Disney Movies
91/100 - 16×

Disney Movies

Filmová společnost Walta Disneyho má na svém kontě velké úspěchy jak s animovanými pohádkami, tak i hranými filmy. Díky tomu se studio rozhodlo oba žánry zkombinovat a vytvořit hrané remaky svých klasických pohádek, jako jsou Popelka, Kráska a zvíře či Kniha džunglí. A právě těmto filmům a také těm animovaným se tato stránka věnuje.

USA | 1996 | Vysílá se
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
hrají
Emma Stone (Cruella de Vil), Emma Thompson (Baronka Von Hellmanová), Joel Fry (Jasper), Paul Walter Hauser (Horác), Kirby Howell-Baptiste (Anita Zlatíčko), Mark Strong (John), John McCrea (Artie), Kayvan Novak (Roger), Mena Massoud (Aladin), Naomi Scott (Jasmína), Will Smith (Džin), Marwan Kenzari (Jafar), Nasim Pedrad (Dália)

Zloba

Zloba

Fae, které je ublíženo, a proto chová zášť vůči lidem.

Sezóny 2
2014 - 2019

Informace

Jméno: Zloba (Maleficent)
Druh: temná fae
Pohlaví: žena
Barva vlasů: tmavě hnědá
Autor postavy: Marc Davis
Představitel: Angelina Jolie, Ella Purnell (teenager), Isobelle Molloy (dítě)
Český dabér: Regina Řandová


Filmy

Zloba je:

O Zlobě:

Zloba je víla, která žije ve svém království zvaném Blata, kde žijí pouze kouzelní tvorové (mezi které patří například i Střelka, Žmolka a Plevelka). Stala se jakousi ochránkyní Blat, protože je zde nejmocnějším obyvatelem. Má mohutná černá křídla, na hlavě dlouhé rohy a navíc dokáže i čarovat. Jediným člověkem, se kterým se sblíží, je Stefan, ale když ji zradí, obrátí se Zloba na temnou stranu. Nenávidí všechny lidi, je mstivá a nemilosrdná a prokleje Stefanovu dceru Růženku. Když je Růženka přestěhována do lesů, aby ji zde vychovávali tři víly kmotřičky, Zloba je zpovzdálí pozoruje a vybuduje si k princezně Růžence pouto… takové, které doposud nepoznala. Jejím nejvěrnějším pomocníkem je havran Diaval, který díky ní může měnit podobu v člověka a i v jiná zvířata.

Zajímavost:

Zloba je obecně považována za zápornou postavu. S hraným filmem se ale Disney rozhodlo toto tvrzení pozměnit a vytvořit příběh, ve kterém Zloba původně vůbec nebyla zlá a změnilo se to až po zradě od lidí. Avšak díky své mateřské lásce k Růžence se ze své temnoty vykoupí.

Další představitelé Zloby:

  • Eleanor Audley (Sleeping Beauty, 1959, animovaný)
  • Lois Nettleton (Disney's House of Mouse, 2001–03, animovaný seriál)
  • Kristin Bauer van Straten (Once Upon a Time, 2011, seriál)
  • Kristin Chenoweth (Descendants, 2015)

(Zloba v původní animované verzi.)

Foto: Disney

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální animák

Rakeťák

Premiéra v ČR: 16.6.22
Premiéra v USA: 17.6.22
Režie: Angus MacLane
Scénář: Pete Docter
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Chris Evans, James Brolin, Keke Palmer, Peter Sohn, Taika Waititi, Dale Soules, Uzo Aduba, Efren Ramirez, Isiah Whitlock Jr., Bill Hader,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILER: 1, 2, 3
PLAKÁTY

Nepřehlédněte

Které hrané i animované disneyovky uvidíme v nejbližších dvou letech?

Které hrané i animované disneyovky uvidíme v nejbližších dvou letech?

Studio Disney nás každým rokem zásobuje spoustou filmů a jinak tomu nebude ani v následujících dvou letech. Kromě marvelovek a filmů ze světa Star Wars se můžeme těšit i na několik nových hraných a animovaných disneyovek, z nichž některé spatříme na službě Disney+ a některé na plátnech kin.

Reklama

Nejlepší filmy

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama