Black Widow

Black Widow

Bývalá ruská špionka, nyní agentka organizace S.H.I.E.L.D. a členka speciální úderné jednotky Avengers.

Sezóny 9
2010 - 2019

Informace

Skutečné jméno: Natalia Alianovna Romanova
Výška: 1,70 m
Váha: 60 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: rudá
Autoři postavy: Stan Lee a Don Heck
Představitelka: Scarlett Johansson
Poprvé se objevila v:
Tales of Suspense #52 (duben 1964)

Filmy

O Black Widow

Slavná ruská špionka, která zatápěla nejrůznějším hrdinům i padouchům. Vycvičená byla v rámci sovětského programu Černá Vdova a na jejím výcviku se podílel dokonce i Winter Soldier. Jistý čas strávila v KGB a poté obrátila list a přidala se k Avengers. Je mistryní bojových umění, střelby, akrobacie, hackování a dokonce i tance. Své cíle dokáže snadno svést a dostat se tak k tajným informacím.

Mezi její nejvýznamnější nepřátele patří Ocean Society, Hydra, Omega Red nebo Angar the Screamer.

Komiksy

S Natašou se poprvé setkáváme v Tales of Suspense Vol.1 #52 z roku 1964. Widow asistovala Borisi Turgenovovi ve vraždě Antona Vanka. Bojovala s Iron Manem a postavila proti němu také lukostřelce Hawkeye. Oba se poté utkali také se Spider-Manem. Po několika neúspěšných misích je Widow vymyt mozek a je vyslána zničit Avengers. Mise se však nezdaří a Nataši se vrací paměť. Aby napravila co způsobila, pomůže týmu v boji proti Sons of the Serpent. Nataši je udělena amnestie a poté se začala ucházet o místo v Avengers.

Nakonec je ale najata Nickem Furym, aby jménem S.H.I.E.L.D.u špe­hovala svého bývalého pána. Jako součástí mise byla tiskem označena za zrádce. Natašu nakonec zajali komunisti v Číně a Avengers ji vyrazili na pomoc. Byli nuceni utkat se s jejím ex-manželem Red Guardianem, kterého považovala za mrtvého. Naneštěstí byla Widow během boje zraněna a tak musela na čas zůstat v nemocnici.

Po zotavení se Widow nedokázala usadit. Chvíli pracovala pro S.H.I.E.L.D., poté sólo a na krátkou dobu uzavřela partnerství s Daredevilem. Spolu s Iron Manem dokázala zastavit vypuknutí třetí světové války a poté se vrátila k Avengers.

Spolu s několika dalšími hrdiny se zúčastnila Furyho tajné války. Widow pro Furyho špehovala Tinkerera, který dodával nejmodernější vybavení superzločincům. Cesta je zavedla do Latverie, země Dr. Dooma, kde Fury započal útok.

Zanedlouho vypukla občanská válka a Widow byla pro registraci superhrdinů. Po této devastující události se dočasně stala velitelkou S.H.I.E.L.D.u.

Filmy, seriály a další média

S Black Widow se můžete setkat v animovaném seriálu The Marvel Super Heroes z roku 1966. Roli měla také v The Super Hero Squad Show a větší prostor dostala v Avengers: Earth's Mightiest Heroes. Objevila se také v seriálu Iron Man: Armored Adventures nebo v propojeném vesmíru, do kterého spadají seriály jako Avengers Assemble nebo Ultimate Spider-Man.

V roce 1975 měla mít hraný seriál spolu s Daredevilem, nebyl ale nikdy natočen. Roli dostala také v několika animovaných filmech jako jsou např. Ultimate Avengers, Iron Man: Rise of Technovore nebo Avengers Confidential: Black Widow & Punisher z roku 2014.

Za Widow jste si mohli zahrát v PSP verzi Marvel: Ultimate Alliance nebo hrách ze série Marvel Super Hero Squad. Je také jednou ze základních postav populární hry Marvel: Avengers Alliance. Dále figuruje jako hratelná postava v Marvel Heroes, LEGO hrách od TT Games nebo v Disney Infinity.

Marvel Cinematic Universe

Widow se poprvé objevila v druhém dílu Iron Mana. Měla za úkol dohlížet na Tonyho Starka a přitom zůstat pod tajnou identitou. Poté, co Rhodey přebral jeden z Tonyho obleků a dal jej vládě, navštívil Starka Nick Fury a krytí Widow bylo odhaleno. Stark začal vyvíjet nový prvek, který by mu zachránil život a Natasha zůstala pro okolní svět ve svém krytí. Během útoku na Stark Expo pomohla Widow s polapením Justina Hammera a poté s odblokováním Rhodeyho obleku War Machine.

O nějaký čas později je vyrušena během mise v Rusku a dostává za úkol naverbovat Bruce Bannera, což se jí taky podaří. Zatímco Banner pomáhá najít Tesseract, Widow letí do Německa, kde se Loki snaží ukrást iridium. Po útoku na Helicarrier, kde se dostala do potyčky s Hulkem, se vydává do New Yorku zastavit po boku Avengers mimozemskou invazi.

Jakmile byla invaze v New Yorku zažehnána, stala se součástí týmu S.T.R.I.K.E., který bojoval pod velením Kapitána Ameriky. Spolu s ním jde osvobodit loď S.H.I.E.L.D.u Le­murian Star. Kapitán zjišťuje, že Natasha měla také jiný úkol a není z toho vůbec nadšený. Widow poté Kapitánovi pomůže, když zjistí, že S.H.I.E.L.D. ovládla Hydra.

S.H.I.E.L.D. byl nakonec naoko zrušen a Widow se rozhodla nadále bojovat spolu s Avengers proti Hydře. Avengers nakonec vystopovali Hydru v Sokovii a získali od nich Lokiho žezlo. Stark s jeho pomocí stvořil Ultrona, který si dal za cíl zničit Avengers a pomoct lidem se dál vyvíjet. Widow se snažila navázat milostný vztah s Bannerem, ale ten se jí kvůli Hulkovi vyhýbal. Nakonec je Ultron poražen a Hulk zmizí kdovíkam. Avengers se rozcházejí a Kapitán formuje nový tým, jehož je Widow součástí.

Natasha se vrátí ve třetím pokračování Kapitána Ameriky s názvem Občanská válka. Hrdinové budou rozdělení na dva tábory a budou za své názory bojovat. Widow by měla stát po boku Iron Mana, který bojuje za omezení činnosti hrdinů a jejich zavedení pod vládu.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Ukázka silné holky! :D

12.5.2021 | 10:18:28
sábahi

Nejlepší z původní šestky :D

2.3.2021 | 21:05:01
CaptainDeadpool

Ona a Wanda jsou top z MCU!

27.1.2021 | 17:16:55
BlackSquirrel

silná bez nějakých schopností, málo kdo se to naučí :)

7.12.2020 | 19:44:35
Spiders 01

Nejlepší

2.1.2020 | 12:09:11
Kalam

po scarlet witch druhá nejlepší ženská postava… no a taky kočanda

28.11.2017 | 15:45:13
Golradir

Mlask :P

28.3.2017 | 22:13:25
pikaia

Tady není co dodat.

12.3.2017 | 19:03:03
mikessska

Za to, že nemá žádné superschopnosti je neuvěřitelně superschopná!!! :-)

8.3.2017 | 16:35:50
Mistr Strange

Moje oblíbenkyně. Vtipná, krásná sexy drsňačka s výcvikem od SHIELDu. „Bývalá“ ruska s poskvrněnou minulostí. Již není členka KGB a seká latinu s Avengers… V Občanské válce naprosto nestranná a ke všemu odhodlaná. Black Widow je nejlepší hrdinka od Marvelu! A samozřejmě, že i samotná herečka Scarlett Johansson není k zahození. ;)

20.7.2016 | 21:35:09
1

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama