Zenobia Shroff

Zenobia Shroff

Celé jméno: Zenobia Shroff
Místo narození: Nové Dillí, Indie
Známé projekty: The Affair, Ms. Marvel, Pěkně blbě

Datum narození: 27.5.1965 (59 let)

Zenobia Shroff je herečka pocházející z Indie, která hraje již přes třicet let. Velkou část své kariéry věnovala místním filmům z výrobny Bollywoodu, ale jelikož uměla skvěle anglicky, dokázala se chytnout i v americké produkci. Díky svým kořenům je často považována za jednu z průkopnických hereček, která dobře reprezentuje indickou a pákistánskou kulturu v západním světě.

Velký průlom pro americké a evropské publikum nastal v roce 2017 ve filmu Pěkně blbě. Tam si zahrála v autentickém filmu a příběhu společně s Kumailem Nanjianim, další velkou hvězdou, která nyní dobývá Hollywood. Dá se říci, že po této roli neměla Shroff o další nabídky nouze. Pamatovat si ji můžeme ze seriálu The Affair, ve kterém působila dva roky. Za zmínku rozhodně stojí i malá role v seriálu Doktoři.

Marvel Studios si herečku vyhlídlo do seriálu Ms. Marvel, kde ztvárňuje matku hlavní hrdinky Kamaly Khan. Je poněkud zvláštní, že tato role starostlivé matky, která si zuby nehty chrání své dítě, je prakticky identická k její dřívější a již zmíněné roli v Pěkně blbě. Tyto dva projekty ji zaručily doposud největší slávu a v obou případech se jednalo de facto o stejnou roli.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Muneeba Khan 2023 2023 1
Ms. Marvel Muneeba Khan 2022 2022 1

Filtr seriálů