Tzi Ma

Tzi Ma

Celé jméno: 馬泰
Místo narození: Hongkong, Čína
Známé projekty: The Man in the High Castle, Wu Assassins, Kung Fu

Datum narození: 10.6.1962 (62 let)

Tzi Ma je čínský herec, který se narodil roku 1962 v Honkongu. Je nejmladším ze sedmi dětí čínských rodičů, kteří se přestěhovali do USA. Ma proto s celou svou rodinou bydlel v New Yorku, kde vyrůstal. Jeho rodiče tu měli svou vlastní čínskou restauraci na Staten Islandu.

Herectví si oblíbil už na základní škole, kde si zahrál v jedné divadelní hře, a proto bylo o jeho budoucí kariéře rozhodnuto velmi brzy. Svou první roli získal už roku 1979, tedy ve svých 17 letech. I když se však během své kariéry hojně věnuje seriálům a filmům, tak se neustále vrací do divadel.

První větší role se dočkal roku 1990, kdy byl obsazen do seriálu Yellowthread Street jako detektiv Eddie Pak. Poté jsme ho mohli vidět ve filmech Řetězová reakce a Křižovatka smrti nebo seriálech Martial Law, City of Angels, Nash Bridges a NYPD Blue.

Po roce 2000 získal spoustu vedlejších rolí, které tvoří především epizodní postavy z různých seriálů. Výrazněji se objevil například v dramatech Tichý Američan a Všechny Boží děti umí tančit či krimi komedii Lupiči paní domácí. Výrazněji se dokázal prosadit například v seriálu 24, kde působil jako Cheng Zhi.

Z jeho dalších rolí zmiňme jeho účast na dabování animovaného seriálu American Dad!, kde namluvil Bah Bah Linga, či na filmech Cesta za pomstou, Příchozí a The Farewell. Od roku 2013 získává trochu větší seriálové role, například v letech 2013–2016 si zahrál Draka v seriálu Once Upon a Time.

Dále zmiňme jeho působení v seriálech Hell on Wheels, Satisfaction, The Man in the High Castle, Silicon Valley, Veep a Wu Assassins. Ve všech těchto seriálech měl poměrně velké vedlejší role.

Roku 1994 si vzal za ženu Christinu Ma, která je taktéž herečka.

Foto CC BY-SA 2.0 Gordon Correll, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Kung Fu Jin Shen 2021 2022 3
Wu Assassins pan Young 2019 2019 1
American Dad! Bah Bah Ling 2007 2022 9

Filtr seriálů