Disney Movies
90/100 - 16×

Disney Movies

Filmová společnost Walta Disneyho má na svém kontě velké úspěchy jak s animovanými pohádkami, tak i hranými filmy. Díky tomu se studio rozhodlo oba žánry zkombinovat a vytvořit hrané remaky svých klasických pohádek, jako jsou Popelka, Kráska a zvíře či Kniha džunglí. A právě těmto filmům a také těm animovaným se tato stránka věnuje.

USA | 1996 | Vysílá se
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Rodinný
hrají
Emma Stone (Cruella de Vil), Emma Thompson (Baronka Von Hellmanová), Joel Fry (Jasper), Paul Walter Hauser (Horác), Kirby Howell-Baptiste (Anita Zlatíčko), Mark Strong (John), John McCrea (Artie), Kayvan Novak (Roger), Mena Massoud (Aladin), Naomi Scott (Jasmína), Will Smith (Džin), Marwan Kenzari (Jafar), Nasim Pedrad (Dália)

Jasmína

Jasmína

Princezna z Agrabahu, která se zajímá o svůj lid.

Sezóny 1
2019 - 2019

Informace

Jméno: Jasmína (Jasmine)
Druh: člověk
Pohlaví: žena
Barva vlasů: černá
Autor postavy: Ron Clements, John Musker, Ted Elliott, Terry Rossio
Představitelka: Naomi Scott
Česká dabérka: Nina HorákováFilmyO Jasmíně:

Jasmína je jedinou dcerou sultána z Agrabahu. Má svého mazlíčka, tygra Rádžu. Od Jasmíny se očekává, že se provdá za nějakého prince, se kterým pak bude bok po boku vládnout nad Agrabahem. Jasmína se zajímá o svůj lid, nicméně její otec ji raději drží uvnitř paláce, protože o ni nechce přijít, jako přišel o svou ženu. Jasmína se proto vydává do města v přestrojení za svou služebnou Dáliu a setkává se s Aladinem, který jí učaruje. Ačkoliv se do mladého zloděje zakouká, stále se musí provdat za prince, jako je třeba Anders. Na obzoru se ale objeví ještě jeden, a to princ Alí. Toho Jasmína nejdříve moc nemusí, jelikož se moc předvádí. Brzy ale zjistí, že to vlastně není nikdo jiný než její Aladin. Jejich láska je však překážkou pro Jafara, který se chce stát příštím sultánem a musí se proto Aladina zbavit a nejlépe pojmout Jasmínu za manželku. Jasmína tak musí přijít na způsob, jak se zbavit Jafara, nepřijít o Aladina a postavit se za své sny a touhy.


Zajímavost:

Postava Jasmíny je založena na princezně z orientálních pověstí. V těch nicméně nenese jméno Jasmína, ale Badroulbadour.


Další představitelky Jasmíny:

  • Linda Larkin, Lea Salonga / Liz Callaway (Aladin, 1992, animovaný + všechna další pokračování)
  • Karen David (Once Upon a Time, 2016–17, seriál)

(Jasmína v původní animované verzi.)

Foto: Disney

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální animák

V hlavě 2

Premiéra: 14.6.2024
Režie: Kelsey Mann
Scénář: Meg LeFauve, Dave Holstein
Hudba: Andrea Datzman
Hrají: Amy Poehler, Phyllis Smith, Lewis Black, Liza Lapira, Tony Hale, Maya Hawke, Ayo Edebiri, Adèle Exarchopoulos, Paul Walter Hauser, Kensington Tallman, Diane Lane, Kyle MacLachlan, Lilimar Hernandez, Sumayyah Nuriddin-Green, Grace Lu, Yong Yea,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILERY: 1, 2, 3
PLAKÁTY

Aktuální hraný film

Strašidelný dům

Premiéra: 27.7.2023
Režie: Justin Simien
Scénář: Katie Dippold
Hudba: Kris Bowers
Hrají: LaKeith Stanfield, Tiffany Haddish, Owen Wilson, Danny DeVito, Rosario Dawson, Chase W. Dillon, Jamie Lee Curtis, Jared Leto, Winona Ryder, Dan Levy, Charity Jordan,…

VAŠE HODNOCENÍ
TRAILERY
PLAKÁTY

Reklama

Nepřehlédněte

Rok 2024 představí jen pár disneyovek, ale zato jde o velmi očekávané snímky

Rok 2024 představí jen pár disneyovek, ale zato jde o velmi očekávané snímky

Po letech, kdy Disney vydávalo animáky a hrané disneyovky jednu za druhou, se letos Disney trochu uskromní a raději než na kvantitu vsadí na kvalitu. V aktuálním roce se můžeme těšit na tři filmová pokračování úspěšných značek.

Nejlepší filmy

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama