Ronan

Ronan

Radikální Kree, který se rozhodl narušit křehký mír mezi jeho lidmi a Xandarem, aby vykonal svou pomstu.

Sezóny 2
2014 - 2019

Informace

Celé jméno: Ronan
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Lee Pace
Poprvé se objevil v:
Fantastic Four #65 (srpen 1967)

Filmy

O Ronanovi

Ronan je soudní důstojník z rasy Kree, který je na hraně mezi padouchem a antihrdinou. Jako většina Kree se narodil na planetě Hala, hlavní baště Impéria Kree. Když dospěl, přidal se k armádě a vypracoval se až na třetího nejmocnějšího zástupce Kree vůbec. Jeho hlavní zbraní je zvláštní kladivo zvané „Univerzální zbraň“, které zvládá vše od nejrůznějších výbojů, štítu až po manipulaci a létání. Jeho kladivo navíc nemůže nikdo zneužít, musel by totiž mít zbroj Žalobců.

Mezi jeho nepřátele patří Annihilus, Captain Marvel, Galactus, Gamora, Fantastic Four nebo Thanos.

Komiksy

Když byl Ronan mladý, připojil se k jednotce zvané Accuser Corps, kde začal brzy stoupat nahoru. Jednoho dne se mu podařilo zastavit flotilu Skrullů, kteří překročili jejich hranice, za což z něj Nejvyšší Inteligence udělala Nejvyššího Žalobce. Jako pyšný člen aristokracie Kree nebyl nadšený z toho, že musí přijímat rozkazy, tak se pokusil započít občanskou válku, která mu však nevyšla. Na Zemi se poprvé vypravil, když Fantastická čtyřka zničila jejich robota. Čas od času se také utkal s Captainem Mar-Vellem a velkou roli měl ve válce mezi Skrully a Kree.

Vesmír začal být časem ve velkém nebezpečí, když do něj vtrhl Annihilus se svou armádou. Ronan se v těchto krušných časech připojil k United Front, kde bojoval po boku Novy. Válka udělala z Ronana také nového Imperátora Kree. Během Tajné invaze pak za manželku pojal Crystal, za což slíbil Inhumanům, že jim pomůže. Vztah ale později rozpustil Black Bolt, což se páru moc nelíbilo, jelikož si za tu dobu utvořili silnější pouto.

Filmy, seriály a další média

S Ronanem jste se poprvé mohli setkat v seriálu Silver Surfer, kde měl malé cameo. Objevil se také v seriálech Fantastic Four: World's Greatest Heroes, The Super Hero Squad Show, The Avengers: Earth's Mightiest Heroes, Hulk and the Agents of S.M.A.S.H. a Guardians of the Galaxy. Na poli videoher jste pak za něj mohli hrát v LEGO hrách od TT Games, Disney Infinity nebo mobilních hrách Marvel Contest of Champions a Marvel: Future Fight.

Marvel Cinematic Universe

Ronan byl sadistický a dogmatický zástupce rasy Kree, který si během války s Novou vytvořil silnou nenávist ke Xandaru. Když obě impéria podepsala mír, opustil svůj lid a spolu se Sakaarany přísahal, že zničí Xandar. Pod Thanosovým vedením začal ničit cizí světy, mezi kterými byla i Draxova domovská planeta, kde zabil jeho ženu a dceru. Pro Thanose pak měl získat Orb s Kamenem nekonečna, který si však plánoval nechat pro sebe.

Když jej získal, zradil Thanose a vypravil se zničit Xandar sám. Do cesty se mu ale postavili Plenitelé v čele se Strážci Galaxie, kteří podnikli útok na jeho vlajkovou loď. Ronana nakonec porazili lstí, kdy jej Star-Lord zmátl tancem, načež mu ostatní zničili kladivo s Kamenem, kterého se pak hrdinové chopili a Ronana zabili.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Záporák

2.3.2021 | 21:25:07

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Joss Whedon. Pro některé bůh, který připravil první Avengers a změnil pohled na celovečerní týmovky. Pro jiné problémový člověk, který má za sebou jeden průšvih za druhým. A ty průšvihy vyplouvají na povrch i nyní. Své o tom řekl původní scenárista Avengers.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama