Avengers Betty Ross

Betty Ross

Betty Ross

Nadaná vědkyně, která se musela rozhodnout mezi svým otcem a zeleným monstrem jménem Hulk.

Sezóny 1
2008 - 2008

Informace

Skutečné jméno: Elizabeth Ross
Výška: 167 cm
Váha: 50 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitelka: Liv Tyler
Poprvé se objevila v:
Incredible Hulk #1 (květen, 1962)

Filmy

Neuvěřitelný Hulk (2008)


O Betty

Betty je nadanou vědkyní a jedinou dceru vojenského generála Rosse. Byla přítomna Bannerovy přeměny v zeleného Hulka a po dlouhou dobu byla jedinou osobou, která jej mohla uklidnit. Komiksová Betty pak byla po jistou dobu gamma příšerou Harpy a následně hrdinkou zvanou Red She-Hulk.

Mezi její nepřátele patří Abomination, Glob, John Ryker, Leader, M.O.D.O.K. nebo Sandman.

Komiksy

Narodila se v Kalifornii a po smrti své matky ji otec poslal internát. Po dokončení školy byla pod přísným režimem a jednoho dne ji otec vzal s sebou do základny, kde probíhalo testování gamma bomby. Betty se na místě zamilovala do mladého vědce jménem Bruce Banner, který se však po výbuchu bomby začal měnit v Hulka. Ross brzy dceři styk s Bannerem zakázal a ona začala být obskakována Glennem Talbotem, Rossovým podřízeným.

V jednu chvíli generál dokonce se svatbou Betty a Bruce souhlasil, ale ceremoniál byl překažen Leaderem. Betty pak zjistila, že kromě ní Bruce miluje nelidskou princeznu Jarellu, a proto se oženila s Talbotem. Brzy nato byla Betty proměněna M.O.D.O.K.em v Harpy, okřídlenou gamma příšeru. Bruce i její otec ji brzy poznali a snažili se ji zachránit, což se také podařilo.

Betty si následně uvědomila, že pořád miluje Bruce a s Glennem se rozvedla. Rozčílený Glenn potom ze všeho obviňoval Bruce a veškerou sílu vynaložil do snahy zničit Hulka, při čemž zemřel. Svatba s Brucem tentokrát konečně proběhla a po ní Betty konfrontovala svého otce s tím, že jí celý život terorizoval. O pár let později se Betty dostala do nemocnice, kde jí Abomination otrávil gammou a Betty zemřela.

Za záhadných okolností pak Betty ožila a stala se z ní Red She-Hulk. Tajemná rudá žena chránila v bitvě Red Hulka, který byl jejím otcem. Její pravé já bylo odhaleno poté, co byla probodnuta Hulkovým synem Skaarem. Zraněná dívka hrdinům řekla, že byla oživena M.O.D.O.K.em a Leaderem, kteří tak udělali na žádost jejího otce.

Filmy, seriály a další média

Postavu Betty jste mohli vidět ve třech animovaných seriálech, které všechny nesly název The Incredible Hulk. Dívka se dále objevila v seriálu Hulk and the Agent sof S.M.A.S.H. nebo hraném filmu Hulk z roku 2003, kde si jí zahrála Jennifer Connelly. Svou roli měla i v animovaných filmech Ultimate Avengers, Next Avengers: Heroes of Tomorrow a Hulk vs. Thor.

Ve videoherním světě se objevila také několikrát a to v adaptacích obou hraných filmů. Za Red She-Hulk jste si mohli zahrát v Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds, Marvel Super Hero Squad Online, Marvel: Avengers Alliance a Lego Marvel's Avengers.

Marvel Cinematic Universe

Betty a Bruce se potkali na střední, kde se do sebe zamilovalo. Na Harvardu se spolu účastnili experimentu s halucinogenními drogami a jako profesoři spolu začali pracovat na Culverově univerzitě. Zde se oba podíleli na experimentu s gamma paprskem, který Bruce proměnil v Hulka. Během jeho přeměny byla Betty zraněna a odvezena do nemocnice. Bruce se na nějaký čas vypařil a po svém návratu jej Betty spatřila ve Stanleyho pizzerii.

Bruce před ní utekl, ale Betty jej nakonec vystopovala a vzala k sobě. Spolu se vydali na Culverovu univerzitu, kde Hulka napadla armáda a on spolu s Betty utekl. Dvojice se několik dní potulovala světem a mířila do New Yorku, kde se nacházel Samuel Sterns, který doufal, že přeměnu v Hulka nadobro zastaví. Protilátka zprvu zabrala, ale voják jménem Blonsky se sám nechal změnit v monstrum. Bruce se proto rozhodl Hulka v sobě probudit, aby jej mohl porazit.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie