Gilmore Girls (Gilmorova děvčata)
92/100 - 211×

Gilmore Girls(Gilmorova děvčata)

Příběh svobodné matky a její dcery, ale zároveň příběh dvou nejlepších kamarádek, odehrávající se v trochu bláznivém městečku Stars Hollow. Skvělé dialogy, ulítlé nápady, komplikované vztahy a spousta kofeinu, to jsou Lorelai a Rory.

USA | 2000 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW, The WB, Netflix | 42 minut
žánr
Komedie, Rodinný, Romantický
hrají
Lauren Graham (Lorelai Gilmore), Alexis Bledel (Rory Gilmore), Kelly Bishop (Emily Gilmore), Edward Herrmann (Richard Gilmore), Scott Patterson (Luke Danes), Matt Czuchry (Logan Huntzberger), Melissa McCarthy (Sookie St. James), David Sutcliffe (Christopher Hayden), Sean Gunn (Kirk Gleason), Keiko Agena (Lane Kim), Liza Weil (Paris Geller),

Rory Gilmore

Rory Gilmore

Rory Gilmorová je hodná dívka a velice nadaná studentka. Ve Stars Hollow žije s milující mámou Lorelai, která se k ní ale nechová jako tuctový rodič. Občas to spíš vypadá, že Rory vychovává ji. Kolikrát musí Lorelai brzdit, aby nevyvedla nějakou hloupost. Avšak ve svém jádru jsou si obě převelice podobné. Rory ujíždí na úplně stejných věcech jako její máma. Zbožňuje filmovou klasiku, ráda do své mluvy vplétá nejrůznější hlášky, a taky často podlehne pokušení a dá si chutná ale nezdravá jídla + k tomu ještě hektolitry silné kávy. Ale jakmile se dostane do přítomnosti milých kluků, rázem neví, jak se má chovat. V jejich blízkosti si není jistá sama sebou, a možná právě proto působí tak rozkošně.

Sezóny 8
2000 - 2016

První série

Rory právě končí se studiem ve Stars Hollow. Připravuje se na přestup do Chiltonu, který je proslulý svojí prestižní univerzitou. Je plná radosti, když se dozví, že ji tam skutečně přijali. Avšak cítí v sobě i jistý zmatek. Seznámila se s Deanem, který se do Stars Hollow teprve přistěhoval, a ačkoliv si to zpočátku nechce moc připouštět, zakoukala se do něj. Proto se rozhodne vzpouzet s tím, že chce zůstat i nadále ve Stars Hollow. Když ale pak zjistí, jak moc se pro ni její matka obětovala, zanechá hloupých snah a vyrazí na Chilton.

Hned první den se stane tím nejhorším dnem. Nejenže Rory zdrží její máma, ale ani ve škole se jí nedostane kdovíjakého přivítání. Pan ředitel Charleston jí dá jasně najevo, že Chiltonská univerzita nepromíjí chyby a žádá od svých studentů jen a pouze to nejlepší. Poté si znepřátelí (ani neví jak) svoji spolužačku Paris, jež se chová jako největší lvice na škole. Všude možně ji obletuje hezký, ale zato příšerně dotěrný Tristan, co ji věčně oslovuje jako Mary. A když k tomu všemu Rory přidá ještě tuny nového učiva, je hned zaděláno na nemalé problémy.

Jak se však Rory trápí ve škole, tak o to více jsou pro ni příjemnější setkání s Deanem. Ten za ní věčně chodí a snaží se o seznámení, což Rory velice lichotí. Ale bohužel vůbec netuší, jak by se s Deanem (nebo s jakýmkoliv klukem) měla bavit. Své rozpaky přemůže až poté, kdy jí Dean vyjádří své pocity. Prožije s ním nádherné chvíle, počínaje prvním polibkem či bláznivým filmovým večerem u Gilmorů. A všechna ta zamilovaná dokonalost vyvrcholí oslavou tříměsíčního výročí. Ten večer se Rory cítí nejšťastněji za celý svůj život, ale všechno se naneštěstí ve zlé obrátí a oni se ještě téhož večera rozejdou.

Rory se snaží zapomenout, a proto se zaobírá především školou. Pokusí se pomoct i Paris a šikovně jí dohodí rande s Tristanem. Zpočátku to vypadá nadějně, ale vše se zhatí a obrátí proti Rory. Nejenže Tristan již neprojeví o Paris zájem, ale ještě nepřímo potopí její přátelství s Rory. Ta se marně snaží vše vysvětlit své zatvrzelé kamarádce, která o tom nechce nic slyšet. Bohužel staré nepřátelství znovu ožívá. Avšak Rory se naskytne taky něco neobyčejně krásného, když se usmíří s Deanem a překoná svůj strach. Vyzná mu svoji lásku z plných plic a dočká se vytouženého návratu.

Foto: CW, The WB, Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SaSy

Na to, že sa prezentuje aká je inteligentná je strašne nerozhodná a pôsobí tým hlúpo, až ma každou sériou irituje viac a viac

25.7.2023 | 11:04:32
Jiri007

Rory sice není vtipná ale i tak je chytrá ale hlavně je mladá a krasná, a hlavně se mi líbí jak diskutuje nebo spíš dohaduje s Paris.

redaktor
25.3.2018 | 19:03:00
GossipGirl

nerozhodná

12.11.2016 | 16:28:06
EmmaSparks

Rory jsem zas tolik nemusela… Někdy mi přišla v pohodě a jindy bych jí dala nejradši facku…

30.10.2016 | 9:56:08
anicka.nah

Je boží :D

26.10.2016 | 0:07:08
harleyka

Rory je super, ale vadí mi její sobeckost :)

23.10.2016 | 20:42:13
Jupijow

Moc přemoudřelá, moc dokonalá, ale co už no :)

22.10.2016 | 11:30:31

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama