Disney Movies
90/100 - 16×

Disney Movies

Filmová společnost Walta Disneyho má na svém kontě velké úspěchy jak s animovanými pohádkami, tak i hranými filmy. Díky tomu se studio rozhodlo oba žánry zkombinovat a vytvořit hrané remaky svých klasických pohádek, jako jsou Popelka, Kráska a zvíře či Kniha džunglí. A právě těmto filmům a také těm animovaným se tato stránka věnuje.

USA | 1996 | Vysílá se
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
hrají
Emma Stone (Cruella de Vil), Emma Thompson (Baronka Von Hellmanová), Joel Fry (Jasper), Paul Walter Hauser (Horác), Kirby Howell-Baptiste (Anita Zlatíčko), Mark Strong (John), John McCrea (Artie), Kayvan Novak (Roger), Mena Massoud (Aladin), Naomi Scott (Jasmína), Will Smith (Džin), Marwan Kenzari (Jafar), Nasim Pedrad (Dália)

Růženka

Růženka

Mladá princezna, jejímž osudem je ulehnout do hlubokého spánku.

Sezóny 2
2014 - 2019

Informace

Jméno: Růženka (Aurora)
Druh: člověk
Pohlaví: žena
Barva vlasů: blonďatá
Autor postavy: Marc Davis
Představitel: Elle Fanning, Eleanor W. Cox (8 let), Vivienne Jolie-Pitt (5 let)
Český dabér: Barbora Šedivá

Filmy

Růženka je:

O Růžence:

Když se malá Růženka narodí, prokleje ji krutá Zloba, aby se v den svých šestnáctých narozenin píchla o vřeteno na kolovratu a upadla do hlubokého spánku, ze kterého ji může probudit pouze polibek z pravé lásky. Růženka je proto přestěhována s jejími třemi vílami na samotu do lesa, kde bude žít až do doby, kdy jí bude šestnáct a jeden den. Pak se může vrátit do zámku, protože už bude kletba prolomena. Růženka tak vyrůstá v lese a začne poznávat celá okolní Blata a její stvoření. Je jimi uchvácena a nedlouho poté se sblíží i se samotnou Zlobou, kterou považuje za další ze svých kmoter. Když ale zjistí, že to ona ji proklela, uteče za svými rodiči do zámku, kde se nakonec opravdu píchne o vřeteno kolovratu. Z hlubokého spánku ji tedy může probrat pouze polibek z pravé lásky, což ale není tak snadné, jak se to může zprvu zdát. Komu se nakonec podaří ji probudit?

Zajímavost:

Růženka je zároveň vypravěčkou, která provází prvním dílem Zloby. V originále hlas namluvila herečka Janet McTeer, kterou do češtiny nadabovala Lucie Juřičková.

Další představitelé Růženky:

  • Mary Costa (Sleeping Beauty, 1959, animovaný)
  • Erin Torpey (Disney Princess Enchanted Tales, 2007 animovaný)
  • Sarah Bolger (Once Upon a Time, 2011, seriál)

(Růženka v původní animované verzi.)

Foto: Disney

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální animák

V hlavě 2

Premiéra: 14.6.2024
Režie: Kelsey Mann
Scénář: Meg LeFauve, Dave Holstein
Hudba: Andrea Datzman
Hrají: Amy Poehler, Phyllis Smith, Lewis Black, Liza Lapira, Tony Hale, Maya Hawke, Ayo Edebiri, Adèle Exarchopoulos, Paul Walter Hauser, Kensington Tallman, Diane Lane, Kyle MacLachlan, Lilimar Hernandez, Sumayyah Nuriddin-Green, Grace Lu, Yong Yea,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILERY: 1, 2, 3
PLAKÁTY

Aktuální hraný film

Strašidelný dům

Premiéra: 27.7.2023
Režie: Justin Simien
Scénář: Katie Dippold
Hudba: Kris Bowers
Hrají: LaKeith Stanfield, Tiffany Haddish, Owen Wilson, Danny DeVito, Rosario Dawson, Chase W. Dillon, Jamie Lee Curtis, Jared Leto, Winona Ryder, Dan Levy, Charity Jordan,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILERY
PLAKÁTY

Reklama

Nepřehlédněte

Rok 2024 představí jen pár disneyovek, ale zato jde o velmi očekávané snímky

Rok 2024 představí jen pár disneyovek, ale zato jde o velmi očekávané snímky

Po letech, kdy Disney vydávalo animáky a hrané disneyovky jednu za druhou, se letos Disney trochu uskromní a raději než na kvantitu vsadí na kvalitu. V aktuálním roce se můžeme těšit na tři filmová pokračování úspěšných značek.

Nejlepší filmy

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama