Gilmore Girls (Gilmorova děvčata)
92/100 - 211×

Gilmore Girls(Gilmorova děvčata)

Příběh svobodné matky a její dcery, ale zároveň příběh dvou nejlepších kamarádek, odehrávající se v trochu bláznivém městečku Stars Hollow. Skvělé dialogy, ulítlé nápady, komplikované vztahy a spousta kofeinu, to jsou Lorelai a Rory.

USA | 2000 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW, The WB, Netflix | 42 minut
žánr
Komedie, Rodinný, Romantický
hrají
Lauren Graham (Lorelai Gilmore), Alexis Bledel (Rory Gilmore), Kelly Bishop (Emily Gilmore), Edward Herrmann (Richard Gilmore), Scott Patterson (Luke Danes), Matt Czuchry (Logan Huntzberger), Melissa McCarthy (Sookie St. James), David Sutcliffe (Christopher Hayden), Sean Gunn (Kirk Gleason), Keiko Agena (Lane Kim), Liza Weil (Paris Geller),

Lorelai Gilmore

Lorelai Gilmore

Lorelai Gilmorová je svobodná matka, která vychovává dceru Rory podle svých nekonvenčních pravidel. Často se ráda nechává unášet fantazií a při konverzaci střílí jednu hlášku za druhou. Svoji filmovou vášeň dokáže překonat snad jenom fanatickou závislostí na extra silné kávě. A ačkoliv její chování se může občas zdát lehkovážné až nezodpovědné, pravda je kolikrát docela jinde. Lorelai je velice vstřícná a chápavá žena, jež je schopná obětovat cokoliv, aby učinila své blízké šťastnými. A to platí dvojnásob u Rory, na které jí záleží víc než na sobě samé.

Sezóny 8
2000 - 2016

První série

Lorelai vede poklidný život ve Stars Hollow. Je obklopena přáteli a sama je velice úspěšná žena, která vede hotel Nezávislost. Jednoho dne se však mnohé změní, když její dceři Rory přijde dopis z Chiltonu. Byla přijata ke studiu na soukromé univerzitě. A právě tam se Lorelai setká s profesorem Maxem Madinou. Oba si padnou do oka a brzy to mezi nimi začne jiskřit. A ačkoliv se Lorelai snaží svoji dceru ochránit a nepřeje si, aby věděla o tomhle románku, stane se pravý opak.

Po malé aféře během Dne rodičů vše vyjde najevo a Max je nucen se s Lorelai rozejít. Ta jeho rozhodnutí víceméně chápe, snaží se na něj zapomenout a chvíli se jí to i daří. Do Stars Hollow se zcela nečekaně vrátí Christopher, otec Rory. V jeho náručí Lorelai podlehne a nechá se z přemíry nostalgie svést k milostnému úletu. Sama však moc dobře ví, že by jejich vztah neměl budoucnost. Odmítne Christopherovu nabídku k sňatku a raději zůstane sama s Rory.

Do jejího života ale brzy nato zasáhne návrat Rachel. Ta kdysi bývala Lukovou přítelkyní a nyní se vrátila z dlouhých cest, což by Lorelai nemuselo vůbec vadit. Ta ovšem na Rachel zjevně žárlí, čehož si všimnou i někteří obyvatelé Stars Hollow. Lorelai se však v myšlenkách stále zaobírá Maxem Madinou. I přes veškerou snahu na něj nedokáže zapomenout, a proto se rozhodne ho navštívit. Její iniciativa se nakonec ukáže jako správné rozhodnutí.

Pomalu ale jistě se jim podaří obnovit jejich staronový vztah. A když už se Lorelai zdá, že ji nemůže nic překvapit, objeví se Luke, který se nechtěně stane příčinou první hádky mezi ní a Maxem. Lorelai je z toho zmatená, protože nikdy by nic takového neočekávala. Obzvlášť Maxovu žádost o ruku, jež si docela nešikovně načasoval. Avšak s druhým pokusem o sňatek přijde jedno velké kopretinové překvapení. Přesně takové, které si Lorelai vysnila.

Foto: CW, The WB, Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
olouch02

Ty její hlášky :-)

27.7.2020 | 11:56:47
ivča93

hrozná postava, to jak se chová k lukovi, jak musí být vše po jejím, strašná ženská

21.11.2018 | 14:17:15
Jiri007

Lorelai je dokonalá matka, líbí se mi její styl a jak se za jakychkoli okolnosti umí pořadně bavit.

redaktor
25.3.2018 | 18:53:31
Tesik17

Hrozná

23.6.2017 | 12:00:26
Bedzinek

Dokonalá ! :)

5.12.2016 | 13:39:07
bucekmiroslavgo

perfektní

22.11.2016 | 16:07:52
makishek

<3

30.10.2016 | 16:37:12
EmmaSparks

Co dodat, asi každý by chtěl mít takovou Lorelai za maminu :)

30.10.2016 | 9:51:17
anicka.nah

Tohle by měl být rodičovský vzor :D

26.10.2016 | 0:08:58
harleyka

Top top :)

23.10.2016 | 20:42:29

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama