Lauren Graham

Lauren Graham

Celé jméno: Lauren Helen Graham
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Známé projekty: Gilmore Girls, Parenthood

Datum narození: 16.3.1967 (57 let)

Nejen herečka, ale i producentka a spisovatelka Lauren Graham se narodila na Havaji matce Donně Grant a otci Lawrenci Grahamovi. Donna pracovala v módním průmyslu, Lawrence byl lobbista pro výrobce sladkostí a rozvedli se, když bylo Lauren pět let. Rodilá Američanka má irské, britské a skotské předky. Lauren vyrostla v Severní Virginii, krátce žila v Japonsku. Má dvě nevlastní sestry a jednoho nevlastního bratra.

Lauren jako malá ráda jezdila na koni, sportovní koníček ale vyměnila za herectví. Studovala na Langley High School, po maturitě odjela do New Yorku, kde se živila jako servírka a školitelka studentů na přijímací zkoušku na Princeton. Sama promovala na Kolumbijské univerzitě. První televizní roli dostala v seriálu Townies z roku 1996. Od té doby vystřídala několik dalších seriálů, průlom zaznamenala o čtyři roky později, kdy ztvárnila jednu z hlavních postav seriálu Gilmore Girls. Po konci seriálu se uchytila v úspěšném Parenthood a ke „Gilmorkám“ se zase vrátila v roce 2016 do čtyřdílného pokračování.

Lauren je katolička, chvíli chodila s hercem Metthewem Perrym a nyní je ve vztahu s hercem Peterem Krausem, který s ní hrál v seriálu Parenthood. Má psa, ráda čte knihy a jednu také napsala: Someday, Someday, Maybe.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Gilmore Girls Lorelai Gilmore 2000 2016 8

Filtr seriálů