The White Queen Jacquetta Woodville

Jacquetta Woodville

Jacquetta Woodville
Sezóny 1
2013 - 2013

V sedmnácti letech byla provdána za Johna z Lancasteru, bratra Jindřicha V., ale John dva roky na to zemřel a manželství bylo bezdětné.

Sir Richard Woodville byl Johnův komorník, který doprovázel mladou vdovu zpět do Anglie. Během cesty se do sebe zamilovali a tajně se vzali, což v té době vyvolalo obrovský skandál, protože Richard byl prostého původu. Také museli zaplatit tisíc liber pokuty, protože se vzali bez svolení Jindřicha VI.


Richard se později stal baronem a pomohl Jindřichovi VI. v jeho boji proti Yorkům. S Jacquettou měli celkem čtrnáct dětí.

Ačkoli Jacquetta podporuje rod Lancasterů, uznává také fakt, že je vždy výhodnější být na straně moci, a proto podporuje Elizabethin vztah s Edwardem IV. a zatajuje ho před svým manželem.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
NiennaTasart

Až na to, že jejím prostřednictvím je silně znevažováno křesťanství, tehdejší nejrozsáhlejší náboženství. Jinak bych byla pro 100%…

30.7.2013 | 22:40:40
1Bobesh1

Při psaní postavy jsem si říkal, proč nám představují Jacquettu. Při sledování pilotu jsem si říkal, bože díky za Jacquettu!

admin
18.6.2013 | 21:50:45

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Hlídejte si nás