The White Queen S01E09: The Princes in the Tower

S01E09: The Princes in the Tower

S01E09: The Princes in the Tower

Nový král Richard III. vyznamenává všechny, kteří mu jsou loajální: Brackenbury, Buckingham a Stanley. Stále si však není jistý, jestli je pro něj Elizabeth hrozbou. Anne si promluví s Brackenburym, kterému se svěří, že si přeje smrt pro mladé prince v Toweru.

cz sk
11.8.2013
741 000
58 minut

Elizabeth je nucena hledat spojence všude, kde se dá a tak přijímá nabídku Margaret Beaufort v naději, že se jí podaří zachránit prince a její dospívající dcera Lizzie ji proti tomu varuje. Plánovaný útok selže a všechny povstání jsou odvolána. K Elizabeth se donesou zvěsti o tom, že její synové jsou mrtví a Elizabeth si uvědomí, že její dcera má pravdu – Margaret a Buckingham mají hodně důvodů k jejich zabití. Společně se svojí dcerou se rozhodnou použít magii k zaplavení země.

Margaret má závratě z toho, jak se ona a její manžel Stanley jsou schopni spojit s kýmkoliv, aby dosáhli trůnu pro jejího syna. Ale její konečné vítězství se jí vzdaluje, když zemi zužují přívalové deště a záplavy. Buckingham je zatčen a popraven.

Margaret skončí v domácím vězení, bezmocná a bez peněz. Stanley ji zradil a na oplátku získal všechny Margaretiny pozemky, peníze a také svobodu. Margaret je poslána na venkov a jediným pojítkem s okolním světem je pro ni Stanley, u kterého neví na čí straně vlastně je.

Anne přijde na to, že být královnou je znepokojující zkušenost a obává se, že mladí princové zemřeli na základě jejího přání. Richard III. hledá své synovce, je zdrcen fámy a obviněními, že je zabil.

Poté co vyjde najevo, kdo jsou jeho opravdoví nepřátelé navštíví Richard III. Elizabeth a svěří se jí s jeho city k její dceři. Její dcera je však stále zasnoubena s Henry Tudorem.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Hlídejte si nás