Elle Fanning

Elle Fanning

Celé jméno: Mary Elle Fanning
Místo narození: Conyers, Georgia, USA
Známé projekty: The Neon Demon, Live by Night, The Beguiled

Datum narození: 9.4.1998 (26 let)

Elle se narodila 9. dubna 1998 v georgijském Conyers jako dcera tenistky a baseballisty a hlavně coby mladší sestra Dakoty Fanning. K herectví přičichla už v dětství, ale na rozdíl od své sestry zvládá hrát na vysoké úrovni i v pubertě a dospělosti.

Debutovala v dramatu I am Sam, kdy jí byly tři roky a po boku Seana Penna, Michelle Pfeiffer a své sestry se určitě nenechala zahanbit. Jako dětská herečka účinkovala i ve filmech Babel, The Curious Case of Benjamin Button a Astro Boy. Zlomovou roli získala v šestnácti letech, kdy ztvárnila Sněhurku v mimořádně úspěšné pohádce Maleficent. Tento film nakopl Elleinu kariéru.

V poslední době jde Elle z role do role a zvládá rozdílné žánry, díky čemuž jsme ji mohli vidět v historickém dramatu Trumbo, sci-fi The Neon Demon, výpravné gangsterce Live By Night, či v remaku slavného filmu The Beguiled. Bez větších potíží zvládla i roli Mary Shelley, autorky Frankensteina, ve stejnojmenném snímku. Její kariéra se tedy rozhodně vyvíjí lépe, než Dakotina, a bude zajímavé sledovat, kam to krásná Elle dotáhne.

Embed from Getty Images

Foto: Instagram Elle Fanning


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Great Kateřina II. Veliká 2020 2
Disney Movies Růženka 2014 2019 2

Filtr seriálů