel: Avengers Alliance. Hrát za něj můžete v LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Stejně jako v komiksech se Zola narodil ve Švýcarsku. Red Skull jej přijal do Hydry, kde se stal jedním z nejlepších vedců. Schmidtovi pomohl spoutat sílu Tesseractu a vytvořit smrtící zbraně pro Hydru. Spolu se Skullem poté zbraně předvedl svým nadřízeným, které Schmidt zabil, protože se již nechtěl zodpovídat Hitlerovi. Jejich mužům se nakonec podařilo chytit Spojenecké jednotky, na jejichž veliteli jménem Bucky Barnes prováděl experimenty. Kapitán Amerika svého přítele zachránil, ale Zola stačil uniknout.

Hydra začala válku prohrávat a v SSR se dozvěděli Zolovu pozici. Vědec se přesouval v ozbrojeném vlaku, který Kapitán napadl, ale ztratil svého přítele. V zajetí vyzradil Zola Schmidtova tajemství a s pomocí doktora Fennhoffa začal budovat novou Hydru. Po válce byl přijat do S.H.I.E.L.D.u, ve kterém Hydru rozšiřoval a do rukou se mu dostal také přeživší Barnes, ze kterého udělal Winter Soldiera. Zola nakonec začal umírat a své vědomí přenesl do počítače. Pro vedení Hydry vytvořil algoritmus, který by jim pomohl vystopovat jejich budoucí nepřátele. Kapitán Amerika Zolu nakonec objevil a jeho stanice byla zničena, aby mu nevyzradil více informací.

Zola své vědomí pravděpodobně přesunul do dalšího stroje, jelikož se měl původně objevit ve filmovém Ant-Manovi, ze kterého byl nakonec vyškrtnut.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kasom

pohodář :)

4.6.2018 | 1:15:34
Logan_the Wolverine

Dokázal zatopit…

25.10.2017 | 18:15:50

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama