Mohan Kapur

Mohan Kapur

Celé jméno: Mohan Kapur
Místo narození: Mumbai, Indie
Známé projekty: Ms. Marvel, Snakes and Ladders, Gully boy: Kluk ze štrýtu

Datum narození: 27.10.1965 (58 let)

Mohan Kapur je herec z Indie, který má za sebou bohaté zkušenosti z Bollywoodu i Hollywoodu. Kapur se stal hvězdou v asijských zemích díky seriálu Snakes and Ladders vysílané na TV Zee v roce 1992. Seriál se tehdy vysílal na satelitu, a tak k němu měli přístup i jiní diváci než v Indii. Kapur se tak automaticky stal televizní hvězdou v celém asijském regionu.

Kapur má za sebou bohaté zkušenosti z indických filmů, nicméně byl vždy aktivní i v dabingu. V indicky mluvících zemích pravidelně daboval třeba herce jako jsou Dwayne Johnson, Bruce Willis, Tom Hardy, Benedict Cumberbatch, Christoph Waltz, Jeremy Irons a Jason Statham. Dá se říci, že neexistuje projekt, ve kterém by Kapur někoho nedaboval.

Když už je řeč o dabingu, tak Kapur pochopitelně daboval spoustu postav ze světa DC i Marvel Cinematic Universe. Nyní je ale oficiálním členem Marvel rodiny, jelikož v seriálu Ms. Marvel hraje Yusufa Khana, otce Kamaly Khan. Obecně se s ním počítá i do filmu The Marvels, kde se hlavní role opět ujme herečka Iman Vellani. Naši diváci mohou herce znáš jetě z Gully boy: Kluk ze štrýtu, Hostages či z Heartbeats z roku 2017.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Yusuf Khan 2023 2023 1
Ms. Marvel Yusuf Khan 2022 2022 1

Filtr seriálů