Iman Vellani

Iman Vellani

Celé jméno: Iman Vellani
Místo narození: Markham, Ontario, Kanada
Známé projekty: Ms. Marvel, Marvels

Datum narození: 3.9.2002 (21 let)

Iman Vellani pochází z Pákistánu, ale převážnou část svého života strávila v Kanadě. Je velká fanynkou světa Marvel Cinematic Universe, což se jí taktéž v její kariéře stalo osudným. Vellani neměla velké zkušenosti s účinkováním ve filmech, seriálech či dokonce v reklamách. Přesto se jednoho dne zúčastnila castingu na seriál Ms. Marvel.

Jelikož se jednalo o důležitý seriál a hlavně i o klíčovou postavu do budoucích let, Marvel Studios si na castingu dalo velice záležet. Iman Vellani celý casting vyhrála, čímž se okamžitě stala hvězdou, aniž by předtím vůbec musela nějakou jinou a menší rolí projít. Následně se Vellani pochopitelně objevila ve svém vlastním seriálu, kde kupodivu sršela sebevědomím.

Nebylo takřka poznat, že se jedná o její prvotinu. Po jejím vlastním seriálu se Iman Vellani zúčastnila natáčení filmu Marvels, kde se opět vrátí jako mladá Kamala Khan. Vellani ve filmu získala jednu ze tří hlavních rolí a prakticky se jí podařilo okamžitě dostat na hollywoodské výsluní, aniž by své kvality musela dokazovat v jiných rolích. Na herečku čeká skvělá budoucnost.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Ms. Marvel 2023 2023 1
Ms. Marvel Kamala Khan 2022 2022 1

Filtr seriálů