Ant-Man

Ant-Man

Velikost není vše a Ant-Man to hrdě dokazuje. Tento hrdina se umí zmenšit na velikost mravence a vlastní kostým Ant-Mana.

Sezóny 5
2015 - 2023

Informace

Skutečné jméno: Scott Edward Harris Lang
Výška: 1,82 m
Váha: 86 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: David Michelinie, John Byrne
Představitel: Paul Rudd
Poprvé se objevil v:
Avengers #181 (březen, 1979)

Filmy

O Ant-Manovi

Scott byl zlodějíček, který se staral o své nejbližší. Poté co ukradl kostým Ant-Mana Hanku Pymovi, rozhodl se, že bude konat dobro jako superhrdina. Langova dcera Cassie poté kráčela v jeho stopách a byla důležitou členkou týmu Young Avengers. Scott se vyzná v práci s elektronikou, což mu při jeho loupežích hodně pomohlo. Kromě Avengers byl také členem Fantastic Four nebo Heroes for Hire.

Mezi jeho největší nepřátele patří bratranci Crossovi, Radioactive Man, Doctor Doom nebo Absorbing Man.

Komiksy

Lang se narodil ve Floridě a jako velký filmový fanoušek se nechal zlákat ke zločinu. Během jedné ze svých loupeží byl lapen a po čtyřech letech ve vězení byl propuštěn za dobré chování. Brzy na to byl najat Starkem a pod jeho dozorem pomohl nainstalovat nový bezpečnostní systém do sídla Avengers. Když jeho dcera Cassie vážně onemocněla, vrátil se ke krádežím, aby jí mohl pomoci. Scott se vloupal do domu, kde žil Hank Pym a ukradl mu jeho oblek Ant-Mana včetně zmenšovacích částic.

S Ant-Manovým oblekem se vloupal do firmy Darrena Crosse, kde zjistil, že jediný doktor, který mohl jeho dceři pomoci je v Crossově zajetí. Lang doktora osvobodil a oblek vrátil Pymovi. Pym se ale rozhodl, že mu oblek nechá, když slíbí, že bude konat dobro. Scott oblek používal primárně při pomoci Iron Manovi a Avengerům. Několikrát se utkal např. s Taskmasterem a poté vyrazil spolu s Fantasickou čtyřkou na výpravu do mikrosvěta.

Byl to také on, kdo pomohl Starkovi vypátrat jedince, kteří kopírovali jeho technologii. Časem byl Lang najat Fantastickou čtyřkou, aby jim sloužil jako technický konzultant. Reed Richards byl tou dobou nezvěstný a bylo třeba najít náhradu, kterou spatřili právě v Langovi. Když zmizeli i Sue a Ben, nahradili je She-Hulk a Namorita. Spolu s nimi se Scott vypravil zachránit ostatní členy tými do negativní zóny.

Mezitím co jako Ant-Man pobíhal a chytal zločince, jeho rodinný život se hroutil. Scottova exmanželka Peggy získala Cassie do své péče. Lang se proto stává oficiálním členem Avengers. Scott se zanedlouho dostal do křížku s dalším Avengerem, Jackem of Hearts. Situace se trochu uklidnila, když Jack zachránil Cassie před zabijákem dětí a poté spáchal sebevraždu, aby svými nebezpečnými schopnostmi neohrozil nevinné lidi.

Jack se ale vrátil a explodoval u sídla Avengers. Scotta vzal do hrobu s sebou. Za celou situaci mohla Scarlet Witch, který se kvůli smrti svých dětí pomátla. Avengers se kvůli této události rozpadli. Když byli Avengers mimo, stala se z Cassie superhrdinka Stature a byla členkou Young Avengers. Když se mladý tým rozhodli vypátrat Scarlet Witch, dostali se do křížku s ostatními hrdiny. Členové těchto mladých Avengerů Wiccan a Speed byli totiž reinkarnovaní synové této mocné čarodějky a chtěli poznat svojí duchovní matku.

Při cestě za jejím nalezením také cestovali časem a Scotta zachránili před jeho smrtí. Scott se poté s mladými hrdiny vypravil a spolu vypátrali, že za šílenstvím Scarlet Witch stál samotný Doctor Doom. Lang se rozhodl trávit více času se svou dcerou a také otevřel společnost Ant-Man Security Solutions. Nakonec se ale od své dcery distancoval, jelikož měla srdeční potíže a on jí musel pomoci zevnitř. Chtěl, aby měla normální život.

Filmy, seriály a další média

Scott se objevil v populárním seriálu The Avengers: Earth's Mightiest Heroes, kde si zopakoval svojí roli zloděje, který chtěl pomoci svojí dceři. Tento seriál ale po druhé sérii skončil a Ant-Man se objevil v novém seriálu Avengers Assemble, který zapadá do velkého seriálového vesmíru spolu s Ultimate-Spider-manem, Hulkem nebo Strážci Galaxie. Herec Paul Rudd, který si Ant-Mana střihl v MCU filmu, si roli zopakoval také v reklamě od Coca Coly, kde se o lahodný nápoj pere s Hulkem.

Scottův Ant-Man se objevil také ve videohrách jako jsou Marvel Heroes, Marvel: Avengers Alliance, Disney Infinity nebo LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Se Scottem se poprvé setkáváme v Ant-Manově samostatném filmu, kde je Lang propuštěn z vězení. Jelikož má problém najít práci, vrátí se ke krádežím a ukradne oblek Ant-Mana. Scott ale netuší, že to byl jen Pymův test a Pym se jej snaží naverbovat pro svou misi. Scott souhlasí a prochází složitým výcvikem, při kterém se seznamuje s bojovými uměními, druhy mravenců nebo metodami jak se dostat na místo určení. Scottovým úkolem je dostat se do Crossovy firmy. Cross byl Pymovým žákem a podařilo se mu vytvořit kopii zmenšovacích částic, které chce prodat armádě.

Před touto loupeží se ale vydává ukrást rušičku, která se nachází v sídle Avengers. Zde se Scott utkává s Falconem a rušičku získává. Se svými parťáky, Pymem a jeho dcerou, se poté vypravuje ke Crossovi. Cross ale útok očekává a sám se navleče do obleku Yellowjacketa, který vyvíjel. Finální souboj s Crossem nakonec probíhá v pokoji Langovy dcery Cassie, kde malí válečníci soupeří mezi hračkami.

Ant-Man se vrátí v třetím pokračování Kapitána Ameriky, kde bude bojovat po Rogersově boku za práva pro hrdiny. Proti nim bude stát tým Iron Mana, který chce moc hrdinů svěřit vládě.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tom99

Jedna z nejvtipnějších postav a velice komorní hrdina, který MCU chyběl. V prvních dvou filmech byl parádní a celkově jsem ho měl rád i v Civil War. U komorních příběhů bych ale zůstal.

webmaster, grafik
25.2.2023 | 13:36:25
sábahi

první díl docela nuda, ale druhý byl žůžo

2.3.2021 | 21:03:32
Daněk S.

roztomile přitroublý

1.8.2018 | 19:10:32
Zigulík

Pobavil mě :D

2.6.2018 | 22:21:32
OliviaBenson.

Scott je prostě frajer :D baví mě, za mě jedna z nejoblíbenějších postav :-)

26.6.2017 | 22:21:20
Oswald138

tento antman je smnešní pšestavte si že se zmenší a žekne: Ahoj svete já jsem púl prdelák

21.5.2017 | 20:16:55
pikaia

Ve filmu, v komiksu nebo animáči je to prostě dobrá postava.

12.3.2017 | 19:07:35
Kothy

typek :D

14.2.2017 | 22:25:49
anwiel

Super, jak v komiksech, tak ve filmu

19.6.2016 | 21:33:19
lelanka

Borec! :)

9.5.2016 | 18:09:57

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama