Ego

Ego

Živá planeta, která za pomocí svého avatara šíří sémě po celém vesmíru.

Sezóny 1
2017 - 2017

Informace

Skutečné jméno: Ego
Výška: 6664 km
Váha: neznámá
Barva očí: žádná
Barva vlasů: žádná
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Kurt Russell
Poprvé se objevil v:
Thor #132 (září, 1966)

Filmy

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

O Egovi

Ego je stejně jako jeho bratr Alter Ego živá planeta, která byla vytvořena mocným Strangerem. Ego nikdy nebyl úplným dobrákem a myslel vždycky spíše na sebe. Nikdy mu nezáleželo na nevinných obyvatelích, kteří se mu připletli do cesty, což se částečně změnilo, když mu domluvil Thor a usmířil jej s jeho bratrem. Ego dokáže cestovat rychlostí světla, má extrémně vysokou inteligenci a ze své hmoty dokáže vytvářet živé bytosti. Ty zvládnou unést přes 100 tun.

Mezi jeho nepřátele patří nebo patřili Alter Ego, Galactus, Fantastická čtyřka, Squirrel Girl, Thanos nebo Thor.

Komiksy

Ego byl spolu se svým bratrem Alter Egem stvořen Strangerem. Alter Ego byl darován Sběrateli a Stranger čekal na den, kdy se bratři setkají a poměří síly. Po dlouhý čas obýval Ego část vesmíru zvanou černá galaxie. Rigelliané tak tuto oblast nazývali, protože se jim zde ztrácely lodě, za což samozřejmě mohl Ego.

Jednoho dne se do černé galaxie vypravil Thor a na Egu přistál. Ego vytvořil lidského avatara, který mohl s bohem hromu lépe interagovat. Poté mu vyzradil, že očekával příchod mocné bytosti, která by poměřila síly s jeho výtvory. Thor Ega omráčil a on přísahal, že černou galaxii uzavře od zbytku vesmíru.

O pár měsíců později byl Ego objeven Galactusem. Požírač světů na něj okamžitě zaútočil. Do souboje se opět připletl Thor, který vyrazil proti Galactusovi. Za záchranu před Galactusem dovolil Ego osídlit jeho povrch obyvateli planety, kterou Požírač světů před nedávnem zničil.

Tana Nile, člen této rasy, byl poté požádán, aby získal kousek Egovy biomasy pro Rigellanský teraformační projekt. Tento vzorek se vyvinul v Ego Prime, humanoidní bytost připomínající člověka. Ego Prime se rozhodl, že urychlí evoluci v globálním měřítku a promění veškerou životní formu na planetě v jednu entitu. Ego Prime byl nakonec poražen a jeho životní síla byla proměněna v tři bytosti známé jako Young Gods.

Sám Ego začal z onoho vyjmutí biomasy šílet a zkonzumoval veškeré obyvatelstvo z povrchu. Galactus se na něj pokusil znovu zaútočit, ale marně. Jelikož věděl, že je něco špatně, zavolal na pomoc Thora, který se rozhodl, že musí najít jeho mysl a zničit ji. Po nalezení Egova mozku do něj Thor hodil své kladivo, čímž se dostal do Egových vzpomínek z jeho počátků. Galactus poté vyslal Ega napříč vesmírem a Thora ujistil, že se už nevrátí.

Bez slunečního světla se Ego začal pomalu rozkládat a ve svém šílenství přísahal Galactusovi pomstu. Ego vstoupil do sluneční soustavy a utkal se s Fantastickou čtyřkou. Z tohoto souboje se Ego uzdravoval dlouho, až se opět zformoval. Stal se členem Elders of the Universe a po mnoha dalších dobrodružstvích a bitvách s Galactusem byl kontaktován svým stvořitelem a informován o svém bratrovi.

Ego vyrazil hledat svého bratra a při tomto putování opět ohrozil Zemi. Thor se vydal tuto situaci vyřešit a jeho bratra nalezl ve Sběratelově muzeu. Když se Alter Ego dostal na svobodu, pokusil se svého bratra zabít, Thor je ale rychle usmířil. Alter Ego se nakonec stal Egovým měsícem a začali spolu putovat vesmírem. Jednoho dne pak Ego najal Rocketa, aby vyhladil parazity, kteří se na něm usídlili. Rocketovi tato práce trvala téměř týden.

Filmy, seriály a další média

Na televizní obrazovky zavítal Ego v roce 1995, kdy se objevil v seriálu Fantastic Four. O tři roky později měl roli v seriálu Silver Surfer a cameo dostal v The Super Hero Squad Show. Později Ego vystoupil v seriálu Hulk and the Agents of S.M.A.S.H. Dalšího camea se poté dočkal ve videohře Lego Marvel Super Heroes, kde se objevil v hlavním menu.

Marvel Cinematic Universe

Před miliony lety se Ego narodil jako mozek vypadající člen rasy Celestiánů. Po mnoho let žil o samotě a učil se manipulovat s hmotou. Po mnoha staletích si vytvořil ochranný obal, který připomínal planetu a svou zranitelnou část ukryl do samotného středu. Jakmile ovládl své schopnosti naplno, začal přemýšlet nad smyslem života. Pro tuto studii si vypěstoval humanoidního avarara, který cestoval vesmírem a učil se od různých civilizací.

Časem zůstal Ego jako jeden z posledních svého druhu a rozhodl se, že dobude vesmír. Po všech planetách, které navštívil, rozmisťoval semínka, která by je proměnila na něj. Zjistil však, že osazování vesmíru nezvládne sám, a tudíž začal s tvorbou vhodného potomka. Žádný z hybridů, kterého zplodil, bohužel neměl Celestialské geny. Tyto děti a jejich matky poté zavraždil. Aby si nějak obhájil své činy, řekl si, že jejich smrt je bezbolestná.

V roce 1980 navštívil Zemi, kde se zamiloval do Meredith Quillové, se kterou měl syna Petera. Ten měl jako jediné z jeho dětí správné geny a mohl pokračovat v otcově poslání. Ego si uvědomil, že láska k Meredith by jej odtrhla od jeho plánů, proto jí způsobil rakovinu, na kterou roku 1988 zemřela. Petera měl poté vyzvednout Yondu, jenž si ale uvědomil, co Ego s dětmi dělá a nechal si ho.

Poté co Peter přežil styk s kamenem nekonečna, uvědomil si Ego, že jeho syn žije. Spolu se svou služebnou Mantis se jej vydal hledat a následně ho zachránil před celou flotilou Suverénů. Po seznámení se synem mu pověděl o svých schopnostech a představil mu svou planetu. Když došlo na Egův odkaz a smrt Meredith, postavil se Peter proti němu a spolu se svými přáteli jej porazil. Galaxie byla opět zachráněna.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Souhlas, podrazák

12.5.2021 | 11:16:57
rockysiburger

Naprosto skvělá volba ve výběru herce.

13.5.2017 | 8:53:05
Kothy

podrazak

12.5.2017 | 12:33:01
Blackhand47XD

V komiksech za 5*, ve filmu tak 3,5*.

webmaster, grafik
10.5.2017 | 20:14:15

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama