Mädchen Amick

Mädchen Amick

Celé jméno: Mädchen E. Amick
Místo narození: Sparks, Nevada, USA
Známé projekty: Twin Peaks, Witches of East End, Riverdale

Datum narození: 12.12.1970 (53 let)

Mädchen Amick je americká herečka, která se narodila roku 1970. Hned na první pohled si můžete všimnout, že má poněkud netradiční křestní jméno. Mädchen je původem německé jméno, které znamená „dívka“. Její rodiče Bill a Judy Amickovi jí vybrali takové jméno, protože chtěli nějaké netradiční. Zároveň jsou částečně původem z Německa. Kromě toho má herečka předky z Norska, Švédska, Anglie a Irska.

Už od mala tíhla k umění, a proto ji rodiče v tomto ohledu velmi podporovali. Naučila se hrát na klavír, basu, housle a kytaru. Kromě toho se věnovala tancování, konkrétně modernímu tanci, jazzu a baletu. Když jí bylo šestnáct let, tak se přestěhovala do Los Angeles, kde odstartovala kariéru herečky.

Jedná se o seriálovou i filmovou herečku, ale vždy více tíhla k seriálům. Po několika prvních epizodních rolích se jí podařilo získat roli Shelly Johnson v seriálu Twin Peaks, kde vystupovala v letech 1990–1991. Následně si tuto roli zopakovala i ve filmu z roku 1992.

Po této roli se začala objevovat více ve filmech, konkrétně si zahrála například ve snímcích Sleepwalkers, Láska, podvod a loupež, Ideální milenka a Lapeni v ráji. V letech 1995–1996 jsme ji mohli vidět v seriálu Central Park West, kde si zahrála Carrie Fairchild.

Z jejího dalšího působení zmiňme filmy Psychopat, Nebezpečná partie, Krysy a Lži a zrada. Většinou se objevovala v nepříliš úspěšných thrillerech, proto nedokázala sklidit patřičný úspěch. Mezi její další větší role patří postavy ze seriálů Fantasy Island, Gilmore Girls, ER, Joey, Freddie a Kidnapped.

Roku 2008 jsme ji mohli vidět v menších rolích seriálů Gossip Girl, Californication a My Own Worst Enemy. O rok později si zahrála Danielle Marchetti v seriálu Damages a v letech 2013–2014 se objevovala v seriálu Witches of East End jako Wendy Beauchamp.

Roku 2017 se jí nevyhnulo ani pokračování seriálu Twin Peaks, kde si opět zahrála Shelly Johnson. Známá je také díky roli Alice Cooper, matky se spoustou démonů, kterou od roku 2016 hraje v seriálu Riverdale.

Už roku 1992 si vzala za muže Davida Alexise, se kterým má syna Sylvestera a dceru Minu. Jednu dobu pracovala pro Elite Agency jako modelka a jejím blízkým přítelem je známý tvůrce a režisér David Lynch.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Riverdale Alice Cooper 2017 2021 6
Witches of East End Wendy Beauchamp 2013 2014 2
Joey Sara 2005 2005 1
Gilmore Girls Sherry Tinsdale 2002 2003 1
Twin Peaks Shelly Johnson 1990 2017 3

Filtr seriálů