Gilmore Girls (Gilmorova děvčata)
92/100 - 211×

Gilmore Girls(Gilmorova děvčata)

Příběh svobodné matky a její dcery, ale zároveň příběh dvou nejlepších kamarádek, odehrávající se v trochu bláznivém městečku Stars Hollow. Skvělé dialogy, ulítlé nápady, komplikované vztahy a spousta kofeinu, to jsou Lorelai a Rory.

USA | 2000 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW, The WB, Netflix | 42 minut
žánr
Komedie, Rodinný, Romantický
hrají
Lauren Graham (Lorelai Gilmore), Alexis Bledel (Rory Gilmore), Kelly Bishop (Emily Gilmore), Edward Herrmann (Richard Gilmore), Scott Patterson (Luke Danes), Matt Czuchry (Logan Huntzberger), Melissa McCarthy (Sookie St. James), David Sutcliffe (Christopher Hayden), Sean Gunn (Kirk Gleason), Keiko Agena (Lane Kim), Liza Weil (Paris Geller),

Emily Gilmore

Emily Gilmore

Emily Gilmorová je manželka Richarda Gilmora a matka Lorelai, žena vytříbených způsobů a mravů. Velice si potrpí na komfort a úroveň všeho, co ji obklopuje. Má určitý cit pro detail a je proslulá díky svým přísným požadavkům na lidi, které jí poskytují určité služby. Nesnese vzdor a jakékoliv pohrdání, což dosti pravděpodobně sehrálo svoji roli, když Lorelai nechtěla žít podle pravidel rodiny Gilmorů. A když vyšlo najevo ještě ono nečekané těhotenství, tak to bylo pro Emily něco, co nedokázala jen tak rozdýchat.

Sezóny 8
2000 - 2016

První série

Emily po několika letech, kdy docházelo jen k příležitostným návštěvám, dostane šanci, kdy může svoji dceru Lorelai znovu připoutat k sobě. Nabídne jí, že bude financovat Roryin studentský život, ale na oplátku, že chce být do něj aktivně zapojena. Čímž se odstartuje zdánlivě nekonečná řada pátečních večeří, kdy se celá rodina Gilmorů sejde u společného stolu. Z takových setkání ale jen málokdy vzejde něco dobrého. Ne jednou dojde na různé pře nebo hádky, kdy Emily vyrukuje na svoji dceru s minulostí, se kterou se nedokázala smířit. Stále jí vyčítá, že od nich utekla, otěhotněla a zkazila si život.

Teprve až během oslavy Roryiných narozenin se začne o Lorelai více zajímat, odhalí tak mnohé věci, které vůbec netušila a pochopí, že život, jaký si její dcera vybrala, není tak špatný, jak si celou dobu myslela. Ale o to více je pro ni obtížné tuhle pravdu přijmout. Mnohé životní situace jí však ulečuje nejen přítomnost jejího manžela Richarda, ale taky tolik milovaná vnučka Rory. Skrze ni se snaží zrealizovat své představy i přání a občas se dost bezohledným způsobem snaží dostat do života své dcery, aby měla situaci plně pod kontrolou.

Není to ovšem čistokrevná manipulátorka, jak by se mohlo zdát. Když její dceru Lorelai postihnou problémy se zády, zůstane u ní přes noc a pečuje o ni. Stejně velikou starost projeví také u Richarda, když ho přepadne nečekaná zdravotní příhoda. Zdá se, že i taková šelma jako Emily Gilmorová má srdce na pravém místě, i když si to sama nechce přiznat. Ale kolikrát její péče má i odvrácenou tvář. Zvlášť když se stará o partnerské vztahy své dcery. Snaží se jí dohodit co nejlepší partie, přestože si to Lorelai vysloveně nepřeje.

A když do sídla Gilmorů přijede Richardova matka, Lorelai, tak se Emily změní k nepoznání. Je rázem plná strachu a nejistoty. Snaží se všemožně být dokonalá, aby na Lorelai starší udělala co největší dojem, přestože sama dobře tuší, že její snažení nebude doceněno. Ale největší kalamita nastane, když prababička Lorelai nabídne své vnučce Rory peníze z jejího spoření. Emily se cítí v ohrožení. Potajmu se bojí, že kdyby Lorelai přijala onu štědrou nabídku, že by jí pak nic nebránilo v tom, aby zpřetrhala všechny rodinné vazby, jako to udělala před léty. Nakonec však její obavy zmizí společně s prababičkou Lorelai, která si svoji nabídku rozmyslí a odjede zpátky do Londýna.

Emily se pak povede více sblížit se svojí vnučkou Rory. Prožije s ní úžasný den plný krásných objevů a dobrodružství, ale zároveň se jí naskytne pohled do minulosti, jenž se pro ni stane velice bolestným. Pouhou náhodou se dozví, kde Lorelai bydlela po svém útěku z domova a to zjištění je pro ni natolik trpké, že to v ní oživí staré rány. Své dceři to při první příležitosti vyčte, aniž by ji napřed vyslechla. Jejich vztahy se tím ještě víc zkomplikují.

Foto: CW, The WB, Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lucie.8

Mě by z ní šlehlo :)

webmaster
12.6.2021 | 18:16:20
olouch02

Spolu s Lorelai a Lukem nejoblíbenější postava. Její dohady s Lorelai jsou top.

27.7.2020 | 11:54:13
Jiri007

no Emily je má nejoblibenější postava, hlavně proto, že vždycky musí být po jejím a nehodlá nikomu ustupovat a scény s ni a Lorelai jsou super.

redaktor
25.3.2018 | 19:12:13
fanta2pomeranc

Nejlepší Gilmorová. :)

26.11.2016 | 14:17:56
EmmaSparks

Bezkonkurenční! :D Osobně bych jí asi nevystála, ale scény s ní zaručují zábavu

30.10.2016 | 9:57:09
Jupijow

V okamžiku, kdy ukazuje lidskou stránku, je k sežrání.

22.10.2016 | 11:31:16

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama