Abomination

Abomination

Děsivé gamma monstrum, které kdysi bývalo špičkovým vojákem jménem Emil Blonsky. Ten však toužil být něčím víc, až se stal obří zelenou zrůdou.

Sezóny 2
2008 - 2021

Informace

Skutečné jméno: Emil Blonsky
Výška: 178 cm (203 cm jako Abomination)
Váha: 82 kg (445 kg jako Abomination)
Barva očí: modrá (šedá jako Abomination)
Barva vlasů: blond (žádná jako Abomination)
Autoři postavy: Stan Lee, Gil Kane
Představitel: Tim Roth
Poprvé se objevil v:
Tales to Astonish #90 (duben, 1967)

Filmy

Neuvěřitelný Hulk (2008)

O Abominationovi

Blonsky byl cvičený voják, který se chtěl stát stejně silným, jako byl Hulk. Za pomocí gamma záření se proměnil v Abominationa, mnohem strašlivějšího netvora, než byl samotný Hulk. Jeho tělo pokryly nejrůznější výrůstky, ale na rozdíl od Bannera se nemohl proměnit zpátky do lidské podoby. Díky žábrám dokáže dýchat pod vodou. Při velkém ohrožení také dokáže upadnout do jakési stáze, která jej drží při životě. Je to zároveň výhoda i nevýhoda, stačí rapidně snížit přísun kyslíku a zelený obr leží na zemi.

Mezi jeho nepřátele patří X-Meni, Fantastická čtyřka, Hulk, M.O.D.O.K., Namor, Rick Jones nebo Thunderbolt Ross.

Komiksy

Komiksový Blonsky byl komunistický špión z Chorvatska, který infiltroval americkou základnu v Novém Mexiku. Blonsky se zde pokusil způsobit několik sabotáží raket, bez kterých by se Amerika neobešla. Díky vesmírné bytosti zvané Stranger se Hulk dostal mimo Bannerovu kontrolu, což způsobilo jeho chuť k sebevraždě. Banner si proto postavil přístroj, který by do něho dostal smrtící dávku gamma záření, netušil však, že se k přístroji dostane Blonsky a použije jej. Gamma záření transformovalo Blonskyho v monstrum zvané Abomination.

Bestie byla mnohem silnější než Hulk a na rozdíl od Hulka si zachoval plnou inteligenci. Abomination se však nemohl proměnit zpět do lidské podoby. Hulk nového soka však porazil a Blonsky byl poté teleportován na Strangerovu základnu. V jeho světě se pokusil osvobodit zbytek jeho zajatců a spojit je pod jedno vedení, aby Strangera porazili. Mise byla úspěšná jen částečně, kdy poslal jednoho zajatce – Thora zpět na jeho planetu. Časem však Abomination unikl a mnohokrát se utkal s Hulkem.

Jednou si pak Blonsky řekl, že s Hulkem jsou si rovnocenní. Oba jsou škaredí, psychicky zničení a osamocení. Když však zjistil, že se oženil s Betty, cítil se mnohem horší než Hulk. Kvůli tomu navštívil Betty v nemocnici a vpíchl jí injekci s gammou, čímž jí pro svět zabil. Když se její otec generál Ross stal Red Hulkem, za svou dceru se pomstil a Abominationa zabil. Blonsky byl později oživen Bratrstvem Štítu, které chtělo vystopovat Hulka po jeho novém řádění.

Filmy, seriály a další média

Jako jeden z Gamma Válečníků se Abomination objevil v seriálu The Incredible Hulk. Jeho dalších verzí jste se mohli dočkat v The Super Hero Squad Show, Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa nebo seriálech z Disneyho animovaného univerza. Proti postavě jste mohli bojovat v The Incredible Hulk: Ultimate Destruction a zahrát jste si za něj mohli v LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Emil Blonsky se narodil v Rusku a byl vychován v Anglii, kde se přidal k armádě a nakonec získal titul kapitána. Dále však odmítl být povýšen na plukovníka, jelikož si našel zálibu v boji a nechtěl, aby jeho tělo osláblo. Když se Ross dozvěděl, že se Banner nachází v Brazílii, nechal generála Grellera vytvořil tým, který by jej chytil. Blonsky byl jedním z jeho členů, ale Ross mu hned neřekl o Bannerově situaci s Hulkem.

Teprve po misi v Brazílii se Blonsky dozvěděl pravdu a bylo mu implementováno nové sérum supervojáka. S Hulkem se opět utkal v Culverově univerzitě, kde byl bohužel zmrzačen. Díky séru se však okamžitě zregeneroval a dostal druhou dávku této zázračné látky. Banner byl nakonec opět vystopován, ale tentokrát se mu podařilo zbavit se Hulka. Sterns, který Bannerovi se zákrokem pomohl, byl poté přinucen Blonskym, aby z něj podobné monstrum vytvořil.

Blonsky nečekal, že Sterns přijme nabídku s radostí. V jeho laboratoři mu byla do žil vstříknuta Bannerova krev, což jej proměnilo ve vytouženou bestii. Své schopnosti se rozhodl otestovat v Harlemu, kde jej navštívil Hulk, jehož se Banner tak úplně nezbavil. Po porážce byl Blonsky převezen na Aljašku, kde se o jeho věznění postaral S.H.I.E.L.D.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
JessBecker

Je potvrzené že Blonskyho cela je na Aljašce?

12.11.2019 | 10:51:18
Blackhand47XD

Za lidskou verzi Blonskyho mu těch 5* prostě musím dát.

webmaster, grafik
13.5.2017 | 18:38:40

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama