Gilmore Girls (Gilmorova děvčata)
92/100 - 211×

Gilmore Girls(Gilmorova děvčata)

Příběh svobodné matky a její dcery, ale zároveň příběh dvou nejlepších kamarádek, odehrávající se v trochu bláznivém městečku Stars Hollow. Skvělé dialogy, ulítlé nápady, komplikované vztahy a spousta kofeinu, to jsou Lorelai a Rory.

USA | 2000 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW, The WB, Netflix | 42 minut
žánr
Komedie, Rodinný, Romantický
hrají
Lauren Graham (Lorelai Gilmore), Alexis Bledel (Rory Gilmore), Kelly Bishop (Emily Gilmore), Edward Herrmann (Richard Gilmore), Scott Patterson (Luke Danes), Matt Czuchry (Logan Huntzberger), Melissa McCarthy (Sookie St. James), David Sutcliffe (Christopher Hayden), Sean Gunn (Kirk Gleason), Keiko Agena (Lane Kim), Liza Weil (Paris Geller),

Gilmore Girls

Kdo jednou navštíví městečko Stars Hollow, bude ho nejspíš navždy milovat. Právě tam se odehrává děj seriálu, který se většinu času snaží své diváky rozesmát, ale stejně tak dobře umí rozplakat nejeden pár očí. Gilmorova děvčata se stala televizním kultem, a to jak v době své televizní premiéry v letech 2000–2007 (na stanicích The WB, později CW), tak i o několik let později, kdy práva na seriál koupila streamovací služba Netflix a hlavně v Americe začala vyrůstat nová, mladší generace diváků, kteří si seriál zamilovali.

Hlavní příběh se točí kolem tří žen – babičky, matky a dcery – a jejich mužů, se kterými mají velmi těžké pořízení. Hlavními hvězdami seriálu jsou babička Kelly Bishop, matka Lauren Graham a dcera Alexis Bledel, které si získaly srdce milionů fanoušků. Seriál je divákům blízký nejen vtipem a svou inteligencí, ale také tím, že s životem všech obyvatel i neobyvatel Stars Hollow je lehké se ztotožnit. A právě vyprávění o „běžném životě“ dokázali tvůrci seriálu a manželé Amy Sherman-Palladino a Daniel Palladino převést do televize tak věrně, že se „Gilmorky“ staly legendou.


Dva manželé seriál vedli šest sérií, po neshodách se studiem nakonec sedmou řadu dokončil jiný tým. Fanoušci po otevřeném konci prahli po nějakém důstojném zakončení příběhu, řadu let se mluvilo o závěrečném filmu, tvůrci a herci se nakonec včetně vlastníka práv Warner Bros. dohodli s Netflixem a v roce 2016 natočili čtyři nové, devadesátiminutové epizody, které vyšly 25. listopadu 2016 s podtitulem A Year in the Life. V pokračování seriálu se objevili téměř všichni herci kromě dědečka Edwarda Herrmanna, který na konci roku 2014 zemřel.

Za sedm sérií byla Gilmorova děvčata nominována na 82 cen, vítězně jich proměnila 22. Více o seriálu se můžete dozvědět například v rekapitulaci všech sedmi sérií (trvá jen 420 vteřin) nebo při studování popisů postav či epizod.

Kritici vychvalují první řadu Gilmorových děvčat 

Thumbnail Play icon

FOTO: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
GoT-hannah

Gilmorky jsou super. Můj oblíbený seriál, který když opakují, tak se ráda podívám znovu. Je to vtipné, pohodové, nenáročné… Mám moc ráda Lorelai, její ztřeštěnost a hlášky mě baví. Vůbec celkově Stars Hollow je městečko plné zajímavých postav a má zkrátka svoje kouzlo. Viděla jsem i pokračování, které bylo natočeno někdy v roce 2016, Gilmorova děvčata rok v životě: to pro mě bylo velké zklamání, už to vůbec nedosahovalo původních kvalit seriálu… Takže původní Gilmorky rozhodně ano, pokračování stojí za houby.

25.10.2022 | 8:59:04
daiv666

Netřeba komentáře…Lorelai a Rory jsou mé nejlepší kámošky z dospívání......

30.7.2020 | 21:59:41
olouch02

Parádní seriál koukám kdykoliv ho opakují. Viděla jsem ho už několikrát a pořád neomrzel.

27.7.2020 | 12:34:10
PStark

Dobrý seriál ale největším zklamáním bylo když Rory řekla ne Loganovi. Patřili k sobě!

14.10.2019 | 20:19:48
valouchova95

Miluju Lorelai a Rory, jejich vztah i neshody.. kdyby takový vztah měla každá matka s dcerou, bylo by na světě určitě zase o něco líp :-)

24.11.2018 | 11:32:46
SaDiablo

Co teď budu dělat, když se budu potřebovat odreagovat mezi učením? Jde na mě teď trochu smutno. Když nepočítám bláboly vymyšlené v 7. sérii, tak to byl opravdu pohodový seriál, od kterého jsem osobně nic extra nečekala, a proto mě naopak mnohokrát příjemně překvapil. Highlighty Emily, Sookie, Emily-Lorelai, Lorelai-Luke, Paris. Snesla bych ještě pár dalších sérií.

25.2.2018 | 22:35:55
Viktoorie

Seriál mého dětství.. Miluju a jednou budu pouštět své dceři! :D

28.12.2017 | 20:34:58
LuciFi

Skvělé dialogy, zajímavé zápletky, co víc říct, prostě Gilmorky :)

3.10.2016 | 16:00:53
rory2016

Dá se někde sehnat sada DVD? jako nejlépe s českým dabingem? myslím nějaký set těch 7 řad. díky

21.8.2016 | 8:05:23
fildaA

Prostě skvělý :) už se těším na nové díly věřím, že nezklamou :)

13.7.2016 | 18:23:46
1

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama