Liza Lapira

Liza Lapira

Celé jméno: Liza Lapira
Místo narození: Queens, New York, USA
Známé projekty: Huff, Dollhouse, NCIS9JKL

Datum narození: 3.12.1981 (42 let)

Liza Lapira se v roce 1981 narodila v Queensu. Má filipínské, španělské a čínské předky. V New Yorku hrála v nezávislých filmech, dokud se v roce 2004 nepřestěhovala do Los Angeles, aby mohla hrát i v televizi.

Dříve než se vhrneme na její televizní role, zmíníme její práci v divadle a ve filmech. Ještě v New Yorku hrála ve hrách jako As You Like It, The School for Wives, The Odyssey a No. 11 Blue and White. Nedávno si zahrála Suzanne ve hře Stevea Martina, Picasso at the Lapin Agile, v divadle Old Globe v San Diegu. Ve filmech se objevila například v roce 2008 jako Heather v Abramsově filmu Cloverfield a také v Table for Three a 21. V roce 2009 si zahrála agentku Sophii Trinhovou, kolegyni Paula Walkera, ve filmu Fast & Furious; a v roce 2010 AlvuRepo Men. Také ztvárnila Liz, prostořekou kamarádku Hannah (Emma Stone), ve filmu Crazy, Stupid, Love.

Takže se dostáváme i k seriálům. Větší role na ni čekala v roce 2004 hned po přestěhování do L.A. v seriálu Huff, kde získala hlavní roli a dvě řady hrála Maggie Del Rosario. Po skončení seriálu byla obsazena do seriálu NCIS jako agentka Michelle Leeová, kterou si zahrála ve dvanácti dílech. Mezitím si zahrála i epizodní role v seriálech Grey's Anatomy či Monk. V roce 2008 jsme ji mohli vidět ve čtyřech dílech seriálu Dexter a následující rok častěji v seriálu Dollhouse. Poté v roce 2011 získala druhou hlavní roli v sitcomu Traffic Light, který byl ale po první řadě zrušen. Druhou šanci dostala hned po skončení Traffic Light v dalším sitcomu, Don't Trust the B---- in Apartment 23, který vydržel o jednu řadu více. A do třetice všeho dobrého, okamžitě na to získala hlavní roli v dalším připravovaném sitcomu Super Fun Night, který ale znovu skončil už po první sezóně. Lize se ale neúspěchem nenechala odradit a vrhla se okamžitě do čtvrtého sitcomu v hlavní roli, a to do seriálu Cooper Barrett's Guide to Surviving Life, který skončil největším propadákem, kdy stanice neodvysílala ani všechny díly první řady. Sitcomy ji ale očividně bavily, takže se v roce 2017 objevila v hlavní roli v sitcomu 9JKL (který nečekaně skončil znovu po první řadě). V posledních letech jste ji mohli více zahlédnout v seriálech jako Unbelievable či Nancy Drew.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Equalizer Melody 'Mel' Bayaniová 2021 2023 3
NCIS Michelle Leeová 2006 2008 2

Filtr seriálů