Avengers Korath

Korath

Korath

Věrný společník Ronana Žalobce, který mu měl pomoci zničit Xandar.

Sezóny 2
2014 - 2019

Informace

Celé jméno: Korath-Thak
Barva očí: modrá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Mark Gruenwald, Greg Capullo
Představitel: Djimon Hounsou
Poprvé se objevil v:
Quasar #32 (březen 1992)

Filmy

O Korathovi

Korath je válečník z Impéria Kree, který v komiksech založil projekt vyvíjející kybernetické válečníky pro armádu. Filmový Korath byl naopak společníkem Ronana, který byl kyberneticky vylepšený a pomáhal mu připravit útok na Xandar. Kree totiž po tisíci letech uzavřeli s Xandarem mír, což se Ronanovi nelíbilo, tak se od Impéria odtrhl a vydal se vlastní cestou, která jej zavedla až k Thanosovi.


Mezi jeho nepřátele patří Adam Warlock, Captain Mar-Vell, Phyla-Vell, Starfox nebo Black Knight.

Komiks

Korath-Thak byl agentem a kybergenetikem Kree, který založil Pursuer Project, jenž měl za úkol vyvinout kybernetické válečníky pro armádu Kree. Když byl projekt položen k ledu, byl Korath převelen do muniční továrny jako předák. Korath chtěl ale ukázat, že je projekt byl ten pravý, takže předělal továrnu, aby jej proměnila v jednoho z Pursuerů. Během války mezi Kree a Shi'ar využil kybergenetické technologie, aby získal nadlidské schopnosti.

Z vůle Nejvyšší Inteligence se vydal bojovat proti Avengerům na Hale, kde mu asistoval tým Kree Starfoce. Poté co spatřil smrt Ael-Dan a Dar-Benn rukou Deathbird, vrátil sílu Nejvyšší Inteligenci. Po výbuchu nega-bomby se vrátil na Halu spolu s Shi'ari, aby dali jejich říši zase do pořádku. Jakmile byli Kree zase u moci, byl Korath obviněn z kolaborace s Shi'ari a vyhoštěn. Nakonec byl zabit Ultronem, když neuspěl při lapení Adama Warlocka.

Filmy, seriály a další média

Koratha jste mohli spatřit v animovaném seriálu Strážci Galaxie, kde figuroval jako jeden z Thanosových poskoků, který vyrůstal po boku Gamory a Nebuly. Utkat jste se sním mohlo v Marvel: Avengers Alliance 2 a hrát jste za něj mohli v Avengers in Galactic Storm.

Marvel Cinematic Universe

Když Thanos uzavřel dohodu s Ronanem Žalobcem, vyslal Koratha, aby pod ním pracoval. V jeho službách vedl skupinu Sakaaranů na planetu Morag, kde se měl nacházet Orb s jedním z Kamenů nekonečna. Na planetě narazil na Petera Quilla, kterému se již Orb podařilo získat. Quill se mu představil jako Star-Lord, o kterém však Korath nikdy neslyšel. Quill se dal rychle na útěk a i s Orbem uprchl ve své lodi.

Korath s Ronanem nakonec získali Orb na Kdovíkde a rozhodli se, že zradí Thanose. S pomocí Orbu plánovali zničit Xandar, ale do cety se jim postavily Nova Corps a Plenitelé vedeni Strážci Galaxie. Korath byl zabit rukou Draxe Ničitele, který mu z hlavy vytrhl jeho implantáty.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Válečník

2.3.2021 | 21:24:30

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie