Benedict Cumberbatch

Benedict Cumberbatch

Celé jméno: Benedict Timothy Carlton Cumberbatch
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Sherlock, Patrick Melrose, Hobbit, Doctor Strange

Datum narození: 19.7.1976 (47 let)

Benedict Timothy Carlton Cumberbatch se narodil do hereceké rodiny Timothyho Cumberbatche a Wandy Ventham 19. června 1976 v Londýně. Herectví studoval na London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA), předtím navštěvoval prestižní Harrow School a University of Manchester.

Jeho největším úspěchem před kamerami bylo drama Hawking, které natáčel pro BBC a byl obsazen do hlavní role. Právě kvůli této roli se osobně setkal s britským fyzikem Stephenem Hawkingem, podle jehož života byl televizní film natočen.

Cumberbatch je také velkým fanouškem dalšího dítěte BBC Doctora Who. Jednou se v interview dokonce zmínil o tom, že by rád v tomto seriálu ztvárnil nějakou menší či větší roli. Pak ale přišla nabídka na Sherlocka a z tohoto nápadu sešlo.

Krom herectví se Cumberbatch věnuje i rozhlasu, a tak ho můžeme slyšet například v Rumpole and the Penge Bungalow Murders.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
What If...? Doctor Strange 2021 1
Avengers Doctor Strange 2016 2022 6
Avengers Dormammu 2016 2016 1
Hobbit Šmak 2012 2014 3
Sherlock Sherlock Holmes 2010 2017 4

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů