The White Queen
90/100 - 90×

The White Queen

Seriál vás zavede do Anglie, která se nachází v období války růží, děj začíná v roce 1464, kdy dvě větve jednoho rodu, Yorkové a Lancasteři, již devět let vedou násilný konflikt o to, komu po právu patří trůn. Příběh se zaměřuje na tři ženy – Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville – které v boji o moc mistrně a nenápadně manipulují v zákulisí dějin.

VB | 2013 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 58 minut
žánr
Historický, Romantický, Životopisný
hrají
Faye Marsay (Anne Neville), David Oakes (George), Janet McTeer (Jacquetta Woodville),

S01E07: Poison and Malmsey Wine

S01E07: Poison and Malmsey Wine

Elizabeth znovu porodí, ale dítě nedýchá. Margaret Beaufort, z které je teď Elizabethina dvorní dáma, si dítě vezme a ono ožije. Elizabeth věří, že ho Margaret Beaufort zachránila.

sk
28.7.2013
4 580 000
58 minut

Anne porodí chlapečka a spokojeně žije daleko od dvora. Její poklidný život však naruší její manžel Richard Duke z Gloucester, který přivede její matku, aby žila s nimi. Její matka hned začne rozsévat pochybnosti o citech Richarda k Anně a ta začne pochybovat o důvodech, proč si ji vlastně vzal.

Edward IV. zahájí válku s Francií a jeho bratr George ho přesvědčí, aby z něj udělal regenta. Když však Edward přijíždí do boje a král Louis nabízí Edwardovi štědrou mírovou dohodu, kterou Edward přijímá. Jeho bratr Richard se za tuto dohodu stydí. Mezitím co si Edward užívá u francouzského dvora, jeho bratr George udělá tajnou dohodu s francouzským králem.

Synové Yorku se vracejí z války jako nepřátelé. U dvora Elizabeth připijí Isabel a Anne, aby byly stejně plodné jako jejich matka. Isabel se obává, že je právě Elizabeth proklela a ony budou moci mít jen holčičky. George si najme kouzelníka k boji proti této kletbě a nařkne ji z čarodějnictví. Isabel krátce poté porodí chlapce, ale velmi záhy umírá. George otevřeně obviňuje Elizabeth z toho, že Isabel otrávila. Edward jeho chování nechce déle snášet a tak odkládá bratrskou lásku stranou a utopí ho v sudu Malmseyského vína.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama