Kumail Nanjiani

Kumail Nanjiani

Celé jméno: Kumail Nanjiani
Místo narození: Karáčí, Pákistán
Známé projekty: Silicon Valley, Portlandia, Eternals

Datum narození: 21.2.1978 (46 let)

Kumail je v první řadě stand-up komik, ale také herec a scenárista žijící v Los Angeles. Poprvé se zviditelnil v jeho one-man show Unpronounceable a vystoupil také v nočních talkshow u Conana, Jimmyho Fallona, Davida LettermanaJimmyho Kimmela. Je pyšný na svůj pákistánský původ a netají se tím, že se snaží lidem přiblížit a pochopit pákistánskou kulturu.

Byl tváří seriálů Franklin & Bash, Portlandia a Burning Love:. Objevil se také v seriálu Veep a v roce 2013 měl vlastní hodinovou relaci na Comedy Central. Jeden z jeho nejúspěšnějších filmů je stoprocentně snímek Pěkně blbě, na kterém se Kumail podílel i jako spoluscénárista a rovnou si střihl hlavní roli.

Snímek se snaží přiblížit, jaké to je randit s Pákistáncem a co to vše přináší. Snímek byl natočen dle skutečného příběhu. Následně si můžeme Nanjianiho pamatovat z blockbusteru Muži v černém: Globální hrozba a v neposlední řadě také z Eternals, kde Kumail ztvárnil Kinga, který se stoprocentně objeví i v dalších projektech od Marvel Cinematic Universe.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Obi-Wan Kenobi Haja Estree 2022 2022 1
Avengers Kingo 2021 2021 1
Silicon Valley Dinesh Chugtai 2014 4

Filtr seriálů