The White Queen Popis

The White Queen

The White Queen

Seriál vás zavede do Anglie, která se nachází v období války růží, děj začíná v roce 1464, kdy dvě větve jednoho rodu, Yorkové a Lancasteři, již devět let vedou násilný konflikt o to, komu po právu patří trůn. Příběh se zaměřuje na tři ženy – Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville – které v boji o moc mistrně a nenápadně manipulují v zákulisí dějin.


Seriál The White Queen zachycuje jedno z nejdramatič­tějších a nejbouřlivějších období v anglické historie. Seriál je plný lásky, chtíče, svádění, klamu, zrady a vražd, a to v z pohledu tří různých žen, které jsou ale stejně neúprosné – Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville, které ve své cestě na anglický trůn využijí intrik a manipulace.

Děj nás zavede do roku 1464, kdy spor o to, kdo je právoplatným králem pustoší celou Anglii. O trůn se hádají dvě větve jednoho rodu, a to Yorkové a Lancasteři.
Z rodu Yorků, za pomoci mistrného manipulátora Lorda Warwicka, který je přezdíván The Kingmaker (Králotvůrce), je jmenován králem mladý a pohledný Edward IV. Edward se zamiluje do krásné a prosté Elizabeth Woodville, čímž se rozpadne Warwickův plán o tom, že by ovládal trůn.


Největšími soupeřkami Elizabeth jsou Margaret Beaufort a Anne Neville, které představují pěšce ve hře jejich otců, ve které všechny soupeří o korunu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KodeynVonProzakoff

Česko má na takýto seriál dejiny viac ako vhodné – tak šup šup do toho !! WQ má dychberúcu kameru, exteriéry – krajina proste dokonalá, dobré aj keď menej vyhrané kostými (oproti zmodernizovanému a dejiny przniacemu Reign), viac-menej sa drží histórie, soundtrack príjemný a neruší. Ale prečo taký „zabitý“ koniec ?! Na malý domáci seriál – veľmi slušne vypracovaný. Herecké výkony dobré, za mňa exceluje najmä J.McTeer ako Jacquetta.

7.9.2017 | 20:19:37
NiennaTasart

Osobně se mi nelíbí znevažování křesťanství vzhledem k době, ve které se to odehrává. Jinak je tam pár zajímavých zvratů, jsem zvědavá, jak budou osudy jednotlivých postav pokračovat.

5.4.2014 | 23:32:48
Bohuminek

Škoda tak utnutého konce.

23.8.2013 | 9:36:10
Ptolemai

Parádní…díky za titulky, jste skvělí :-)

20.8.2013 | 19:50:19
calistera

Seriál mohl být propracovanější co se kostýmů, kulis a věrohodnosti týče, a klasické „film (v tomto případě seriál) nikdy není lepší než kniha“ je na místě, ale jako „oddechovka“ dobrý a hlavně mě zatím baví.

18.8.2013 | 16:08:50
divi

Seriál je super, dobře vybraní herci, krásné kostýmy, nádherné prostředí. Kameraman je úplný genius – některé záběry jsou tak fantastické, že by se daly z fleku zarámovat jako obraz. Jen mi je líto, že u nás Čechách není nikdo, kdo by dokázal takhle zpracovat něco z české historie, materiálu je tam dost a dost, Přemyslovci byli pěkní uličníci a česká šlechta byla svým intrikováním a hamižností vyhlášená. To by bylo žůžo!

12.8.2013 | 12:24:45
Asenad

seriál se mě líbí, ale nemůže náš překvapit jak to dopadne . To už víme

29.7.2013 | 21:20:14
Samema

Suuper historický seriál :-D

12.7.2013 | 11:31:11

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás