Disney Movies
90/100 - 16×

Disney Movies

Filmová společnost Walta Disneyho má na svém kontě velké úspěchy jak s animovanými pohádkami, tak i hranými filmy. Díky tomu se studio rozhodlo oba žánry zkombinovat a vytvořit hrané remaky svých klasických pohádek, jako jsou Popelka, Kráska a zvíře či Kniha džunglí. A právě těmto filmům a také těm animovaným se tato stránka věnuje.

USA | 1996 | Vysílá se
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
hrají
Emma Stone (Cruella de Vil), Emma Thompson (Baronka Von Hellmanová), Joel Fry (Jasper), Paul Walter Hauser (Horác), Kirby Howell-Baptiste (Anita Zlatíčko), Mark Strong (John), John McCrea (Artie), Kayvan Novak (Roger), Mena Massoud (Aladin), Naomi Scott (Jasmína), Will Smith (Džin), Marwan Kenzari (Jafar), Nasim Pedrad (Dália)

Aladin

Aladin

Chudý zlodějíček z Agrabahu, který se zakouká do princezny Jasmíny.

Sezóny 1
2019 - 2019

Informace

Jméno: Aladin
Druh: člověk
Pohlaví: muž
Barva vlasů: černá
Autor postavy: Ron Clements, John Musker
Představitel: Mena Massoud
Český dabér: Petr RyšavýFilmy
O Aladinovi:

Aladin je mladý muž, který žije ve městě Agrabah. Jako malý o své rodiče přišel a od té doby žije v agrabahských ulicích. Je to chudý zlodějíček, avšak s dobrým srdcem, a s lupem mu pomáhá jeho zvířecí společník opička Abu. Když jednou na tržnici potká dívku z paláce, ihned se do ní zakouká. Domnívá se, že je to princeznina služebná, ale nakonec se ukáže, že je to samotná princezna Jasmína. A aby si ji mohl Aladin zákonitě jednou vzít, musel by sám být princem. Když see mu proto dostane později do rukou kouzelná lampa, ve které se ukrývá džin, který mu může splnit tři přání, nezaváhá a chce se stát princem, aby se mohl ucházet o ruku princezny. Když však dorazí do paláce pod aliasem princ Alí z Ababwy, zjistí, že se za zdejšími zdmi nachází víc nebezpečí, než čekal.


Další představitelé Aladina:

  • Scott Weinger, Brad Kane (Aladin, 1992, animovaný + všechna další pokračování)
  • Deniz Akdeniz (Once Upon a Time, 2016–17, seriál)

(Aladin v původní animované verzi.)

Foto: Disney

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální animák

Divnosvět

Premiéra ČR: 24.11.2022
Premiéra US: 23.11.2022
Režie: Don Hall
Scénář: Qui Nguyen
Hudba: Henry Jackman
Hrají: Jake Gyllenhaal, Dennis Quaid, Jaboukie Young-White, Gabrielle Union, Lucy Liu, Karan Soni, Alan Tudyk, Adelina Anthony, Abraham Benrubi, Jonathan Melo, Nik Dodani, Francesca Reale,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILER: 1, 2
PLAKÁTY

Aktuální hraný film

Pinocchio

Premiéra: 8.9.2022
Režie: Robert Zemeckis
Scénář: R. Zemeckis, S. Farnaby, Ch. Weitz
Hudba: Alan Silvestri
Hrají: Benjamin Evan Ainsworth, Tom Hanks, Joseph Gordon-Levitt, Cynthia Erivo, Keegan-Michael Key, Lorraine Bracco, Luke Evans, Giuseppe Battiston, Kyanne Lamaya, Jaquita Ta'le, Lewin Lloyd,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILERY: 1, 2
PLAKÁTY

Reklama

Nepřehlédněte

Disney představilo na D23 Expo nadcházející pohádky

Disney představilo na D23 Expo nadcházející pohádky

Na akci D23 Expo nám společnost Disney nabídla spoustu filmových a seriálových novinek, ať už od studií Marvel, Lucasfilm, Pixar či Disney. A právě nové projekty od těch dvou posledních zmíněných pro vás nyní shrnujeme.

Nejlepší filmy

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama