Ayo

Ayo

Ayo je členkou Dora Milaje, osobní stráže wakandského krále, která se nezalekne ani slavné Black Widow.

Sezóny 4
2016 - 2022

Informace

Celé jméno: Ayo
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Al Ewing, Kenneth Rocafort
Představitel: Florence Kasumba
Poprvé se objevil v:
Ultimates Vol 2 #1 (leden 2016)

Filmy

O Ayo

Členka wakandské královské stráže zvané Dora Milaje, která bojovala za záchranu své kamarádky Aneky, do níž byla zamilována. Aneka byl odsouzena k trestu smrti za zavraždění násilníka. Ayo proto ukradla dva sety nového protypu zbroje a svou lásku zachránila. Dvojice poté začala rebelii, jelikož braly T'Challu za nehodného krále.

Mezi její nepřátele patří M'Baku a Erik Killmonger.

Komiksy

Ayo byla členka Dora Milaje, jež vyrazila do Zlatého Města za královnou Ramondou, aby se přimluvila za svou přítelkyni Aneku. Ayo však nic nezmohla a Aneka byla odvedena do vězení. Rozčílená Ayo se rozhodla, že Aneku osvobodí sama a ukradla prototypy půlnoční andělské zbroje, se kterou Aneku zachránila. Dvojice společně vyrazila do tábora banditů, v němž pobily muže a zachránily rukojmí. Se zachráněnými obyvateli byli časem přepadeni armádou Bílých Goril. Bojovnice zneškodnily jejich vůdce a následně vyrazily proti wakandské tajné policii.

K hrdinkám lidu se neustále přidávali další, kteří toužili svrhnout Black Panthera z jeho trůnu, jež si podle nich nezasloužil. Královna Shuri nakonec dvojici přesvědčila, že je její bratr mužem cti, na rozdíl od bouřící se skupiny zvané Lid. Panther nakonec podepsal ústavu, která říkala, že Wakanda má demokratickou vládu, kde král funguje pouze jako zástupce lidu, nikoliv jako jejich vůdce.

Marvel Cinematic Universe

S Ayo se poprvé setkáváme ve Vídni, kde nešťastně zemřel její král T'Chaka. Když Ayo doprovázela jeho syna k autu, T'Challa se zrovna vracel od svého atašé, jenž jej informoval o úniku Winter Soldiera. Brzy nato se potkala s Black Widow, které nedovolila se ke svému novému vůdci ani přiblížit. Black Panther situaci rychle uklidnil, načež přislíbil, že bude stát na straně Iron Mana.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama