Disney Movies
91/100 - 16×

Disney Movies

Filmová společnost Walta Disneyho má na svém kontě velké úspěchy jak s animovanými pohádkami, tak i hranými filmy. Díky tomu se studio rozhodlo oba žánry zkombinovat a vytvořit hrané remaky svých klasických pohádek, jako jsou Popelka, Kráska a zvíře či Kniha džunglí. A právě těmto filmům a také těm animovaným se tato stránka věnuje.

USA | 1996 | Vysílá se
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
hrají
Emma Stone (Cruella de Vil), Emma Thompson (Baronka Von Hellmanová), Joel Fry (Jasper), Paul Walter Hauser (Horác), Kirby Howell-Baptiste (Anita Zlatíčko), Mark Strong (John), John McCrea (Artie), Kayvan Novak (Roger), Mena Massoud (Aladin), Naomi Scott (Jasmína), Will Smith (Džin), Marwan Kenzari (Jafar), Nasim Pedrad (Dália)

Růženka

Růženka

Mladá princezna, jejímž osudem je ulehnout do hlubokého spánku.

Sezóny 2
2014 - 2019

Informace

Jméno: Růženka (Aurora)
Druh: člověk
Pohlaví: žena
Barva vlasů: blonďatá
Autor postavy: Marc Davis
Představitel: Elle Fanning, Eleanor W. Cox (8 let), Vivienne Jolie-Pitt (5 let)
Český dabér: Barbora Šedivá


Filmy

Růženka je:

O Růžence:

Když se malá Růženka narodí, prokleje ji krutá Zloba, aby se v den svých šestnáctých narozenin píchla o vřeteno na kolovratu a upadla do hlubokého spánku, ze kterého ji může probudit pouze polibek z pravé lásky. Růženka je proto přestěhována s jejími třemi vílami na samotu do lesa, kde bude žít až do doby, kdy jí bude šestnáct a jeden den. Pak se může vrátit do zámku, protože už bude kletba prolomena. Růženka tak vyrůstá v lese a začne poznávat celá okolní Blata a její stvoření. Je jimi uchvácena a nedlouho poté se sblíží i se samotnou Zlobou, kterou považuje za další ze svých kmoter. Když ale zjistí, že to ona ji proklela, uteče za svými rodiči do zámku, kde se nakonec opravdu píchne o vřeteno kolovratu. Z hlubokého spánku ji tedy může probrat pouze polibek z pravé lásky, což ale není tak snadné, jak se to může zprvu zdát. Komu se nakonec podaří ji probudit?

Zajímavost:

Růženka je zároveň vypravěčkou, která provází prvním dílem Zloby. V originále hlas namluvila herečka Janet McTeer, kterou do češtiny nadabovala Lucie Juřičková.

Další představitelé Růženky:

  • Mary Costa (Sleeping Beauty, 1959, animovaný)
  • Erin Torpey (Disney Princess Enchanted Tales, 2007 animovaný)
  • Sarah Bolger (Once Upon a Time, 2011, seriál)

(Růženka v původní animované verzi.)

Foto: Disney

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální animák

Proměna

Premiéra v ČR: 10.3.2022
Premiéra v USA: 11.3.2022
Režie: Domee Shi
Scénář: Julia Cho, Domee Shi
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Rosalie Chiang, Sandra Oh, Ava Morse, Maitreyi Ramakrishnan, Hyein Park, Orion Lee, Wai Ching Ho, Tristan Allerick Chen, Addie Chandler, Sherry Cola, Lori Tan Chinn,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILER: 1, 2
PLAKÁTY

Aktuální hraný film

Expedice: Džungle

Premiéra v ČR: 29.7.2021
Premiéra v US: 30.7.2021
Režie: Jaume Collet-Serra
Scénář: Glenn Ficarra, John Requa, Michael Green
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Dwayne Johnson, Emily Blunt, Jack Whitehall, Édgar Ramírez, Jesse Plemons, Paul Giamatti, Veronica Falcón, Dani Rovira, Quim Gutiérrez, Andy Nyman,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILERY: 1, 2
PLAKÁTY

Reklama

Nepřehlédněte

Které hrané i animované disneyovky uvidíme v nejbližších dvou letech?

Které hrané i animované disneyovky uvidíme v nejbližších dvou letech?

Studio Disney nás každým rokem zásobuje spoustou filmů a jinak tomu nebude ani v následujících dvou letech. Kromě marvelovek a filmů ze světa Star Wars se můžeme těšit i na několik nových hraných a animovaných disneyovek, z nichž některé spatříme na službě Disney+ a některé na plátnech kin.

Nejlepší filmy

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama