Disney Movies
90/100 - 16×

Disney Movies

Filmová společnost Walta Disneyho má na svém kontě velké úspěchy jak s animovanými pohádkami, tak i hranými filmy. Díky tomu se studio rozhodlo oba žánry zkombinovat a vytvořit hrané remaky svých klasických pohádek, jako jsou Popelka, Kráska a zvíře či Kniha džunglí. A právě těmto filmům a také těm animovaným se tato stránka věnuje.

USA | 1996 | Vysílá se
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
hrají
Emma Stone (Cruella de Vil), Emma Thompson (Baronka Von Hellmanová), Joel Fry (Jasper), Paul Walter Hauser (Horác), Kirby Howell-Baptiste (Anita Zlatíčko), Mark Strong (John), John McCrea (Artie), Kayvan Novak (Roger), Mena Massoud (Aladin), Naomi Scott (Jasmína), Will Smith (Džin), Marwan Kenzari (Jafar), Nasim Pedrad (Dália)

Zloba

Zloba

Fae, které je ublíženo, a proto chová zášť vůči lidem.

Sezóny 2
2014 - 2019

Informace

Jméno: Zloba (Maleficent)
Druh: temná fae
Pohlaví: žena
Barva vlasů: tmavě hnědá
Autor postavy: Marc Davis
Představitel: Angelina Jolie, Ella Purnell (teenager), Isobelle Molloy (dítě)
Český dabér: Regina Řandová

Filmy

Zloba je:

O Zlobě:

Zloba je víla, která žije ve svém království zvaném Blata, kde žijí pouze kouzelní tvorové (mezi které patří například i Střelka, Žmolka a Plevelka). Stala se jakousi ochránkyní Blat, protože je zde nejmocnějším obyvatelem. Má mohutná černá křídla, na hlavě dlouhé rohy a navíc dokáže i čarovat. Jediným člověkem, se kterým se sblíží, je Stefan, ale když ji zradí, obrátí se Zloba na temnou stranu. Nenávidí všechny lidi, je mstivá a nemilosrdná a prokleje Stefanovu dceru Růženku. Když je Růženka přestěhována do lesů, aby ji zde vychovávali tři víly kmotřičky, Zloba je zpovzdálí pozoruje a vybuduje si k princezně Růžence pouto… takové, které doposud nepoznala. Jejím nejvěrnějším pomocníkem je havran Diaval, který díky ní může měnit podobu v člověka a i v jiná zvířata.

Zajímavost:

Zloba je obecně považována za zápornou postavu. S hraným filmem se ale Disney rozhodlo toto tvrzení pozměnit a vytvořit příběh, ve kterém Zloba původně vůbec nebyla zlá a změnilo se to až po zradě od lidí. Avšak díky své mateřské lásce k Růžence se ze své temnoty vykoupí.

Další představitelé Zloby:

  • Eleanor Audley (Sleeping Beauty, 1959, animovaný)
  • Lois Nettleton (Disney's House of Mouse, 2001–03, animovaný seriál)
  • Kristin Bauer van Straten (Once Upon a Time, 2011, seriál)
  • Kristin Chenoweth (Descendants, 2015)

(Zloba v původní animované verzi.)

Foto: Disney

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální animák

Přání

Premiéra: 30.11.2023
Režie: Chris Buck, Fawn Veerasunthorn
Scénář: Jennifer Lee, Allison Moore
Hudba: Dave Metzger
Hrají: Ariana DeBose, Chris Pine, Alan Tudyk, Angelique Cabral, Victor Garber, Natasha Rothwell, Jennifer Kumiyama, Harvey Guillén, Niko Vargas, Evan Peters, Ramy Youssef, Jon Rudnitsky, Della Saba,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILER
PLAKÁTY

Aktuální hraný film

Strašidelný dům

Premiéra: 27.7.2023
Režie: Justin Simien
Scénář: Katie Dippold
Hudba: Kris Bowers
Hrají: LaKeith Stanfield, Tiffany Haddish, Owen Wilson, Danny DeVito, Rosario Dawson, Chase W. Dillon, Jamie Lee Curtis, Jared Leto, Winona Ryder, Dan Levy, Charity Jordan,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILERY
PLAKÁTY

Reklama

Nepřehlédněte

Disney ohlašuje pokračování oblíbených animáků

Disney ohlašuje pokračování oblíbených animáků

V posledních letech se animákům od Disneyho zrovna moc nedařilo. Proto zkouší studio novou taktiku a ohlašuje pokračování tří nesmírně populárních animovaných značek, u nichž je naděje, že opět přinesou ohromné výdělky.

Nejlepší filmy

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama