The White Queen
90/100 - 90×

The White Queen

Seriál vás zavede do Anglie, která se nachází v období války růží, děj začíná v roce 1464, kdy dvě větve jednoho rodu, Yorkové a Lancasteři, již devět let vedou násilný konflikt o to, komu po právu patří trůn. Příběh se zaměřuje na tři ženy – Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville – které v boji o moc mistrně a nenápadně manipulují v zákulisí dějin.

VB | 2013 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 58 minut
žánr
Historický, Romantický, Životopisný
hrají
Faye Marsay (Anne Neville), David Oakes (George), Janet McTeer (Jacquetta Woodville),

Jacquetta Woodville

Jacquetta Woodville
Sezóny 1
2013 - 2013

V sedmnácti letech byla provdána za Johna z Lancasteru, bratra Jindřicha V., ale John dva roky na to zemřel a manželství bylo bezdětné.

Sir Richard Woodville byl Johnův komorník, který doprovázel mladou vdovu zpět do Anglie. Během cesty se do sebe zamilovali a tajně se vzali, což v té době vyvolalo obrovský skandál, protože Richard byl prostého původu. Také museli zaplatit tisíc liber pokuty, protože se vzali bez svolení Jindřicha VI.

Richard se později stal baronem a pomohl Jindřichovi VI. v jeho boji proti Yorkům. S Jacquettou měli celkem čtrnáct dětí.

Ačkoli Jacquetta podporuje rod Lancasterů, uznává také fakt, že je vždy výhodnější být na straně moci, a proto podporuje Elizabethin vztah s Edwardem IV. a zatajuje ho před svým manželem.

Foto: BBC One

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
NiennaTasart

Až na to, že jejím prostřednictvím je silně znevažováno křesťanství, tehdejší nejrozsáhlejší náboženství. Jinak bych byla pro 100%…

30.7.2013 | 22:40:40
1Bobesh1

Při psaní postavy jsem si říkal, proč nám představují Jacquettu. Při sledování pilotu jsem si říkal, bože díky za Jacquettu!

admin
18.6.2013 | 21:50:45

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama