Gilmore Girls (Gilmorova děvčata) Rory Gilmore

Rory Gilmore

Rory Gilmore

Rory Gilmorová je hodná dívka a velice nadaná studentka. Ve Stars Hollow žije s milující mámou Lorelai, která se k ní ale nechová jako tuctový rodič. Občas to spíš vypadá, že Rory vychovává ji. Kolikrát musí Lorelai brzdit, aby nevyvedla nějakou hloupost. Avšak ve svém jádru jsou si obě převelice podobné. Rory ujíždí na úplně stejných věcech jako její máma. Zbožňuje filmovou klasiku, ráda do své mluvy vplétá nejrůznější hlášky, a taky často podlehne pokušení a dá si chutná ale nezdravá jídla + k tomu ještě hektolitry silné kávy. Ale jakmile se dostane do přítomnosti milých kluků, rázem neví, jak se má chovat. V jejich blízkosti si není jistá sama sebou, a možná právě proto působí tak rozkošně.

Sezóny 8
2000 - 2016


První série

Rory právě končí se studiem ve Stars Hollow. Připravuje se na přestup do Chiltonu, který je proslulý svojí prestižní univerzitou. Je plná radosti, když se dozví, že ji tam skutečně přijali. Avšak cítí v sobě i jistý zmatek. Seznámila se s Deanem, který se do Stars Hollow teprve přistěhoval, a ačkoliv si to zpočátku nechce moc připouštět, zakoukala se do něj. Proto se rozhodne vzpouzet s tím, že chce zůstat i nadále ve Stars Hollow. Když ale pak zjistí, jak moc se pro ni její matka obětovala, zanechá hloupých snah a vyrazí na Chilton.

Hned první den se stane tím nejhorším dnem. Nejenže Rory zdrží její máma, ale ani ve škole se jí nedostane kdovíjakého přivítání. Pan ředitel Charleston jí dá jasně najevo, že Chiltonská univerzita nepromíjí chyby a žádá od svých studentů jen a pouze to nejlepší. Poté si znepřátelí (ani neví jak) svoji spolužačku Paris, jež se chová jako největší lvice na škole. Všude možně ji obletuje hezký, ale zato příšerně dotěrný Tristan, co ji věčně oslovuje jako Mary. A když k tomu všemu Rory přidá ještě tuny nového učiva, je hned zaděláno na nemalé problémy.


Jak se však Rory trápí ve škole, tak o to více jsou pro ni příjemnější setkání s Deanem. Ten za ní věčně chodí a snaží se o seznámení, což Rory velice lichotí. Ale bohužel vůbec netuší, jak by se s Deanem (nebo s jakýmkoliv klukem) měla bavit. Své rozpaky přemůže až poté, kdy jí Dean vyjádří své pocity. Prožije s ním nádherné chvíle, počínaje prvním polibkem či bláznivým filmovým večerem u Gilmorů. A všechna ta zamilovaná dokonalost vyvrcholí oslavou tříměsíčního výročí. Ten večer se Rory cítí nejšťastněji za celý svůj život, ale všechno se naneštěstí ve zlé obrátí a oni se ještě téhož večera rozejdou.

Rory se snaží zapomenout, a proto se zaobírá především školou. Pokusí se pomoct i Paris a šikovně jí dohodí rande s Tristanem. Zpočátku to vypadá nadějně, ale vše se zhatí a obrátí proti Rory. Nejenže Tristan již neprojeví o Paris zájem, ale ještě nepřímo potopí její přátelství s Rory. Ta se marně snaží vše vysvětlit své zatvrzelé kamarádce, která o tom nechce nic slyšet. Bohužel staré nepřátelství znovu ožívá. Avšak Rory se naskytne taky něco neobyčejně krásného, když se usmíří s Deanem a překoná svůj strach. Vyzná mu svoji lásku z plných plic a dočká se vytouženého návratu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
GossipGirl

nerozhodná

12.11.2016 | 16:28:06
EmmaSparks

Rory jsem zas tolik nemusela… Někdy mi přišla v pohodě a jindy bych jí dala nejradši facku…

30.10.2016 | 9:56:08
anicka.nah

Je boží :D

26.10.2016 | 0:07:08
harleyka

Rory je super, ale vadí mi její sobeckost :)

23.10.2016 | 20:42:13
Jupijow

Moc přemoudřelá, moc dokonalá, ale co už no :)

22.10.2016 | 11:30:31

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládá @iHyi.

Překládáme na tyto verze:

  • Gilmore Girls 2016 S01E01 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E02 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E03 720p WebRip x264 TheRival
  • Gilmore Girls 2016 S01E04 720p WebRip x264 TheRival

Přečasy připravím jen co se k tomu zase při nejbližší příležitosti dostanu.

Návod: České titulky v Netflixu

Pokud jste s těmito překlady spokojení, můžete libovolnou částkou ocenit překladatele přes jeho účet na PayPal. Pokud nejste a něco se vám nelíbilo, neváhejte se na autora titulků obrátit. Za každou reakci, poděkování i kritiku, děkuji!

Reklama

Nové díly Gilmorek

Gilmorova děvčata pokračují. Po devíti letech od konce seriálu, který běžel sedm sérií na stanicích The WB (později CW) se nové epizody objeví na online streamovací službě Netflix s podtitulem A Year in the Life.

Premiéra: 25.11. 2016, 9:00 našeho času
Délka epizod: 4× 90 minut
Názvy epizod: Zima, Jaro, Léto, Podzim
Herecké obsazení: rozpis
Galerie: Videa & Fotky
České titulky: Budeme překládat!

Gilmorky na síti

Sledujte (nejen) fotky a videa z nových epizod Gilmorových děvčat. Důležité momenty ze seriálu najdete na oficiálním instagramovém účtu, na Facebooku i na Twitteru.

Lauren Graham tam také odhaluje drobné detaily:

  • Oblečky Paula Anky jsou zpět a ještě lepší než kdy dřív.
  • Svatební slavobrána (chupa) stojí před Lorelaiiným domem.
  • Luke má v bistru nové menu.
  • Kirk si našel nové zaměstnání.

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny