Gilmore Girls (Gilmorova děvčata)
92/100 - 211×

Gilmore Girls(Gilmorova děvčata)

Příběh svobodné matky a její dcery, ale zároveň příběh dvou nejlepších kamarádek, odehrávající se v trochu bláznivém městečku Stars Hollow. Skvělé dialogy, ulítlé nápady, komplikované vztahy a spousta kofeinu, to jsou Lorelai a Rory.

USA | 2000 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW, The WB, Netflix | 42 minut
žánr
Komedie, Rodinný, Romantický
hrají
Lauren Graham (Lorelai Gilmore), Alexis Bledel (Rory Gilmore), Kelly Bishop (Emily Gilmore), Edward Herrmann (Richard Gilmore), Scott Patterson (Luke Danes), Matt Czuchry (Logan Huntzberger), Melissa McCarthy (Sookie St. James), David Sutcliffe (Christopher Hayden), Sean Gunn (Kirk Gleason), Keiko Agena (Lane Kim), Liza Weil (Paris Geller),

Postavy

 • Lorelai Gilmore

  Lorelai Gilmore

  Lorelai Gilmorová je svobodná matka, která vychovává dceru Rory podle svých nekonvenčních pravidel. Často se ráda nechává unášet fantazií a při konverzaci střílí jednu hlášku za druhou. Svoji filmovou vášeň dokáže překonat snad jenom fanatickou závislostí na extra silné kávě. A ačkoliv její chování se může občas zdát lehkovážné až nezodpovědné, pravda je kolikrát docela jinde. Lorelai je velice vstřícná a chápavá žena, jež je schopná obětovat cokoliv, aby učinila své blízké šťastnými. A to platí dvojnásob u Rory, na které jí záleží víc než na sobě samé.

  Sezóny 8
  2000 - 2016
 • Rory Gilmore

  Rory Gilmore

  Rory Gilmorová je hodná dívka a velice nadaná studentka. Ve Stars Hollow žije s milující mámou Lorelai, která se k ní ale nechová jako tuctový rodič. Občas to spíš vypadá, že Rory vychovává ji. Kolikrát musí Lorelai brzdit, aby nevyvedla nějakou hloupost. Avšak ve svém jádru jsou si obě převelice podobné. Rory ujíždí na úplně stejných věcech jako její máma. Zbožňuje filmovou klasiku, ráda do své mluvy vplétá nejrůznější hlášky, a taky často podlehne pokušení a dá si chutná ale nezdravá jídla + k tomu ještě hektolitry silné kávy. Ale jakmile se dostane do přítomnosti milých kluků, rázem neví, jak se má chovat. V jejich blízkosti si není jistá sama sebou, a možná právě proto působí tak rozkošně.

  Sezóny 8
  2000 - 2016
 • Emily Gilmore

  Emily Gilmore

  Emily Gilmorová je manželka Richarda Gilmora a matka Lorelai, žena vytříbených způsobů a mravů. Velice si potrpí na komfort a úroveň všeho, co ji obklopuje. Má určitý cit pro detail a je proslulá díky svým přísným požadavkům na lidi, které jí poskytují určité služby. Nesnese vzdor a jakékoliv pohrdání, což dosti pravděpodobně sehrálo svoji roli, když Lorelai nechtěla žít podle pravidel rodiny Gilmorů. A když vyšlo najevo ještě ono nečekané těhotenství, tak to bylo pro Emily něco, co nedokázala jen tak rozdýchat.

  Sezóny 8
  2000 - 2016
 • Richard Gilmore

  Richard Gilmore

  Richard Gilmore je ženatý s Emily Gilmorovou a má s ní dceru Lorelai. Důsledně dodržuje tradiční život vyšší společnosti se všemi jejími pravidly. Často se chová jako staromódní manžel, který si s chutí libuje v doutnících, golfu a kvalitní brandy. Ale přesto, že je to vytříbený požitkář, dokáže být natolik pracovitý, až to zavání workoholismem. Ovšem narozdíl od své ženy Emily si dokáže v určitých situacích zachovat nadhled. Pravda, Lorelai ho svým útěkem z domu zklamala, ale on jí to dokázal odpustit daleko snáz než její matka, protože chová k Lorelai hlubokou náklonnost a obdiv.

  Sezóny 7
  2000 - 2007
 • Luke Danes

  Luke Danes

  Luke Danes pobývá ve Stars Hollow celý svůj život. Jeho táta dříve vlastnil železářství, ale to Luke po jeho smrti přestavěl v restauraci. Svému podniku rozumí a rád se věnuje hostům. Kromě kávy a snídaně občas přihodí navíc nějakou tu cynickou hlášku. A když se mu něco nelíbí, nebojí se to dát najevo, i když proti němu stojí většina obyvatel Stars Hollow. Bytostně nesnáší slavnosti a městské akce, které mu vnucuje dotěrný Taylor Doose. Ale přesto, že se kolikrát tváří jako neústupný tvrďák, uvnitř je hodný a velice laskavý, což především dokazují jeho činy nežli pouhá slova.

  Sezóny 8
  2000 - 2016
 • Logan Huntzberger

  Logan Huntzberger

  Logan je bohatý kluk, který studuje Yale. Víc než škola ho ale zajímá všechno okolo. Holky, večírky a zhýralý život. Ochrannou ruku nad ním drží jeho původ, jeho otec je totiž mediální magnát. Logan má dva podobně ulítlé kamarády, Finna a Colina. Usměrnit ho dokáže až Rory, kterou on naopak umí trochu odvázat a oba se tak dobře doplňují v jejich nelehkém, ale velice živém vztahu.

  Sezóny 4
  2004 - 2016
 • Sookie St. James

  Sookie St. James

  Sookie St. Jamesová vášnivě miluje vaření a není proto divu, že pracuje jako šéfkuchařka v hotelu Nezávislost a později také v hotelu U vážky. Její temperament a nadšení umí jen málokdo překonat. Při výběru i přípravě potravin je veliká perfekcionistka a zároveň umí v kuchyni vytvořit pořádný zmatek. Díky tomu se občas stávají různé nehody, které leckdy vyvrcholí nějakou tou destrukcí nebo požárem. Lorelai jí to ale vždycky odpustí, protože je se Sookie dlouholetá a velká kamarádka. Společně dokážou překlenout kdejakou obtíž, zasmát se sami sobě, a nebo i poškorpit znuděného Michela.

  Sezóny 8
  2000 - 2016
 • Christopher Hayden

  Christopher Hayden

  Christopher Hayden se zapíše do života Lorelai jako její první láska, ze které kromě spousty problémů vzešla i maličká Rory. V dospělosti se ještě několikrát pokusí s Lorelai znovu navázat vztah, ale pokaždé si to špatně načasuje. Až pojednou se mu zadaří a stráví s ní několik měsíců v hezkém vztahu. Ani ten nakonec ale nevydrží a oba zůstanou jen přáteli.

  Sezóny 7
  2000 - 2007
 • Kirk Gleason

  Kirk Gleason

  Kirk Gleason je excentrická postavička ze Stars Hollow. Je známý díky svým profesím, které střídá jako na běžícím pásu. A často velice úspěšně provokuje a dráždí Luka Danese. Tenhle chlapík se sice může jevit jako sladký či nevinný, ale zdání klame. Kolikrát se chová neuvěřitelně iracionálně a v přítomnosti jiných lidí nekontrolovatelně projevuje svoji blízkost.

  Sezóny 8
  2000 - 2016
 • Lane Kim

  Lane Kim

  Lane Kimová je (hned vedle Lorelai) nejlepší kamarádka Rory. Jejich přátelství začalo v mateřské školce, když Lane nabídla Rory pastelky, a od té doby jsou jako nerozlučná dvojka. Avšak Lane na rozdíl od Rory musí doma čelit nemalým překážkám, jelikož její máma, paní Kimová, neschvaluje mnohé světské radosti. Lane proto podniká různé tajné výlety a rebeluje proti domácímu řádu, jak to jenom jde. Občas zajde na nějaký ten rockový koncert, dopřeje si nezdravé jídlo a nebo jenom tak z vlastního hecu si obarví vlasy. Neboť jak je známo, zakázané ovoce chutná vždy nejlépe.

  Sezóny 8
  2000 - 2016

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO

Titulky přeložil @iHyi.

Návod: České titulky v Netflixu

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama