Gilmore Girls (Gilmorova děvčata)
92/100 - 210×

Gilmore Girls(Gilmorova děvčata)

Příběh svobodné matky a její dcery, ale zároveň příběh dvou nejlepších kamarádek, odehrávající se v trochu bláznivém městečku Stars Hollow. Skvělé dialogy, ulítlé nápady, komplikované vztahy a spousta kofeinu, to jsou Lorelai a Rory.

USA | 2000 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW, The WB, Netflix | 42 minut
žánr
Komedie, Rodinný, Romantický
hrají
Lauren Graham (Lorelai Gilmore), Alexis Bledel (Rory Gilmore), Kelly Bishop (Emily Gilmore), Edward Herrmann (Richard Gilmore), Scott Patterson (Luke Danes), Matt Czuchry (Logan Huntzberger), Melissa McCarthy (Sookie St. James), David Sutcliffe (Christopher Hayden), Sean Gunn (Kirk Gleason), Keiko Agena (Lane Kim), Liza Weil (Paris Geller),

Paris Geller

Paris Geller

Paris Gellerová umí být vždy a za všech okolností brutálně upřímná. Nebojí se vyvolávat nepříjemné konverzace, jelikož bravurně zvládá umění argumentace. Je jednou z nejchytřejších studentek na Chiltonu a nejspíš také na Yaleu. A není tudíž divu, že se svojí cílevědomostí sklízí tolik úspěchů. Ať se to již týká pozice šéfredaktora ve školních novinách Franklin, nebo čestné funkce prezidentky studentské rady. Vzdělání a vysoké ambice jsou pro ni absolutní prioritou.

Sezóny 8
2000 - 2016

První série

Paris je na Chiltonu nedostižná premiantka, kterou vždy doprovází její kamarádky, Madeline a Louise. Když ale na univerzitu nastoupí Rory, začne se Paris obávat případné konkurence. Potajmu si novou studentku proklepne a zjistí si o ní pár informací. Sama k ní ovšem cítí tak silný odpor a nesnášenlivost, že jí to dá najevo hned první den. A od té doby Rory trápí a ponižuje vždycky, když se jí naskytne příležitost.

Dívčí válka, kterou Paris zažehla, směle pokračuje dál! Ona a její kamarádky dál ztrpčují Rory život, jak jenom mohou. Drobný obrat k lepšímu nastane až ve chvíli, kdy Rory ubezpečí Paris, že s Tristanem nechodí, a ani o to nemá zájem. Má to však jen dočasné trvání. Během slavnostního plesu se strhne ostrá hádka, když Paris v záchvatu vzteku vystartuje po Rory kvůli tomu, že se dozvěděla, kdo jí ve skutečnosti dělá doprovod. Sama sebe přede všemi ztrapní a raději se pak co nejrychleji vytratí pryč.

Tím ale spory mezi dívkami nekončí. Ve škole započne nová válka, ve které se Paris neštítí zhola ničeho. Teprve když jí Rory vmete do tváře, jak se chová odporně, Paris se nad tím zarazí a dojde jí, že má její sokyně možná pravdu. K úplnému usmíření ale dojde až poté, kdy jsou obě nuceny kvůli školnímu projektu spolupracovat. Stráví spolu více času mimo školu a to i přičiněním spontánní Lorelai, která holky pozve na koncert skupiny Bangles. Paris se s Rory více sblíží a pozná sama, že není tak hrozná, jak si myslela.

Paris se konečně začíná dařit. Tristan ji pozve na rande a ona si to nesmírně užije. Doufá, že z toho bude něco víc, avšak její princ je jiného názoru. A když se pak ještě dozví, že jejich rande byl nápad Rory, strašně se na ni rozčílí. Její vztek se brzy přetaví v hutnou dávku nenávisti, když se doslechne o koncertě, na který Tristan údajně půjde s Rory. A tak stará válečná sekera je znovu vykopána!

Foto: CW, The WB, Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Paris mám nejradší kvuli jejím schopnosti argumentovat a neustupovat, a hlavně pořad mluví jak kafemlýnek, bez ní by seriál nebyl tak dobrý.

redaktor
25.3.2018 | 20:45:18
EmmaSparks

:)

30.10.2016 | 13:11:01

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO

Titulky přeložil @iHyi.

Návod: České titulky v Netflixu

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama