Disney Movies
90/100 - 16×

Disney Movies

Filmová společnost Walta Disneyho má na svém kontě velké úspěchy jak s animovanými pohádkami, tak i hranými filmy. Díky tomu se studio rozhodlo oba žánry zkombinovat a vytvořit hrané remaky svých klasických pohádek, jako jsou Popelka, Kráska a zvíře či Kniha džunglí. A právě těmto filmům a také těm animovaným se tato stránka věnuje.

USA | 1996 | Vysílá se
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
hrají
Emma Stone (Cruella de Vil), Emma Thompson (Baronka Von Hellmanová), Joel Fry (Jasper), Paul Walter Hauser (Horác), Kirby Howell-Baptiste (Anita Zlatíčko), Mark Strong (John), John McCrea (Artie), Kayvan Novak (Roger), Mena Massoud (Aladin), Naomi Scott (Jasmína), Will Smith (Džin), Marwan Kenzari (Jafar), Nasim Pedrad (Dália)

Růženka

Růženka

Mladá princezna, jejímž osudem je ulehnout do hlubokého spánku.

Sezóny 2
2014 - 2019

Informace

Jméno: Růženka (Aurora)
Druh: člověk
Pohlaví: žena
Barva vlasů: blonďatá
Autor postavy: Marc Davis
Představitel: Elle Fanning, Eleanor W. Cox (8 let), Vivienne Jolie-Pitt (5 let)
Český dabér: Barbora Šedivá


Filmy

Růženka je:

O Růžence:

Když se malá Růženka narodí, prokleje ji krutá Zloba, aby se v den svých šestnáctých narozenin píchla o vřeteno na kolovratu a upadla do hlubokého spánku, ze kterého ji může probudit pouze polibek z pravé lásky. Růženka je proto přestěhována s jejími třemi vílami na samotu do lesa, kde bude žít až do doby, kdy jí bude šestnáct a jeden den. Pak se může vrátit do zámku, protože už bude kletba prolomena. Růženka tak vyrůstá v lese a začne poznávat celá okolní Blata a její stvoření. Je jimi uchvácena a nedlouho poté se sblíží i se samotnou Zlobou, kterou považuje za další ze svých kmoter. Když ale zjistí, že to ona ji proklela, uteče za svými rodiči do zámku, kde se nakonec opravdu píchne o vřeteno kolovratu. Z hlubokého spánku ji tedy může probrat pouze polibek z pravé lásky, což ale není tak snadné, jak se to může zprvu zdát. Komu se nakonec podaří ji probudit?

Zajímavost:

Růženka je zároveň vypravěčkou, která provází prvním dílem Zloby. V originále hlas namluvila herečka Janet McTeer, kterou do češtiny nadabovala Lucie Juřičková.

Další představitelé Růženky:

  • Mary Costa (Sleeping Beauty, 1959, animovaný)
  • Erin Torpey (Disney Princess Enchanted Tales, 2007 animovaný)
  • Sarah Bolger (Once Upon a Time, 2011, seriál)

(Růženka v původní animované verzi.)

Foto: Disney

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální hraný film

Malá mořská víla

Premiéra: 26.5.2023
Režie: Rob Marshall
Scénář: Jane Goldman, David Magee
Hudba: Alan Menken, Lin-Manuel Miranda
Hrají: Halle Bailey, Jonah Hauer-King, Melissa McCarthy, Javier Bardem, Daveed Diggs, Jacob Tremblay, Awkwafina, Noma Dumezweni, Art Malik,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILERY: 1, 2, 3
PLAKÁTY

Aktuální hraný film

Petr Pan & Wendy

Premiéra: 28.4.2023
Režie: David Lowery
Scénář: Toby Halbrooks, David Lowery
Hudba: Daniel Hart, Oliver Wallace
Hrají: Alexander Molony, Ever Anderson, Jude Law, Yara Shahidi, Joshua Pickering, Jacobi Jupe, Alyssa Wapanatahk, Jim Gaffigan, Molly Parker, Alan Tudyk, Noah Matthews Matofsky, Sebastian Billingsley-Rodriguez, Skyler Yates, Kelsey Yates, Florence Bensberg, Caelan Edie, Diana Tsoy, Felix De Sousa,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILERY: 1, 2
PLAKÁTY: 12

Reklama

Nepřehlédněte

Disney ohlašuje pokračování oblíbených animáků

Disney ohlašuje pokračování oblíbených animáků

V posledních letech se animákům od Disneyho zrovna moc nedařilo. Proto zkouší studio novou taktiku a ohlašuje pokračování tří nesmírně populárních animovaných značek, u nichž je naděje, že opět přinesou ohromné výdělky.

Nejlepší filmy

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama