Janet McTeer

Janet McTeer

Celé jméno: Janet McTeer
Místo narození: Wallsend, Newcastle upon Tyne, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Toulavé boty, The White Queen, Jessica Jones

Datum narození: 5.8.1961 (62 let)

Anglická herečka Janet McTeer se narodila roku 1961. Je dcerou Alana a Jean McTeerových. Narodila se sice ve Wallsendu, ale většinu svého mládí prožila v Yorku. Chodila na Queen Anne Grammar School for Girls, poté začala navštěvovat různá divadla, kde vystupovala. Herectví studovala na Royal Academy of Dramatic Art.

Nejdříve se věnovala divadelní kariéře, ale brzy poté se začala objevovat v seriálech a filmech. První velké role si zahrála hned na začátku kariéry, a to ve filmech Jestřábi a Bouřlivé výšiny. Kromě toho se pravidelně objevovala v hlavních rolích různých britských televizních filmů.

Mezi její další velké role patří postavy z filmů Krajina přílivu, Daphne, V srdci bouře: Churchill ve válce, Cat Run, Albert Nobbs, Žena v černém, Hannah Arendt, Otcové a dcery, The Exception a Než jsem tě poznala. Její neúspěšnější filmovou rolí je postava Mary Jo Walker, kterou si zahrála roku 1996 ve filmu Toulavé boty. Za tuto roli byla nominována na spoustu cen.

Kromě toho se McTeer pravidelně věnuje i seriálovým rolím. V letech 1995–1996 se objevila jako Helen Hewitt v seriálu The Governor. Následně jsme ji mohli vidět v seriálech Damages, The White Queen a The Honourable Woman. Roku 2015 si zahrála Kim Guziewicz v seriálu Battle Creek a roku 2018 se objevila ve druhé sérii Jessicy Jones, kde ztvárnila Alisu Jones.

Jejím manželem je již několik let Joe Coleman. Za své zásluhy obdržela Řád britského impéria.

Foto CC BY-A 3.0 Siebbi, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Alisa Jones 2018 2018 1
Ozark Helen Pierce 2018 1
The White Queen Jacquetta Woodville 2013 2013 1

Filtr seriálů