Victor Garber

Victor Garber

Celé jméno: Victor Joseph Garber
Místo narození: London, Ontario, Kanada
Známé projekty: Alias, Argo, Legends of Tomorrow

Datum narození: 16.3.1949 (74 let)

Victor Garber je kanadský herec a zpěvák. Je ruského a židovského původu, jeho rodiče se jmenovali Joe Garber a Hope Garber. Oba rodiče má již zesnulé, o svou matku se staral až do její smrti, protože měla Alzheimrovu chorobu. Victor má bratra Nathana a sestru Alisu.

Už od devíti let se věnuje herectví. Když mu bylo šestnáct let, tak začal chodit na University of Toronto's Hart House. Zde se naučil vystupovat v divadlech, ale brzy poté se začal věnovat hudbě. Se svou hudební kapelou Sugar Shop vstupoval až do roku 1972.

Hned rok po ukončení své hudební kariéry se dal na dráhu herce. Victor vystoupil ve spoustě seriálech a filmech, ale většinou se jednalo o vedlejší role. Za zmínku stojí filmy Mládí, Muž bez spánku, Blázni a poloblázni, Marvinův pokoj, Titanic, Pravá blondýnka, Torzo: Příběh Evelyn Dick, Tajemství nesmrtelných, Milk, Poslední templář, Zase ona!, Argo či Sejmi prezidenta.

Ve světě seriálů se objevil v takových seriálech jako The Days and Nights of Molly Dodd a E.N.G. Hlavní roli si zahrál v pěti řadách seriálu Alias, kde v letech 2001 – 2006 ztvárnil Jacka Bristowa. Dalších velkých rolí se dočkal v seriálech Justice, Eli Stone a Power. Další hlavní roli si zahrál v letech 2011 – 2015 v seriálu Web Therapy.

Rok 2013 se nesl v duchu seriálu Deception, kde si zahrál Roberta Bowerse. Od roku 2014 hrál Martina Steina v seriálu The Flash. Tato postava se následně přesunula do seriálu Legends of Tomorrow, kde je jednou z hlavních postav.

Victor Garber byl nominován na několik cen. Některé se mu podařily proměnit, patří mezi ně i ceny Emmy. Tento úspěch získal hlavně svým hlavním rolím v televizních filmech The First Circle, Dieppe, External Affairs a Life with Judy Farland: Me and My Shadows.

Svůj osobní život nechává před veřejností pod pokličkou, je však o něm známo, že je gay. Roku 2015 si vzal svého dlouholetého přítele, umělce Rainera Andreesena, za muže.

Foto CC BY 2.0 Drama League


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Legends of Tomorrow Martin Stein 2016 2017 3
The Flash Martin Stein 2015 2023 5

Filtr seriálů