Betty Ross

Betty Ross

Nadaná vědkyně, která se musela rozhodnout mezi svým otcem a zeleným monstrem jménem Hulk.

Sezóny 1
2008 - 2008

Informace

Skutečné jméno: Elizabeth Ross
Výška: 167 cm
Váha: 50 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitelka: Liv Tyler
Poprvé se objevila v:
Incredible Hulk #1 (květen, 1962)

Filmy

Neuvěřitelný Hulk (2008)

O Betty

Betty je nadanou vědkyní a jedinou dceru vojenského generála Rosse. Byla přítomna Bannerovy přeměny v zeleného Hulka a po dlouhou dobu byla jedinou osobou, která jej mohla uklidnit. Komiksová Betty pak byla po jistou dobu gamma příšerou Harpy a následně hrdinkou zvanou Red She-Hulk.

Mezi její nepřátele patří Abomination, Glob, John Ryker, Leader, M.O.D.O.K. nebo Sandman.

Komiksy

Narodila se v Kalifornii a po smrti své matky ji otec poslal internát. Po dokončení školy byla pod přísným režimem a jednoho dne ji otec vzal s sebou do základny, kde probíhalo testování gamma bomby. Betty se na místě zamilovala do mladého vědce jménem Bruce Banner, který se však po výbuchu bomby začal měnit v Hulka. Ross brzy dceři styk s Bannerem zakázal a ona začala být obskakována Glennem Talbotem, Rossovým podřízeným.

V jednu chvíli generál dokonce se svatbou Betty a Bruce souhlasil, ale ceremoniál byl překažen Leaderem. Betty pak zjistila, že kromě ní Bruce miluje nelidskou princeznu Jarellu, a proto se oženila s Talbotem. Brzy nato byla Betty proměněna M.O.D.O.K.em v Harpy, okřídlenou gamma příšeru. Bruce i její otec ji brzy poznali a snažili se ji zachránit, což se také podařilo.

Betty si následně uvědomila, že pořád miluje Bruce a s Glennem se rozvedla. Rozčílený Glenn potom ze všeho obviňoval Bruce a veškerou sílu vynaložil do snahy zničit Hulka, při čemž zemřel. Svatba s Brucem tentokrát konečně proběhla a po ní Betty konfrontovala svého otce s tím, že jí celý život terorizoval. O pár let později se Betty dostala do nemocnice, kde jí Abomination otrávil gammou a Betty zemřela.

Za záhadných okolností pak Betty ožila a stala se z ní Red She-Hulk. Tajemná rudá žena chránila v bitvě Red Hulka, který byl jejím otcem. Její pravé já bylo odhaleno poté, co byla probodnuta Hulkovým synem Skaarem. Zraněná dívka hrdinům řekla, že byla oživena M.O.D.O.K.em a Leaderem, kteří tak udělali na žádost jejího otce.

Filmy, seriály a další média

Postavu Betty jste mohli vidět ve třech animovaných seriálech, které všechny nesly název The Incredible Hulk. Dívka se dále objevila v seriálu Hulk and the Agent sof S.M.A.S.H. nebo hraném filmu Hulk z roku 2003, kde si jí zahrála Jennifer Connelly. Svou roli měla i v animovaných filmech Ultimate Avengers, Next Avengers: Heroes of Tomorrow a Hulk vs. Thor.

Ve videoherním světě se objevila také několikrát a to v adaptacích obou hraných filmů. Za Red She-Hulk jste si mohli zahrát v Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds, Marvel Super Hero Squad Online, Marvel: Avengers Alliance a Lego Marvel's Avengers.

Marvel Cinematic Universe

Betty a Bruce se potkali na střední, kde se do sebe zamilovalo. Na Harvardu se spolu účastnili experimentu s halucinogenními drogami a jako profesoři spolu začali pracovat na Culverově univerzitě. Zde se oba podíleli na experimentu s gamma paprskem, který Bruce proměnil v Hulka. Během jeho přeměny byla Betty zraněna a odvezena do nemocnice. Bruce se na nějaký čas vypařil a po svém návratu jej Betty spatřila ve Stanleyho pizzerii.

Bruce před ní utekl, ale Betty jej nakonec vystopovala a vzala k sobě. Spolu se vydali na Culverovu univerzitu, kde Hulka napadla armáda a on spolu s Betty utekl. Dvojice se několik dní potulovala světem a mířila do New Yorku, kde se nacházel Samuel Sterns, který doufal, že přeměnu v Hulka nadobro zastaví. Protilátka zprvu zabrala, ale voják jménem Blonsky se sám nechal změnit v monstrum. Bruce se proto rozhodl Hulka v sobě probudit, aby jej mohl porazit.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama