Alexander Pierce

Alexander Pierce

Člen světové rady a vysoce postavený člen S.H.I.E.L.D.u, který zároveň stál ve vedení konkurenční Hydry. Díky jeho mistrným lžím mohla Hydra připravovat svůj návrat, přičemž by zničila všechny své potenciální nepřátele.

Sezóny 2
2014 - 2019

Informace

Celé jméno: Alexander Goodwin Pierce
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Bob Harras, Paul Neary
Představitel: Robert Redford
Poprvé se objevil v:
Nick Fury vs. S.H.I.E.L.D. #3 (srpen 1988)

Filmy

O Piercovi

Alexander Pierce byl spící agent S.H.I.E.L.D.u, kterému se úspěšně podařilo infiltrovat Hydru. Ve filmech tomu bylo zase naopak, přičemž byl Pierce vůdcem Hydry, která tiše rostla uvnitř S.H.I.E.L.D.u. Filmový i komiksový Pierce sloužil jako pravá ruka Nicka Furyho. Tenhle mistrný špión byl zkušený lhář a manipulátor. I v pokročilém věku si uchoval své střelecké schopnosti, jež mu pomohly přežít nečekané útoky.

Mezi jeho nepřátele patří v komiksech Baron von Strucker a Leviathan, zatímco ve filmech Nick Fury, Black Widow nebo Kapitán Amerika.

Komiksy

Pierce vystudoval akademii S.H.I.E.L.D.u se zaměřením na civilní dohled, načež sloužil ve finančním oddělení. Následně se stal spícím agentem S.H.I.E.L.D.u v Hyd­ře, kterého si Fury zvolil za svou pravou ruku, když Hydra infiltrovala S.H.I.E.L.D. se svými robotickými duplikáty. Fury byl během této krize nucen být neustále na útěku, Pierce mu pak pomáhal s několika vniky do S.H.I.E.L.D.u, kterými se snažili vymanit se z područí Hydry.

Agent nakonec těsně vyváznul ze základny Hydry v Hong Kongu, kde bylo jeho krytí provaleno. S Furym se poté vydal do Himalájí, kam spolu brali zajatou Madame Hydru. Pierce a Fury byli nakonec zajati a spolu s dalšími agenty definitivně zničili zlé duplikáty. S.H.I.E.L.D. časem zaznamenal další krizi. Fury proto založil jeho novou verzi, kde mu Pierce pomáhal složit jeho tým Secret Warriors. Tým byl složen z nejnebezpeč­nějších mladých lidí, které se Furymu podařilo sehnat.

Filmy, seriály a další média

Ještě předtím než se Pierce objevil v Marcel Cinematic Universe, měl roli v televizním filmu nazvaném Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D., kde jej ztvárnil Neil Roberts. Film z roku 1998 se stal velkým propadákem a je označován jako jeden z nejhorších filmů vůbec. Může za to také kontroverzní obsazení Furyho, jehož si nezahrál nikdo jiný než slavný David Hasselhoff.

Marvel Cinematic Universe

Jako vůdce S.H.I.E.L.D.u pra­coval Pierce jednoho dne s ministerstvem zahraničí v Bogotě, kde zavládla nešťastná situace s rukojmími. Pierce zde potkal agenta jménem Fury, který rukojmí úspěšně zachránil, včetně Piercovy dcery. Pierce na to chtěl jít diplomaticky, ale Fury byl opačného názoru. Vzepřel se Piercovým rozkazům a nepřátele pozabíjel dříve, než by se nevinným něco stalo. Tato situace přiměla Pierce, aby jmenoval Furyho ředitelem.

Kvůli Bogotě také přehodnotil svůj postoj ke světu a přidal se k Hydře. Jako podtajemník S.H.I.E.L.D.u poté roku 1989 nechal propustit zestárlého vůdce Hydry Wernera Reinhardta, kterého na konci druhé světové války zajala Peggy Carterová. Ve 21. Století již jako tajemník, sloužil Pierce jako kontakt S.H.I.E.L.D.u se světovou radou. Spolu vybudovali Project Insight, který byl ve skutečnosti dílem Hydry, a jeho cílem bylo vyhladit veškeré její nepřátele. To světová rada ovšem nevěděla, pokud tedy nepočítáme Gideona Malicka.

Pierce brzy zorganizoval útok na Furyho, což byl první krůček v jeho převratu. Fury atentát přežil a fingoval svojí smrt. Vůdce Hydry poté obvinil Kapitána Ameriku ze zrady a poštval proti němu celou organizaci. Jeho tajnou zbraní pak byl Winter Soldier, bývalý přítel Kapitána Ameriky s vymytým mozkem. Pierce ale nečekal, že by se jeho plán zbořil a Winter Soldier přišel k rozumu. Ve finále se S.H.I.E.L.D. nakonec rozpadl a Pierce byl zabit samotným Furym.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Hajzl :D

3.7.2022 | 9:17:24
Lord Okakek

Při prvním shlédnutí mě hrozně štval. Při druhém už byl v pohodě.

3.5.2019 | 19:28:40

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama