Gilmore Girls (Gilmorova děvčata) Postavy - Stars Hollow

Postavy - Stars Hollow

Stars Hollow

 • Lorelai Gilmore

  Lorelai Gilmore

  Lorelai Gilmorová je svobodná matka, která vychovává dceru Rory podle svých nekonvenčních pravidel. Často se ráda nechává unášet fantazií a při konverzaci střílí jednu hlášku za druhou. Svoji filmovou vášeň dokáže překonat snad jenom fanatickou závislostí na extra silné kávě. A ačkoliv její chování se může občas zdát lehkovážné až nezodpovědné, pravda je kolikrát docela jinde. Lorelai je velice vstřícná a chápavá žena, jež je schopná obětovat cokoliv, aby učinila své blízké šťastnými. A to platí dvojnásob u Rory, na které jí záleží víc než na sobě samé.

  Sezóny 8
  2000 - 2016
 • Rory Gilmore

  Rory Gilmore

  Rory Gilmorová je hodná dívka a velice nadaná studentka. Ve Stars Hollow žije s milující mámou Lorelai, která se k ní ale nechová jako tuctový rodič. Občas to spíš vypadá, že Rory vychovává ji. Kolikrát musí Lorelai brzdit, aby nevyvedla nějakou hloupost. Avšak ve svém jádru jsou si obě převelice podobné. Rory ujíždí na úplně stejných věcech jako její máma. Zbožňuje filmovou klasiku, ráda do své mluvy vplétá nejrůznější hlášky, a taky často podlehne pokušení a dá si chutná ale nezdravá jídla + k tomu ještě hektolitry silné kávy. Ale jakmile se dostane do přítomnosti milých kluků, rázem neví, jak se má chovat. V jejich blízkosti si není jistá sama sebou, a možná právě proto působí tak rozkošně.

  Sezóny 8
  2000 - 2016
 • Luke Danes

  Luke Danes

  Luke Danes pobývá ve Stars Hollow celý svůj život. Jeho táta dříve vlastnil železářství, ale to Luke po jeho smrti přestavěl v restauraci. Svému podniku rozumí a rád se věnuje hostům. Kromě kávy a snídaně občas přihodí navíc nějakou tu cynickou hlášku. A když se mu něco nelíbí, nebojí se to dát najevo, i když proti němu stojí většina obyvatel Stars Hollow. Bytostně nesnáší slavnosti a městské akce, které mu vnucuje dotěrný Taylor Doose. Ale přesto, že se kolikrát tváří jako neústupný tvrďák, uvnitř je hodný a velice laskavý, což především dokazují jeho činy nežli pouhá slova.

  Sezóny 8
  2000 - 2016
 • Sookie St. James

  Sookie St. James

  Sookie St. Jamesová vášnivě miluje vaření a není proto divu, že pracuje jako šéfkuchařka v hotelu Nezávislost a později také v hotelu U vážky. Její temperament a nadšení umí jen málokdo překonat. Při výběru i přípravě potravin je veliká perfekcionistka a zároveň umí v kuchyni vytvořit pořádný zmatek. Díky tomu se občas stávají různé nehody, které leckdy vyvrcholí nějakou tou destrukcí nebo požárem. Lorelai jí to ale vždycky odpustí, protože je se Sookie dlouholetá a velká kamarádka. Společně dokážou překlenout kdejakou obtíž, zasmát se sami sobě, a nebo i poškorpit znuděného Michela.

  Sezóny 8
  2000 - 2016
 • Kirk Gleason

  Kirk Gleason

  Kirk Gleason je excentrická postavička ze Stars Hollow. Je známý díky svým profesím, které střídá jako na běžícím pásu. A často velice úspěšně provokuje a dráždí Luka Danese. Tenhle chlapík se sice může jevit jako sladký či nevinný, ale zdání klame. Kolikrát se chová neuvěřitelně iracionálně a v přítomnosti jiných lidí nekontrolovatelně projevuje svoji blízkost.

  Sezóny 8
  2000 - 2016
 • Lane Kim

  Lane Kim

  Lane Kimová je (hned vedle Lorelai) nejlepší kamarádka Rory. Jejich přátelství začalo v mateřské školce, když Lane nabídla Rory pastelky, a od té doby jsou jako nerozlučná dvojka. Avšak Lane na rozdíl od Rory musí doma čelit nemalým překážkám, jelikož její máma, paní Kimová, neschvaluje mnohé světské radosti. Lane proto podniká různé tajné výlety a rebeluje proti domácímu řádu, jak to jenom jde. Občas zajde na nějaký ten rockový koncert, dopřeje si nezdravé jídlo a nebo jenom tak z vlastního hecu si obarví vlasy. Neboť jak je známo, zakázané ovoce chutná vždy nejlépe.

  Sezóny 8
  2000 - 2016
 • Paní Kim

  Paní Kim

  Paní Kimová je matka Lane a patří jí starožitnictví, které je součástí jejího domu. Svoji dceru vychovává přísně a tím víceméně nutí Lane k dvojímu životu. Sama se drží striktní morálky a vyžaduje ji také od ostatních. Přestože se odstěhovala do Ameriky, stále si v sobě nese dědictví korejské a náboženské povahy. Umí být pěkně podezřívavá ke všem americkým zvykům a laxním postojům. A možná právě proto dokáže o to více překvapit svým hlubokým porozuměním.

  Sezóny 8
  2000 - 2016
 • Zack Van Gerbig

  Zack Van Gerbig

  Zack je člen kapely, ve které Lane hraje na bicí. Na svou kytaru balí řadu holek a není příliš zodpovědný, usadí se však, když zjistí, že se líbí Lane. A ona se líbí jemu. Začnou spolu chodit, s dalším členem kapely Brianem se k sobě nastěhují a nakonec se Lane a Zack vezmou a mají spolu děti.

  Sezóny 6
  2002 - 2016
 • Michel Gerard

  Michel Gerard

  Michel Gerard pracuje jako recepční v hotelu Nezávislost a později taky v hotelu U Vážky. Je to rodilý Francouz, ale všechny Francouze bytostně nesnáší a s chutí používá (nejen) proti nim svůj nebezpečný sarkasmus i nervlost. Ať už se ale chová sebevíc nepříjemně, dokáže zároveň na ostatní působit značně roztomile. Obzvlášť v doprovodu svých dvou pejsků, Paw-Pawa a Chin-China. Lorelai se Sookie si ho kolikrát dobírají a vtipkují na jeho účet, ale Michelovi to vpodstatě nevadí, i když má vždycky spoustu prupovídek. Sám totiž dobře ví, že si ho obě velice váží, a že by si bez něj svoje podnikání nedovedly ani představit.

  Sezóny 8
  2000 - 2016
 • Jackson Belleville

  Jackson Belleville

  Jackson Belleville se živí jako zemědělec a dodavatel potravin do hotelu Nezávislost a později také U Vážky. Tenhle přátelský, pohodový chlap umí být vtipný a rád Sookie a Lorelai častuje svými sarkastickými žerty. Mezi ním a Sookie to pokaždé jiskří, když se dohadují o kvalitě jeho zeleniny. Sice se Jackson k opačnému pohlaví moc nemá, avšak jeho přátelství se Sookie se nakonec rozvine do partnerského vztahu. V jejich společné lásce a manželství se Jackson snaží svoji ženu podporovat a chová se velice ochranitelsky – někdy až moc!

  Sezóny 7
  2000 - 2007
1

Stav překladu

Epizoda S08E04: A Year in the Life: Fall

cz100%
DOKONČENO

Titulky přeložil @iHyi.

Návod: České titulky v Netflixu

Fotky z pokračování

Fotky z pokračování

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Sledujte nás

Reklama

Narozeniny