Elias Toufexis

Elias Toufexis

Celé jméno: Illya George Toufexis
Místo narození: Montréal, Québec, Kanada
Známé projekty: Deus Ex, The Expanse

Datum narození: 27.10.1975 (48 let)

Kanadský rodák Elias Toufexis se narodil roku 1975 v Montréalu. Už podle jeho příjmení lze poznat, že jeho rodiče nepocházejí z Kanady, herec je totiž z části Řek. Po vystudování střední školy a získání titulu na Dawson College, kde se zaměřoval na divadlo, se přestěhoval do New Yorku, kde odstartoval svou hereckou kariéru.

Po zhruba dvou letech strávených na newyorských divadelních parketách se vrátil zpátky do rodného města, kde svou hereckou kariéru odstartoval naplno. Na svém kontě má několik větších seriálových rolí, které rozhodně stojí za zmínku.

Po menších rolích v seriálech Stargate Atlantis, Eureka, Smallville, Alphas a Bitten se v letech 2015–2016 objevil v seriálu The Expanse, kde si zahrál Kenza. Dále si zahrál i v seriálu Marisa Romanov a namluvil postavu Seraphima v seriálu Blood of Zeus.

Paradoxně však není znám díky svým hraným rolím, ale animovaným. Kromě toho, že často dabuje různé hry, slouží jeho tělo k zachycování pohybů různých počítačových postav. Podílel se tedy například na hrách jako Assassin's Creed, Deus Ex, Call of Duty, Fortnite, Splinter Cell či Far Cry.

Jeho jednoznačně největší rolí je postava Adama Jensena, kterému se věnoval v sérii her Deus Ex. V Assassin's Cre­ed namluvil například takové postavy jako Frederica Auditoreho, Jacquese Rouxe či Leonida.

Od roku 2007 je jeho manželkou herečka Michelle Boback, která se podobně jako on taktéž věnuje dabování. Spolu mají dvě děti. Herec mluví plynule francouzsky, jednu dobu se cvičil na wrestlera, často namlouvá různé reklamy a zbožňuje Batmana. Aktuálně bydlí v Los Angeles.

Foto CC BY-SA 4.0 EliasToufexis1, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Blood of Zeus Seraphim 2020 1
The Expanse Kenzo Gabriel 2015 2016 1
Eureka Adam Barlowe 2010 2010 2

Filtr seriálů