Owen Wilson

Owen Wilson

Celé jméno: Owen Wilson
Místo narození: Dallas, Texas, USA
Známé projekty: Loki, Grandhotel Budapešť, Půlnoc v Paříži

Datum narození: 18.11.1968 (55 let)

Owen Wilson pochází z Dallasu, kde se narodil úředníkovi a fotografce. Owen má dva bratry, kteří jsou shodou okolností taktéž herci. Sám Owen ale o herectví neprojevoval v dětství zájem a je spíše náhodou (či osudem), že se nakonec stal hercem. Owen odcestoval do Nového Mexika na vojenskou akademii, posléze se vrátil do Texasu, kde se seznámil s Wesem Andersenem.

Andersen ho přilákal k filmu, kdy v něm vzbudil touhu k herectví. Owen se ovšem podílel na jeho dílech i jako scenárista, následně i jako herec, kdy několikrát s Andersenem spolupracoval. Převážnou část své kariéry se Owen Wilson soustředil spíše na filmy než na seriály. Pamatovat si ho můžete z Půlnoci v Paříži, kde si Wilson zahrál začátečnického spisovatele, který je naprosto unesen historií a rozmachem místních spisovatelů během tzv. zlatého věku.

Následně se Owen Wilson objevil v několika dalších filmech, které ovšem až tak divácky netáhly a získaly horší recenze než právě zmíněná Půlnoc v Paříži. Wilsona si tedy můžete pamatovat z filmů jako jsou Noc v muzeu: Tajemství hrobky, Bastardi či z Zoolander No. 2. Owen Wilson dále na sebe upozornil díky dabingu série Auta. Zabodoval také ve snímku Grandhotel Budapešť a také získal jednu z hlavních rolí v seriálu Loki.

Foto: Disney+


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Loki Mobius M. Mobius 2021 2023 2

Filtr seriálů