Elaine Cassidy

Elaine Cassidy

Celé jméno: Elaine Cassidy
Místo narození: Kilcoole, County Wicklow, Irsko
Známé projekty: A Discovery of Witches, No Offence

Datum narození: 31.12.1979 (44 let)

Tato talentovaná herečka se narodila v Irsku (v Kilcoole, okres Wicklow). Má dvě starší sestry. K herectví tíhla již jako dítě – její první role byla ve školní hře Pinocchio.

Známá se stala díky hlavní roli ve filmu Felicia's Journey, který byl natočen v roce 1999. Tato role jí vynesla nominaci na „Nejlepší herečku ve filmu“ na 20th Genie Awards. Díky dramatu Disco Pigs, které bylo natočeno v roce 2001, se konečně jedna z jejích nominací proměnila ve výhru, na IFTA Award v kategorii nejlepší herečka. V roce 2001 si zahrála také po boku Nicol Kidman v thrilleru The Others v roce 2002. Při natáčení filmu The Truth se potkala se Stephenem Lordem, za kterého se provdala, žijí společně v Londýně. V roce 2007 jsme ji mohli vidět po boku Colina Firtha v dramatu And When Did You Last See Your Father?.

Kromě filmové práce se věnuje také práci v televizi. Jejím nejúspěšnějším TV filmem, za který byla nominovaná na „Nejlepší herečka v televizi“ v roce 2005 na IFTA, je drama Fingersmith (TV stanice BBC). Objevila se v hudebním videu Coldplay – „THE SCIENTIST“.

K její práci v televizi patří také seriály, a to No Offence, Harper's Island nebo A Discovery of Witches.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
A Discovery of Witches Louisa de Clermontová 2021 2021 1

Filtr seriálů