The White Queen
90/100 - 90×

The White Queen

Seriál vás zavede do Anglie, která se nachází v období války růží, děj začíná v roce 1464, kdy dvě větve jednoho rodu, Yorkové a Lancasteři, již devět let vedou násilný konflikt o to, komu po právu patří trůn. Příběh se zaměřuje na tři ženy – Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville – které v boji o moc mistrně a nenápadně manipulují v zákulisí dějin.

VB | 2013 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 58 minut
žánr
Historický, Romantický, Životopisný
hrají
Faye Marsay (Anne Neville), David Oakes (George), Janet McTeer (Jacquetta Woodville),

The White Queen

Seriál The White Queen zachycuje jedno z nejdramatič­tějších a nejbouřlivějších období v anglické historie. Seriál je plný lásky, chtíče, svádění, klamu, zrady a vražd, a to v z pohledu tří různých žen, které jsou ale stejně neúprosné – Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville, které ve své cestě na anglický trůn využijí intrik a manipulace.

Děj nás zavede do roku 1464, kdy spor o to, kdo je právoplatným králem pustoší celou Anglii. O trůn se hádají dvě větve jednoho rodu, a to Yorkové a Lancasteři.
Z rodu Yorků, za pomoci mistrného manipulátora Lorda Warwicka, který je přezdíván The Kingmaker (Králotvůrce), je jmenován králem mladý a pohledný Edward IV. Edward se zamiluje do krásné a prosté Elizabeth Woodville, čímž se rozpadne Warwickův plán o tom, že by ovládal trůn.


Největšími soupeřkami Elizabeth jsou Margaret Beaufort a Anne Neville, které představují pěšce ve hře jejich otců, ve které všechny soupeří o korunu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kubaskou

Celkem dobrý seriál. Jsem zvědavý na „The White princess“. 80%

15.6.2019 | 16:39:40
KodeynVonProzakoff

Česko má na takýto seriál dejiny viac ako vhodné – tak šup šup do toho !! WQ má dychberúcu kameru, exteriéry – krajina proste dokonalá, dobré aj keď menej vyhrané kostými (oproti zmodernizovanému a dejiny przniacemu Reign), viac-menej sa drží histórie, soundtrack príjemný a neruší. Ale prečo taký „zabitý“ koniec ?! Na malý domáci seriál – veľmi slušne vypracovaný. Herecké výkony dobré, za mňa exceluje najmä J.McTeer ako Jacquetta.

7.9.2017 | 20:19:37
NiennaTasart

Osobně se mi nelíbí znevažování křesťanství vzhledem k době, ve které se to odehrává. Jinak je tam pár zajímavých zvratů, jsem zvědavá, jak budou osudy jednotlivých postav pokračovat.

5.4.2014 | 23:32:48
Bohuminek

Škoda tak utnutého konce.

23.8.2013 | 9:36:10
Ptolemai

Parádní…díky za titulky, jste skvělí :-)

20.8.2013 | 19:50:19
calistera

Seriál mohl být propracovanější co se kostýmů, kulis a věrohodnosti týče, a klasické „film (v tomto případě seriál) nikdy není lepší než kniha“ je na místě, ale jako „oddechovka“ dobrý a hlavně mě zatím baví.

18.8.2013 | 16:08:50
divi

Seriál je super, dobře vybraní herci, krásné kostýmy, nádherné prostředí. Kameraman je úplný genius – některé záběry jsou tak fantastické, že by se daly z fleku zarámovat jako obraz. Jen mi je líto, že u nás Čechách není nikdo, kdo by dokázal takhle zpracovat něco z české historie, materiálu je tam dost a dost, Přemyslovci byli pěkní uličníci a česká šlechta byla svým intrikováním a hamižností vyhlášená. To by bylo žůžo!

12.8.2013 | 12:24:45
Asenad

seriál se mě líbí, ale nemůže náš překvapit jak to dopadne . To už víme

29.7.2013 | 21:20:14
Samema

Suuper historický seriál :-D

12.7.2013 | 11:31:11

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama