Laurence Fishburne

Laurence Fishburne

Celé jméno: Laurence John Fishburne III
Místo narození: Augusta, Georgia, USA
Známé projekty: Hannibal, Black-ish, Kriminálka Las Vegas

Datum narození: 30.7.1961 (56 let)

Narodil se ve městě Augusta ve státě Georgia a po rozvodu svých rodičů zůstal se svou matkou, se kterou se odstěhovali do Brooklynu, kde vyrůstal.

Poprvé se objevil v roce 1968 v seriálu One Life to Live. V roce 1982 hostoval v seriálu MASH a o pár let později v tehdejším hitu Miami Vice. V letech 2008–2011 hrál hlavní roli v prvním CSI seriálu – Kriminálce Las Vegas. Jeho nynejší rolí je Jack Crawford v seriálovém Hannibalovi.


V roce 1999 ztvárnil jednu z hlavních postav ve filmu Matrix, kde si zahrál Morphea a toho si zopakoval i v pokračováních Matrix Reloaded a Matrix Revolutions. Mezi jeho další známé filmové role patří Othello (1995), Tajemná řeka (2003) a role Perryho Whitea v Muži z oceli (2013). Tu si také zopakuje i v Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) a ve stejném roce se objeví ve Star Wars Anthology: Rougue One.


Hraje v

Komerční sdělení

Vyhrajte romantický pobyt v Babylonu

Blíží se květen a s ním svátek všech zamilovaných – První máj. Pokud nevíte, co podniknout, nechte se zlákat speciální nabídkou a uneste svou drahou polovičku do malebného Liberce. Budete bydlet ve Wellness Hotelu Babylon a můžete zavítat na místa, kde točil nedávno seriál také Orlando Bloom.