Disney Movies
90/100 - 16×

Disney Movies

Filmová společnost Walta Disneyho má na svém kontě velké úspěchy jak s animovanými pohádkami, tak i hranými filmy. Díky tomu se studio rozhodlo oba žánry zkombinovat a vytvořit hrané remaky svých klasických pohádek, jako jsou Popelka, Kráska a zvíře či Kniha džunglí. A právě těmto filmům a také těm animovaným se tato stránka věnuje.

USA | 1996 | Vysílá se
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
hrají
Emma Stone (Cruella de Vil), Emma Thompson (Baronka Von Hellmanová), Joel Fry (Jasper), Paul Walter Hauser (Horác), Kirby Howell-Baptiste (Anita Zlatíčko), Mark Strong (John), John McCrea (Artie), Kayvan Novak (Roger), Mena Massoud (Aladin), Naomi Scott (Jasmína), Will Smith (Džin), Marwan Kenzari (Jafar), Nasim Pedrad (Dália)

Baronka Von Hellmanová

Baronka Von Hellmanová

Ředitelka prestižního módního domu v Londýně a proslulá návrhářka, která se stane Estellinou šéfovou.

Sezóny 1
2021 - 2021

Informace

Jméno: Baronka Von Hellmanová
Druh: člověk
Pohlaví: žena
Barva vlasů: tmavě hnědá
Autor postavy: původní filmová postava
Představitelka: Emma Thompson
Česká dabérka: Zuzana Slavíková


FilmyBaronka je:

  • manželkou zesnulého Barona Von Hellmana
  • biologickou matkou Estelly

O Baronce:

Baronka je proslulá módní návrhářka, jejímž sídlem je Barončin dům módy v Londýně. Svou silnou pozici si za každou cenu drží a chrání a nehodlá nechat místo na výsluní nějaké jiné osobnosti z módního světa. Její zaměstnanci i lidé z branže k ní chovají velký respekt a stala se jakousi ikonou módy. Od svých zaměstnanců očekává jen ty nejlepší výsledky a kdo nesplňuje její nároky, má smůlu. Právě velký potenciál objeví u mladé Estelly a rozhodne se ji zaměstnat. Časem se z Estelly stane její nejlepší pracovnice, ale zároveň se objeví nová komplikace. Baronka totiž získá novou soupeřku na módním poli – Cruellu. Mezi těmito dvěma ženami se tak schyluje k čím dál větší rivalitě, ze které jen jedna může vyjít jako vítězka.


Zajímavost:

Ačkoliv je Baronka původní postavou vytvořenou speciálně pro film, její inspiraci můžeme nalézt u Malevoly de Vil, Cruelliny matky z animovaného seriálu 101 dalmatinů.

Foto: Disney

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální animák

V hlavě 2

Premiéra: 14.6.2024
Režie: Kelsey Mann
Scénář: Meg LeFauve, Dave Holstein
Hudba: Andrea Datzman
Hrají: Amy Poehler, Phyllis Smith, Lewis Black, Liza Lapira, Tony Hale, Maya Hawke, Ayo Edebiri, Adèle Exarchopoulos, Paul Walter Hauser, Kensington Tallman, Diane Lane, Kyle MacLachlan, Lilimar Hernandez, Sumayyah Nuriddin-Green, Grace Lu, Yong Yea,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILERY: 1, 2, 3
PLAKÁTY

Aktuální hraný film

Strašidelný dům

Premiéra: 27.7.2023
Režie: Justin Simien
Scénář: Katie Dippold
Hudba: Kris Bowers
Hrají: LaKeith Stanfield, Tiffany Haddish, Owen Wilson, Danny DeVito, Rosario Dawson, Chase W. Dillon, Jamie Lee Curtis, Jared Leto, Winona Ryder, Dan Levy, Charity Jordan,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILERY
PLAKÁTY

Reklama

Nepřehlédněte

Rok 2024 představí jen pár disneyovek, ale zato jde o velmi očekávané snímky

Rok 2024 představí jen pár disneyovek, ale zato jde o velmi očekávané snímky

Po letech, kdy Disney vydávalo animáky a hrané disneyovky jednu za druhou, se letos Disney trochu uskromní a raději než na kvantitu vsadí na kvalitu. V aktuálním roce se můžeme těšit na tři filmová pokračování úspěšných značek.

Nejlepší filmy

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama