Benedict Cumberbatch

Benedict Cumberbatch

Celé jméno: Benedict Timothy Carlton Cumberbatch
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Sherlock, Hobbit, Doctor Strange

Datum narození: 19.7.1976 (41 let)

Benedict Timothy Carlton Cumberbatch se narodil do hereceké rodiny Timothyho Cumberbatche a Wandy Ventham 19. června 1976 v Londýně. Herectví studoval na London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA), předtím navštěvoval prestižní Harrow School a University of Manchester.

Jeho největším úspěchem před kamerami bylo drama Hawking, které natáčel pro BBC a byl obsazen do hlavní role. Právě kvůli této roli se osobně setkal s britským fyzikem Stephenem Hawkingem, podle jehož života byl televizní film natočen.


Cumberbatch je také velkým fanouškem dalšího dítěte BBC Doctora Who. Jednou se v interview dokonce zmínil o tom, že by rád v tomto seriálu ztvárnil nějakou menší či větší roli. Pak ale přišla nabídka na Sherlocka a z tohoto nápadu sešlo.

Krom herectví se Cumberbatch věnuje i rozhlasu, a tak ho můžeme slyšet například v Rumpole and the Penge Bungalow Murders.


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.