Elden Henson

Elden Henson

Celé jméno: Elden Ryan Ratliff
Místo narození: Rockville, Maryland, USA
Známé projekty: Hunger Games, Daredevil

Datum narození: 30.8.1977 (46 let)

Elden Henson, vlastním jménem Elden Ryan Ratliff, se narodil roku 1977 ve státě Maryland. Jeho matka byla profesionální fotografka a jeho otec George zase herec. Elden má několik sourozenců, kteří se také věnují herectví. Jsou jimi jeho bratři Gerette Ratlif Henson a Erick Ratliff. Jeho mladší nevlastní bratr Ellington Ratliff je zase členem kapely R5.

Elden žil několik let ve Weehawkenu v New Jersey, kde chodila na střední školu Gary Golombek. Také chodil na Emerson College, kterou úspěšně absolvoval.

Herectví se Elden věnuje už od mládí, protože jej k tomu přivedli jeho rodiče. Objevil se ve filmech Max a Kevin, Ruka zabiják, Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda, Bitva o Shaker Heights, Osudový dotek či Honba za klenotem Eldorada. Aktuálně se věnuje sérii Hunger Games, kde se objevil v posledních částech Síla vzdoru 1. část a Síla vzdoru 2. část jako Pollux.

Co se týče seriálů, tak těm se věnoval spíše jako malý chlapec. Nově byl však obsazen do seriálu Intelligence, kde se objevil ve dvou epizodách jako Amos Pembroke, a do seriálu Daredevil, kde si zahrál právníka Foggyho Nelsona.

Foto: Netflix


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Foggy Nelson 2015 2018 6

Filtr seriálů